Читайте также: |
|
Суміш палива з повітрям готується в карбюраторі і далі у впускному колекторі, або у впускному колекторі за допомогою розпилювальних форсунок (механічних або електричних), далі суміш подається в циліндр, стискається, а потім підпалюється за допомогою іскри. Основна характерна особливість паливо-повітряної суміші цьому випадку - її гомогенізованість. Чим більше однорідною за складом є суміш, тим більш якісно йде процес згоряння. Також існує спосіб сумішоутворення шляхом безпосереднього уприскування бензину в циліндр за допомогою розпилювальних форсунок. Суміш в цьому випадку готується безпосередньо в циліндрі і не є гомогенізованою.
Дизельні двигуни
Спеціальне дизельне паливо впорскується в циліндр під високим тиском. Горюча суміш утворюється (і відразу ж згоряє) безпосередньо в циліндрі в міру упорскування порції палива. Займання суміші відбувається під дією високої температури повітря, що піддалося стиску в циліндрі.
Газові двигуни
Це двигуни внутрішнього згоряння, які спалюють в якості палива вуглеводні, що знаходяться в газоподібному стані при нормальних умовах:
· суміші зріджених газів, що зберігаються в балоні під тиском насичених парів (до 16 атм). Випарена у випарнику рідка фаза або парова фаза суміші ступінчасто втрачає тиск в газовому редукторі до близького до атмосферного, і всмоктується двигуном у впускний колектор через повітряно-газовий змішувач або впорскується у впускний колектор за допомогою електричних форсунок. Запалювання здійснюється за допомогою іскри;
· стислі природні гази – зберігаються в балоні під тиском 150-200 атм. Пристрій систем живлення аналогічний до систем живлення зрідженим газом, відмінність – відсутність випарника;
· генераторний газ – газ, отриманий перетворенням твердого палива в газоподібний. В якості твердого палива використовуються вугілля, торф, деревина.
Газодизельні двигуни
Основна порція палива готується, як в одному з різновидів газових двигунів, але запалюється не електричною свічкою, а запальною порцією дизпалива, що вприскується в циліндр аналогічно до дизельного двигуна.
Роторно-поршневий
Комбінований двигун внутрішнього згоряння
Це двигун внутрішнього згоряння, що представляє собою комбінацію з поршневої (роторно-поршневий) і лопаткової машини (турбіна, компресор), в якому у здійсненні робочого процесу беруть участь обидві машини. Прикладом комбінованого ДВЗ служить поршневий двигун з газотурбінним наддувом (турбонаддув).
RCV
Двигун внутрішнього згоряння, система газорозподілу якого реалізована за рахунок обертання циліндра. Циліндр здійснює обертальний рух поперемінно проходячи впускний і випускний патрубок, поршень при цьому здійснює зворотно-поступальні рухи.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 79 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |