Читайте также:
|
|
ПОВТОРЕННЯ.
Завдання заняття: систематизувати та узагальнити знання студентів щодо особливостей розвитку України в роки радянського панування.
Дидактична мета: виховувати учнів у дусі патріотизму, поважного ставлення до демократичних цінностей.
Розвиваюча мета: розвивати вміння студентів встановлювати хронологічне співвідношення подій, застосовувати набуті знання у нестандартних ситуаціях, активізувати їх пізнавальну діяльність.
Тип заняття: семінарське заняття, узагальнення матеріалу.
Обладнання: роздатковий матеріали (набір термінів, портрети політичних діячів, зірки-символи), анекдоти радянського періоду, «задачі» Г.Остера.
Підготовка студентів до семінарського заняття: повторити конспекти лекцій з історії України з 1919 до1991 років.
Хід заняття
1. Організаційна частина. (3хв.)
Привітання.
Перекличка присутніх.
2.Повідомлення теми, формування мети та основних завдань. (2хв.)
3.Мотивація навчальної діяльності. (1хв.)
Вивчення теми сприяє актуалізації набутих знань.
4. Основні питання для розгляду. (50 хв.)
Робота в малих групах із термінами і поняттями.
1. Завдання: об’єднати слова і терміни у групи за певною ознакою. Презентувати результати роботи за 5 хвилин, пояснивши, за яким принципом об’єднано терміни.
2. Обговорення результатів роботи груп.
Робота в малих групах із портретами лідерів СРСР.
1. Завдання:
- розташувати портрети політичних діячів у хронологічному порядку;
- розташувати слова і терміни під портретами політичних діячів, з якими вони пов’язані;
- презентувати результати роботи групи, розташувавши відповідні терміни на дошці на портретах діячів.
2. Обговорення результатів роботи груп.
Індивідуальна письмова робота.
1. Охарактеризувати політику одного з лідерів СРСР.
Колективна робота з анекдотами та «задачами» Г.Остера як з історичним джерелом.
1. Завдання: послухати низку анекдотів та «задач» з книги Г.Остера і визначити, про який історичний період йдеться у задачі або коли міг народитися анекдот. Обговорення думок проводиться безпосередньо після читання анекдотів і «задач».
Оцінювання роботи студентів.
6. Домашнє завдання: скласти хронологічну таблицю «Найвизначніші події ХХ ст. в Україні» (з 10-15 пунктів). Творче завдання: описати зміст або створити відеопрезентацію з художніх кінофільмів, які можуть використовуватися як історичне джерело щодо певного періоду радянської історії.
Додаток 1.
Створення СРСР | Впровадження НЕПу | Більшовицький переворот у Росії | «Воєнний комунізм» |
Суцільна колективізація | Масові репресії | Голод 1932-1933 рр. | Індустріалізація |
Становлення тоталітаризму | Десталінізація | Виникнення дисидентського руху | Створення раднаргоспів |
«Відлига» | Антиалкогольна кампанія | «Застій» | Виникнення Української Гельсинської групи |
Кампанія за зміцнення трудової дисципліни | Загострення стосунків із США | Розвал СРСР | Кампанія по боротьбі з чергами і дефіцитом |
Завершення «холодної війни» | Гласність | Перебудова | Розвинутий соціалізм |
Реформи в сільському господарстві | Масове житлове будівництво | Голод 1921-1923 рр. | Реабілітація жертв репресій |
Додаток 2.
Портрети лідерів СРСР.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 92 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |
<== предыдущая лекция | | | следующая лекция ==> |
ПРОГРАММА ОСЕННЕГО ЛАГЕРЯ | | | Магнитная запись изображения. |