Читайте также: |
|
ЗМІСТ
Введення
Глава I. Склад і призначення організації персонального комп'ютера
1.1. Функціонально-структурна організація персонального комп'ютера
1.2. Операційна система Windows
1.3. Функції стандартизації програми графічного редактора Paint
Висновки до розділу I
Глава II. Освоєння технології графічного редактора Paint на шкільних уроках технології
2.1. Малювання простих геометричних об'єктів у середовищі графічного редактора Paint
2.2. Оформлення кольорових і складних малюнків за допомогою графічного редактора Paint
2.3. Уроки по темі «Графічний редактор»
Висновок до розділу II
Висновок
Література
ВЕДЕННЯ
Комп'ютерна графіка - це та область інформаційних поколінь, яку учням хочеться реально побачити, а не слухати розмови про неї. Тому велике значення мають демонстрації на комп'ютері різноманітних продуктів комп'ютерної графіки: барвистих малюнків, схем, креслень, діаграм, зразків анімаційної і тривимірної графіки. Слід звернути увагу учнів на те, що улюблені багатьма з них комп'ютерні ігри в більшості мають графічний інтерфейс, причому досить складний. Завдяки існування прикладних графічних пакетів комп'ютерна графіка стала доступна широкому курсом користувача.
Робота з комп'ютерною графікою - один із найбільш популярних напрямків використання персонального комп'ютера. Для сфери навчання засоби комп'ютерної графіки відкривають принципово нові можливості: у процесі аналізу зображень учні можуть динамічно управляти їх змістом, формою, розмірами і кольором, домагаючись найбільшої наочності.
Навчання комп'ютерної графіки повинно вестися на основі єдності освіти і виховання, творчої діяльності учнів, поєднання практичної роботи школярів з розвитком у них здатності сприймати і розуміти твори мистецтва.
Оскільки у вивчення інформаційних технології входить вивчення програм, виходячи з цього - обрана тема курсової роботи є актуальною.
Об'єктом роботи є технологія графічного редактора Paint.
Предметом роботи є освоєння технології графічного редактора Paint в системі безперервної освіти.
Метою курсового дослідження є підвищення рівня розуміння особливості графіки системі безперервної освіти за допомогою освоєння графічного редактора Paint.
Гіпотеза даної роботи зводиться до того, що виконання проектної діяльності ефективно якщо:
1. У зміст навчання будуть введені вивчення та освоєння технології графічного редактора.
2. Для найбільшої ефективності освоєння матеріалу з нових комп'ютерних технологій на заняттях буде регулярно поєднуватися на заняттях з комп'ютерної графіки, а також при вивченні теорії практичної роботи.
Завданнями даної роботи є:
1. Огляд літератури з теми курсової роботи.
2. Вивчити комп'ютерну програму - графічний редактор Paint, її можливості і основні прийоми роботи.
3. Скласти і реалізувати шкільний урок по графічному редактору Paint.
Методами курсової роботи побудови завдань служать:
1. Застосування графіки у навчальних комп'ютерних системах.
2. Підвищення рівня розуміння, і сприяння розвитку таких важливих для фахівця будь-якій області діяльності якостей, як інтуїція, професійне чуття, образне мислення.
3. Теоретичний аналіз науково-технічної та методичної літератури по графічному редактору Paint.
4. Детальне вивчення графічного редактора Paint.
5. Застосування логічних прийомів порівняння, аналізу, синтезу, абстрагування та узагальнення для побудови дедуктивних і індуктивних умовиводів, представлених у викладі даної роботи.
6. Передача досвіду діяльності шляхом демонстрації плюс індивідуальна практика.
Практична значимість виконаної курсової роботи полягає в тому, що розроблена методика освоєння технології графічного редактора Paint може бути використана в кожній загальноосвітній школі.
ГЛАВА I. СКЛАД І ПРИЗНАЧЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ПЕРСОНАЛЬНОГО КОМП'ЮТЕРА
При написанні даної оглядової розділу курсової роботи ми використовували такі літературні джерела, як: «Основи комп'ютерної графіки» / О.М. Жігарева, «Курс комп'ютерної технології» А.І. Степанової.
1.1. ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО КОМП'ЮТЕРА
Побутові персональні комп'ютери використовують в домашніх умовах. Їх основне призначення: забезпечення нескладних розрахунків, виконання функції записної книжки, ведення особистого картотеки, засіб навчання різних дисциплін, інструмент доступу по телефонних каналах до громадських інформаційним фондам і т.д.
Рис 1. Персональний комп'ютер.
Будь-який комп'ютер складається з чотирьох частин - пристрої введення інформації, пристрої обробки інформації, пристрої зберігання та пристрої виведення інформації. Конструктивно ці частини можуть бути об'єднані в одному корпусі розміром з книгу або ж кожна частина може складатися з декількох досить громіздких пристроїв [18].
Найчастіше персональний комп'ютер складається з системного блоку відеомонітора, відеомонітора, клавіатури, принтера, миші. Іноді до комп'ютера додатково підключаються звукові колонки, головні телефони та мікрофон, а також інші пристрої введення і виведення інформації, наприклад, пристрій введення графічної інформації, яке називається сканер.
Системний блок об'єднує пристрої обробки і зберігання інформації. Про те, як комп'ютер обробляє і зберігає інформацію, я розповім трохи пізніше.
Рис 2. Відеомонітор
Відеомонітор нагадує побутовий телевізор, проте зазвичай він володіє більш високою роздільною здатністю. Неважко здогадатися, що монітор призначений для виведення інформації. Комп'ютер може виводити на екран монітора як текстову, так і графічну інформацію. За допомогою спеціального (і досить дорогого устаткування) до комп'ютера можна підключити побутовий відеомагнітофон і одночасно зі звичайною роботою переглядати в невеликому вікні екрану монітора (або на всьому екрані) відеофільми [2].
Рис 3. Клавіатура
Клавіатура комп'ютера нагадує клавіатуру друкарської машинки. Її призначення аналогічно - набирати текст. Проте в комп'ютері текст, що набирає не друкується відразу на папері, а запам'ятовується на диску - пристрої, розташованому в основному блоці. Крім набору тексту клавіатура використовується для управління комп'ютером, а також для вирішення інших завдань, про що ви ще дізнаєтесь.
Рис 4. Миша
Миша - це невелика коробочка, з однією, двома або трьома кнопками на верхній кришці. Для роботи з мишею її треба пересувати по поверхні столу. Комп'ютер стежить за переміщеннями миші і пересуває на екрані монітора зображення спеціального покажчика - курсору. Таким чином, пересуваючи курсор по поверхні столу, ви будете пересувати курсор по екрану монітора.
За допомогою миші ви можете вказувати комп'ютера на ті елементи зображення, з якими він повинен що-небудь зробити. Встановивши курсор на об'єкт, слід натиснути одну з кнопок. При цьому комп'ютер дізнається, що ви встановили курсор на потрібний об'єкт. Для виконання на комп'ютері деяких завдань (наприклад, таких як створення графічних зображень) миша навіть більше потрібна, ніж клавіатура, так як є графічним пристроєм введення комп'ютера [4].
За допомогою звукових колонок, головних телефонів і мікрофона комп'ютер може спілкуватися з людиною природним для людини способом. Шкода тільки, що людську мову комп'ютер розуміє поки з великими труднощами, якщо взагалі розуміє...
Комп'ютер може вводити інформацію, обробляти, виводити, а також накопичувати. Не вдаючись в деталі, зазначимо, що вся інформація зберігається в комп'ютері у вигляді чисел (навіть текстова, звукова чи графічна).
Пристрої введення перетворюють вводиться інформацію на числа. Наприклад, коли ви натискаєте клавіші на клавіатурі, з неї в основний блок передаються числа,відповідні натискаємо клавішу. Якщо вводиться звукова інформація, вона також перетвориться в потік чисел, кожне з яких відповідає амплітуді звукового сигналу в даний момент часу. При введенні зображення за допомогою сканера отриманий образ зберігається у вигляді чисел, що описують колір і інтенсивність окремих точок зображення. При пересуванні миші по поверхні столу напрям переміщення миші і відстань перетворяться в цифрову форму і передаються в комп'ютер.
Людині незручно працювати з цифровою інформацією, він віддає перевагу аналогову. Наприклад, багато людей звикли до механічних годинників і не купують електронні з цифровою індикацією, тому що їм легше визначати час за положенням стрілок. Комп'ютер (вірніше, пристрій обробки інформації, що входить до складу комп'ютера), "любить" мати справу з числами.
Тому отримавши від людини інформацію, після обробки комп'ютер повинен перетворити її з цифрової форми в форму, зручну для людини. Пристрої виведення видають людині готовий результат обробки у вигляді зображення, звуку і т. д.
Що ж до зберігання інформації, то вона зберігається в цифровому вигляді. Це зручно для обробки інформації комп'ютером. Звичайний користувач ніколи не має безпосереднього доступу до інформації, що зберігається в пристроях пам'яті комп'ютера, тому для нього не має значення формат записаних там даних [10].
Крім введеної для обробки інформації в комп'ютері зберігається і інший вид даних - програми для роботи з інформацією. Програми зберігаються у вигляді чисел і є ні що інше, як інструкції комп'ютера по роботі з інформацією. Програми наказують комп'ютеру, які слід виконувати операції у відповідь на дії людини, що працює з комп'ютером.Як правило, для вирішення кожного завдання потрібно мати окрему програму, хоча бувають і універсальні програми, здатні виконувати декілька різних завдань.
Системний блок комп'ютера
Що ж ховається всередині системного блоку комп'ютера? Там знаходиться пристрій обробки інформації, пристрої зберігання інформації та інші вузли.
Якщо відкрити корпус системного блоку комп'ютера, ви побачите блок живлення (Power Supply), велику друковану плату з мікросхемами, звану материнською платою (Motherboard), в яку вставлено плати розміром трохи менше - контролери, а також пристрої зовнішньої пам'яті - накопичувачі на гнучких магнітних дисках (FDD або НГМД) і накопичувачі на магнітних (жорстких) дисках (HDD або НМД). Всередині корпусу є також маленький гучномовець і багато з'єднувальних кабелів.
Пристрої вводу / виводу, такі як миша (Mouse), клавіатура (Keyboard), відеомонітор і принтер (Printer) підключаються безпосередньо до материнської плати або доконтролерам (Controller) - маленьким платам, вставленим в материнську плату. Аналогічно підключаються до материнської плати НГМД, НМД і гучномовець, а також кнопки і світлодіоди, розташовані на лицьовій панелі корпусу основного блоку [5].
Рис 5. Системний блок комп'ютера
На материнській платі є велика мікросхема - центральний процесор (CPU або ЦП). Це мозок комп'ютера. Процесор виконує всю обробку даних, що надходять у комп'ютер і зберігаються в пам'яті комп'ютера. Обробка виконується за управлінням програми, яка, як я вже писала, також зберігається в пам'яті комп'ютера. Персональні комп'ютери оснащуються центральними процесорами різної потужності (продуктивності). У залежності від розв'язуваної вами завдання може знадобитися той чи інший процесор, про що я ще буду говорити.
Крім центрального процесора, на материнській платі розташовано ще один дуже важливий пристрій - оперативна пам'ять або оперативний запам'ятовуючий пристрій (RAM або ОЗУ). ОЗУ має відносно невеликий обсяг - зазвичай від 1 до 16 мегабайт, проте, як це видно з назви, центральний процесор має оперативний (швидкий) доступ до даних, записаних в ОЗУ (на вилучення даних з ОЗП потрібно не більше 60-100 наносекунд). Кажуть, що дані в ОЗУ мають малий час доступу.
Чому вся пам'ять комп'ютера не працює так само швидко, як ОЗУ? Тому є дві причини. По-перше, швидкодіюча пам'ять дорого коштує. По-друге, всі дані, що зберігаються в ОЗУ, пропадають при виключенні живлення комп'ютера. Пристрої пам'яті типу НМД або НГМД зберігають дані, навіть якщо комп'ютер не працює, і можуть використовуватися для довгострокового зберігання інформації, проте час доступу до даних навіть для найкращих НМД становить 5-10 мілісекунд, а для НГМД воно істотно більше [13].
Пам'ять комп'ютера
Розповімо докладніше про те, як влаштована і працює пам'ять комп'ютера.
ОЗУ і ПЗУ
Ви вже знаєте, що на материнській платі комп'ютера є оперативне запам'ятовуючий пристрій (ОЗП) ємністю кілька мегабайт з малим часом доступу. Ця пам'ять використовується для тимчасового зберігання даних, що обробляються центральним процесором. Проте в ОЗП зберігаються не тільки дані, туди перед запуском повинна бути записана програма.
Окрім ОЗП на материнській платі є мікросхема постійного запам'ятовуючого пристрою (ROM або ПЗУ). Дані записуються в ПЗП один раз при виготовленні мікросхеми на заводі і звичайно не можуть бути змінені згодом. У ПЗУ зберігаються програми, які комп'ютер запускає автоматично при включенні харчування. Ці програми призначені для перевірки справності та обслуговування апаратури самого комп'ютера. Вони також виконують початкову завантаження головною обслуговуючої програми комп'ютера - так званої операційної системи [7].
Наочно ОЗУ і ПЗУ можна уявити собі в у вигляді масиву клітинок, в яких записані окремі байти інформації. Кожна клітинка має свій номер, причому нумерація починається з нуля. Номер осередку є адресою (Address) байта.
Центральний процесор при роботі з ОЗУ повинен вказати адресу байта, який він бажає прочитати з пам'яті або записати в пам'ять. Зрозуміло, з ПЗУ можна тільки читати дані. Прочитані з ОЗУ або ПЗУ дані процесор записує у свою внутрішню пам'ять, влаштовану аналогічно ОЗУ, але працюючу значно швидше і має ємність не більше десятків байт.
Рис 6. Робота процесора з ОЗП
Процесор може обробляти тільки ті дані, які знаходяться в його внутрішньої пам'яті, в ОЗУ або в ПЗУ. Всі ці види пристрої пам'яті називаються пристроями внутрішньої пам'яті, вони зазвичай розташовуються безпосередньо на материнській платі комп'ютера (внутрішня пам'ять процесора знаходиться в самому процесорі) [15].
1.2. ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА WINDOWS
Операційна система Windows 95 була розроблена і випущена на зміну операційній системі DOS фірмою Microsoft в серпні 1995 року. Саме тому вона і називається Windows 95. Причиною її розробки і появи стали зросла потужність і швидкість роботи персональних комп'ютерів, що зажадала іншої організації ОС з одного боку і підвищення вимог користувачів до зручності і простоті роботи з комп'ютером з іншого [12].
1) Ця ОС повністю 32 розрядна система, що забезпечує багатозадачність і багато потоковість. Тобто тепер на відміну від DOS в один і той же час можливе виконання декількох комп'ютерних програм одночасно, що суттєво заощаджує час і спрощує роботу користувача.
2) Повністю змінений інтерфейс користувача. Він став графічним і багатовіконний. Кожна запущена програма працює у своєму власному вікні. Значно спростилося управління програмами.
3) З'явилася розвинена система контекстної довідкової допомоги.
4) Змінилося управління файлами:
a) Довгі імена файлів на національних мовах
b) Віртуальна FAT забезпечує сумісність з FAT системою DOS.
c) Підтримка різних файлових систем.
5) Спростився процес установки нового обладнання в системі Windows 95 завдяки технології Plug and Play.
6) Windows 95 має вбудовані можливості створення одно-рангових комп'ютерних мереж. Розвинені засоби для роботи в глобальній мережі Інтернет.
7) Підтримка OLE технології. Розширені можливості роботи з графікою і відео на комп'ютері.
Запуск комп'ютера з системою W95 і вихід із системи.
Існує два способи запуску ОС Windows 95 - звичайний і аварійний.
При звичайному способі необхідно просто включити комп'ютер і дочекатися появи на екрані робочого столу Windows 95.
При аварійному запуску необхідно відразу після проходження авто тесту комп'ютера кілька разів натиснути клавішу F8 до появи на екрані завантажувального менюWindows 95. У цьому меню слід вибрати пункт Safe mode і натиснути клавішу Enter. Даний пункт дозволяє завантажити систему в тому випадку, якщо звичайним шляхом це не вдається [11].
Перед завершенням роботи необхідно виконати процедуру завершення роботи. Категорично забороняється просто вимикати ПК з мережі.
Для завершення роботи слід клацнути мишкою на кнопці «Пуск» на панелі завдань Windows 95, вибрати пункт «Завершення роботи» у вікні, вибрати мишкою пункт «Вимкнути комп'ютер» і клацнути мишкою на кнопці «Так». Після появи на екрані роздільної написи вимкнути живлення комп'ютера.
Склад робочого столу і головного меню кнопки «Пуск».
Після завантаження Windows 95 на екрані вашого комп'ютера з'являється картинка як на малюнок.
Рис 7. Екран Windows 95. Початок роботи. Робочий стіл
Простір, на якому працює користувач в Windows 95, називається робочим столом. Він з'являється після закінчення завантаження. На робочому столі розкривається головне меню, коли натискається кнопка Пуск. У нижній частині робочого столу розташовується панель задач. Всі вікна розкриваються на робочому столі [17].
На англійську мову термін робочий стіл перекладається як desktop.
На робочому столі розташовуються папки, ярлики, портфелі. Папки грають роль каталогів. Подвійне натискання мишею на ярлику викликає виконання відповідноїпрограми. Картинка на рис. може відрізнятися від того, що ви бачите на екрані вашого комп'ютера. Вас не повинно це бентежити. Тут багато чого залежить від того, які програми встановлені при інсталяції пакета. Інформація про основні ярликах міститься в наступній таблиці:
ЯРЛИК
· Мій комп'ютер - Представляє на робочому столі папку, в якій можна переглянути все, що є на комп'ютері
· Мережеве оточення - З'являється на робочому столі при роботі в мережі. Проглядається структура мережі.
· Вхідні - Відкриває Microsoft Exchange для відправки та отримання електронної пошти та факсимільних повідомлень
· Корзина - Поміщаються копії вилучених файлів для подальшого остаточного видалення або відновлення
· Панель завдань.
У нижній частині робочого столу знаходиться панель завдань. На ній розташовані кнопка Пуск, годинник і перемикач регістрів клавіатури. Відразу після запуску Windows панель завдань, як правило, містить лише кнопку Пуск або підказку. При подальшій роботі у міру відкриття додатків, програм, документів або папок на панелі завдань з'являється відповідна відчиненого вікна кнопка. На рис ви бачите панель завдань в той момент, коли відкриті програми Microsoft Word, Far. Натискання кнопки на панелі завдань відкриває вікно програми, папки, програми.
· Перемикач регістру.
Перемикач регістру показує стан поточного регістра клавіатури. Для перемикання регістра використовуються комбінації клавіш: CTRL + SHIFT; ALT + SHIFT або клацання мишею на значку регістру на панелі завдань. Значок Ru означає, що в даний момент друкуються російські літери, значок En - англійська, Uk - українська. З'явиться меню з трьох команд. Стрілка вказує на поточний алфавіт. Для вибору алфавіту натисніть мишею потрібну опцію.
· Кнопка Пуск.
При клацанні мишкою на кнопці пуск відкривається головне меню системи яке, містить такі розділи:
- Завершення роботи - запуск процедури завершення роботи з ОС Windows 95 і підготовки комп'ютера до вимикання.
- Виконати - призначена для запуску програм за допомогою командного рядка DOS. Є аналогом командного рядка DOS у Windows 95.
- Довідка - запуск довідкової системи по ОС
- Пошук - запуск режиму пошуку файлу, каталогу на диску комп'ютера.
- Налаштування - містить перелік усіх доступних налаштувань різних компонентів Windows 95.
- Документи - містить перелік останніх 15 документів, з якими працювали на комп'ютері.
- Програми - в цьому меню знаходиться перелік всіх програм, встановлених на даному комп'ютері. За допомогою цього меню здійснюється запуск програм.
Запуск програм, робота з програмними і діалоговими вікнами.
В ОС Windows 95 існує кілька способів запуску встановлених на комп'ютері програм.
1. За допомогою меню «Програми» кнопки Пуск. Для цього слід клацнути мишкою на кнопці Пуск вибрати меню «Програми» в підменю вибрати пахвою необхідну програму і клацанням запустити її.
2. За допомогою команди «Виконати». Натисніть кнопку Пуск на панелі завдань і виберіть з головного меню команду «Виконати». З'являється вікно діалогу "Запуск програми". Можна безпосередньо ввести в полі вводу «Відкрити» ім'я програми, яку потрібно виконати, але при цьому потрібно буде вказати повний шлях. Якщо повний шлях невідомий, програму можна знайти, використовуючи кнопку Огляд. З'явиться вікно діалогу "Огляд", за допомогою якого і розшукується потрібна програма на диску.
3. Подвійним клацанням мишки на ярлику програми, розташованому на робочому столі Windows 95.
4. Подвійним клацанням мишки на файлі програми у вікні «Провідника» або вікні папки «Мій комп'ютер»
Ознакою того, що програма запущена, є поява на «Панелі завдань» відповідної кнопки [22].
1.3. ФУНКЦІЇ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ПРОГРАМИ ГРАФІЧНОГО РЕДАКТОРА PAINT
Paint - найпростіший графічний редактор, призначений для створення і редагування растрових графічних зображень в основному форматі Windows (BMP) і форматахІнтернету (GIFі JPEG). Він прийнятний для створення найпростіших графічних ілюстрацій, в основному схем, діаграм і графіків, які можна вбудовувати в текстові документи; в Paint можна створювати рекламу, буклети, оголошення, запрошення, привітання та ін
Графічний редактор Paint орієнтований на процес "малювання" зображення і комбінування готових фрагментів, а не на обробку ("доведення") готових зображень, таких як відскановані фотографії.
У вашому розпорядженні різні засоби та інструменти для "художнього" творчості - палітра кольорів, кисть, аерозольний балончик, гумки для стирання, "олівці" для малювання геометричних фігур (ліній, прямокутників, еліпсів, багатокутників). Редактор дозволяє вводити тексти, і багатий набір шрифтів з комплекту Windows дають можливість виконувати на картинках ефектні написи. Є і "ножиці" для вирізування фрагментів картинки, - вирізаний елемент можна перемістити, скопіювати, зменшити, збільшити, розвернути і т.д [20].
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 101 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |