Читайте также: |
|
Задача 1
Громадянин Семенюк купив у громадянина Шаповалова будинок. Через місяць після належного оформлення договору купівлі-продажу покупець звернувся з позовом про його розірвання або зменшення покупної ціни під приводом того, що попередній власник навмисне приховав недоліки будинку, якій потребує капітального ремонту. У двох кімнатах необхідно замінити підлогу, віконні рами, провести малярні роботи, в деяких місцях замінити стропила. Продавець проти позову заперечував, посилаючись на те, що до укладення договору громадянин Семенюк протягом 4 місяців мешкав у будинку як наймач та мав змогу з'ясувати його стан.
Чи обґрунтована вимога Семенюка? Як вирішити спір?
Задача 2
Карпич С. орендував на весняно-літній період автомобіль CORVЕT 330 у прокатного товариства "МОРИМОТО". На шосе машина Карпича С. зіткнулась із зустрічною автомашиною, внаслідок чого у машині було пом'яте крило та розбита фара. В акті про дорожньо-транспортну пригоду зазначалося, що окрім фари та крила в машині було пошкоджено двигун. Карпич С. погодився відшкодувати вартість ремонту фари та крила, але відмовився від відшкодування вартості, ремонту двигуна у зв'язку з тим, що двигун був пошкоджений на момент передачі машини у прокат, і про це він зазначив в акті огляду місця ДТП, який склали працівники ДАІ. На питання чому він взяв в прокат пошкоджений автомобіль він пояснив, що про несправність двигуна він усно вказав працівникові товариства та вимагав заміни автомобіля але, у зв'язку з відсутністю іншої машини, погодився взяти машину з поломкою.
Яку відповідальність несе наймодавець за майно, що передається наймачеві?
Чи обґрунтовані доводи Карпича С? Як змінилась ситуація якщо б про пошкодження двигуна було зазначено в договорі прокату? Як впливає на розмір відповідальності якщо двигун після ДТП не підлягає ремонту?
Задача 3
Позняков О. дав своєму сусідові у позичку на час весілля сина, набір старовинних срібних столових приборів у кількості: 20 ложок та 20 виделок. Після весілля виявилося, що усі виделки були вкрадені кимсь з гостей. Позняков О. вимагає сплати вартості 20 виделок та штрафу в двократному розмірі їх вартості.
Чи будуть задоволені вимоги Познякова О.?
Задача 4.
Громадянин М., проходячи повз одного з приміщень КСП "Зірка", помітив у ньому вогонь. Він зламав двері сараю громадянина Р. і взяв там драбину, кожух та відра для гасіння пожежі. Вогонь вдалося загасити, але при цьому згоріла куртка та було пошкоджено сорочку М., сам же він отримав опіки, на лікування яких витратив значну суму грошей. М. звернувся до суду з вимогою до КСП "Зірка" відшкодувати витрати, які він поніс.
Яке рішення повинен прийняти суд і якими статтями ЦК України він повинен керуватись?
Задача 5.
Громадянка Н. уклала договір зі Смілянським територіальним відділенням національної акціонерної страхової компанії "Оранта" (надалі іменується як "страховик") про страхування належної гр-ці Н. корови на випадок викрадення чи випадкової загибелі. Страхова сума складала 1 500 грн. Після укладення договору застрахована корова загинула через те, що куплений у роздрібному магазині корм виявився неякісним.
Гр-ка П. в передбаченому договором порядку звернулась до страховика з вимогою про виплату страхової суми.
Страховик запропонував гр-ці Н. страхове відшкодування в розмірі 1000 гри. Відмова у решті страхової суми була мотивована тим, що за даними Смілянського районного ринку, за продаж м'яса корови, в момент загибелі тварини, можна було отримати від 500 до 600 грн. прибутку. Тим часом гр-ка Н. надала довідку місцевого ветеринара про те, що м'ясо загиблої тварини було повністю утилізоване.
Чи правомірна відмова страхувальника у виплаті страхової суми в повному розмірі?
Завдання 3.
Напишіть та надішліть на електронну адресу викладача підстави виникнення недоговірних зобов’язань із посиланням на відповідні статті Цивільного кодексу України, що регулюють данні відносини.
СЬОМИЙ СЕМЕСТР (4 курс, 1 півріччя)
БЛОК МОДУЛІВ 4 «Спадкове право»
Тема змістового модуля 13: (2 годин лекцій / 4 годин сем-х занять;
8 годин С/Р)
«Поняття спадкового права»
Коло питань: спадщина; підстави спадкування; порядок прийняття спадщини.
За результатами вивчення студент повинен знати такі терміни: спадщина, спадкове майно, виморочене майно, відумерла спадщина, відкриття спадщини, час відкриття спадщини, місце відкриття спадщини, спадкодавець, спадкоємці, види спадкування, спадкування за законом, спадкування за заповітом, відмова від спадщини, заповідальний відказ, заповіт, заповіт подружжя, нотаріус, порядок вчинення нотаріальних дій.
Порядок опрацювання матеріалу:
Крок 1: Теоретичне опрацювання питань:
1) Спадщина.
2) Підстави спадкування.
3) Порядок прийняття спадщини.
Джерела: 1. Навчально-методичне забезпечення лекційних занять
2. Підручник (глава 20 &1-4) Цивільне право України. Загальна частина: Підручник (2-е вид. змін. та доп.)/ за ред.. І.А. Бірюкова, Ю.О.Заіки. – К.:КНТ, 2008. – 480 с.
3. Конституція України
4. Цивільний кодекс України
5. Закон України «Про нотаріат»
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 140 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |
|