Читайте также:
|
|
Справжні розміри визначають телерентгенографією, при фокусній відстані 1,5-2 м. Вимірюється його поперечник (сума перпендикулярів, відновлених до серединної лінії з найбільш віддалених точок лівого та правого контурів серця), довжина (відстань між правим передсердно-судинним кутом і верхівкою серця), висота (з*єднує правий передсердно-судинний кут і правий серцево-діафрагмальний). Висота судинного пучка – перпендикуляр, опущенний від правого передсердно-судинного кута до горизонтальної лінії, проведеної на рівні верхнього контуру дуги аорти. У нормостеників висота судинного пучка дорівнює висоті серця, а ширина – сума перпендикулярів, відновлених до серединної лінії від найбільш віддаленних точок правого і лівого контурів судинного пучка (6-8 см).
Відстань від дуги лівого шлуночка до лівої середньоключичної лінії становить не менш, ніж 1,5-2 см. Довжина дуг легеневого стовбура і вушка лівого передсердя не перевищує 2 см кожна.
Серцево-легеневий коєфіцієнт – це відсоткове відношення поперечного розміру серця до внутрішнього діаметра грудної клітки, проведене визначенням на передній прямій рентгенограмі на рівні правого купола діафрагми. Визначається за формулою: Ксл= Tr/Д х 100
В нормі він дорівнює 50%. Розрізняють 3 ступеня збільшення його: 1 – незначний – від 50 до 55%.
2 – помірний – 56-60%.
3 – значний - більше 60%.
Цей коефіцієнт дає висновок про поперечний розмір серця, динаміку розвитку захворювання і ефективність лікувальних заходів.
Матеріали для самоконтролю:
А. Завдання для самоконтролю (таблиці, схеми, малюнки, графіки):
1.Комплект рентгенограм, лінійних та комп*ютерних томограм органів грудної порожнини в нормі.
2. Комплект сонограм органів грудної порожнини в нормі.
3. Комплект магнітно-резонансних томограм органів грудної порожнини в нормі.
4. Комплект сцинтиграм органів грудної порожнини в нормі.
Б. Задачі для самоконтролю:
Хворий із десимінованим туберкульозом легень зі скаргами на кровохаркання. Який метод променевого дослідження Ви виберете для виявлення порожнини розпаду легеневої тканини?
А. Ангіопульмонографію.
Б. Оглядову рентгенографію органів грудної порожнини у прямій і правій боковій проекціях.
В. УЗД.
Г. Перфузійну сцинтиграфію.
Д*. Лінійна томографія або КТ.
Хворий із попереднім діагнозом – „лімфогрнулематоз”. Який метод променевого дослідження Ви виберете для вивчення стану внутрішньогрудних лімфатичних вузлів?
А. Ангіопульмонографію.
Б. Оглядову рентгенографію органів грудної порожнини у прямій і правій боковій проекціях.
В. УЗД.
Г. Перфузійну сцинтиграфію.
Д*. КТ.
Дата добавления: 2015-09-10; просмотров: 96 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |