Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Процес пароутворення в рідині

Читайте также:
  1. II. КОЛИЧЕСТВЕННАЯ ОЦЕНКА ЭПИДЕМИЧЕСКОГО ПРОЦЕССА
  2. III. Недостатки в развитии познавательных процессов.
  3. III. ОРГАНИЗАЦИЯ КОРРЕКЦИОННО-РАЗВИВАЮЩЕГО ОБРАЗОВАТЕЛЬНОГО ПРОЦЕССА
  4. IV. УЧАСТНИКИ ОБРАЗОВАТЕЛЬНОГО ПРОЦЕССА
  5. IV. УЧАСТНИКИ ОБРАЗОВАТЕЛЬНОГО ПРОЦЕССА
  6. Model Explorer - навигатор модели процессов
  7. The knowledge of all fabricating processes is necessary for a processing engineer. (Знание всех процессов обработки необходимо для инженера-технолога)
  8. VII. Подтверждающий опыт в процессе циркуляции света
  9. VII. Развитие личности в процессе воспитания
  10. XVIII. Жесты в процессе ставки

Проміжний стан речовини між станом реального газу і рідиною прийнято називати парообразним або просто парою. Перетворення рідини в пару являє собою фазовий перехід з одного агрегатного стану в інше. При фазовому переході спостерігається стрибкоподібна зміна фізичних властивостей речовини.
Прикладами таких фазових переходів є процес кипіння рідини з появою вологої насиченої пари і подальшим переходом його в позбавлений вологи сухий насичений пар або зворотний кипіння процес конденсації насиченої пари.
Одне з основних властивостей сухого насиченого пара полягає в тому, що подальше підведення теплоти до нього призводить до зростання температури пари, тобто переходу його в стан перегрітої пари, а відведення теплоти — до переходу в стан вологої насиченої пари.

Рис. 1 Фазова діаграма для водяної пари в T, s координатах

Область I – газоподібний стан (перегрітий пар, що має властивості реального газу);
Область II – рівноважний стан води і насиченої водяної пари (двофазний стан). Область II також називають областю пароутворення;
Область III – рідкий стан (вода). Область III обмежена ізотермою ЄК;
Область IV – рівноважний стан твердої і рідкої фаз;
Область V – твердий стан;
Області III, II і I розділені пограничними лініями AK (ліва лінія) і KD (середня лінія). Загальна точка K для прикордонних ліній AK і KD володіє особливими властивостями і називається критичною точкою. Ця точка має параметри ркр, vкр і Ткр, при яких кипляча вода переходить в перегрітий пар, минаючи двофазну область. Отже, вода не може існувати при температурах вище Ткр.

Критична точка К має параметри (для води):
ркр = 22,136 МПа; vкр = 0,00326 м3/кг; tкр = 374,15 °С.
Значення p, t, v і s для обох прикордонних ліній наводяться в спеціальних таблицях термодинамічних властивостей водяної пари.

 




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 73 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

Одиниці виміру температури | Перший закон термодинаміки | Внутрішня енергія та кількість теплоти при ізохоричному процесі | Робота, внутрішня енергія та кількість теплоти при ізобарному процесі | Теорія ізотермічного процесу для ідеального газу | Адіабатичний процес | Робота при адіабатичному процесі. | Визначення зміни внутрішньої енергії і ентальпії у термодинамічному процесі ідеального газу. | Реальний газ | Формула Клапейрона-Клаузіуса |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав