Читайте также: |
|
1. Пояснити, ким, коли й у яких цілях були створені ці установи: Академія, Лікей, Сад Епікура. Яку місію вони виконували? Яка їхня структура? Чи можна сьогодні використовувати їхній досвід і у відношенні до чого?
2. Зіставити і прокоментувати наступні точки зору:
а) Держава — єдиний засіб уникнути «війни всіх проти всіх» (Гоббс Т. Левіафан. Гл.XIII).
б) «Держава є машина для гноблення одного класу іншим, машина, щоб тримати в покорі одному класу інші підкорені класи» (В.І.Ленін).
в) Панувати — це «дати програму людям, втрутитися в їхню долю, у їхнє вузьке коло; перешкоджати їхньому навіженству, що, як правило, ледарство, беззмістовне життя, розпач» (Ортега-и-Гассет Х. Повстання мас).
г) Держава — «саме волаюче, саме цинічне, саме повне заперечення людства, згубник індивідуальної свободи» (Бакунін А.М.).
*3. Вибрати із зазначених нижче характеристик ті, що відносяться до діяльності людини, а не тварин. Обгрунтувати свій вибір, базуючись на еволюційних уявленнях про генезис, сутність і структуру свідомості.
Типово спадково закріплені програми поведінки; діяльність направляється пізнавальною потребою; інстинктивна-біологічна діяльність; абстрагує, проникає в зв’язки і відношення речей, установлює причинні залежності; зачатки суспільної діяльності; кожна дія набуває сенсу лише в спільній діяльності; керуються наочними враженнями; немає суспільства і спільної діяльності; передача і закріплення досвіду через соціальні форми спілкування (мова й інші знакові системи). (Характеристики подані за: Гамезо М.В., Домашенко И.А. Атлас по психологии.-М.,1986.-С.55).
4. Визначити поняття: екзистенція, прикордонна ситуація, неістинне існування, свобода, комунікація, ірраціоналізм, індетермінізм, вибір. Зазначити об’єктивні умови виникнення, представників, теоретичні джерела й основні ідеї впливового філософського вчення, що розробляє названі вище поняття.
**5. Прокоментуйте висловлення: «Філософія природжена людині» (И.Г.Фіхте). Чи згодні Ви з цим? Що таке «природа людини» і чи включає вона філософію?
6. Дати характеристику класичній механічній картині світу. Яке розуміння матерії характерно для даної парадигми?
7. Обгрунтуйте відповідь на питання: чи співвідносяться поняття цінності та оцінки художнього твору?
П И Т А Н Н Я
до контрольної роботи
з навчальної дисципліни
«Ф І Л О С О Ф І Я»
1. Філософія серця як феномен української світової культури.
2. Людина і світ у філософії Канта, Гегеля, Фейєрбаха.
3. Антропоцентризм у філософії епохи Відродження.
4. Теоцентризм філософії Середньовіччя.
5. Сутність космоцентризму старогрецької філософії.
6. Розкрийте особливості світогляду як найвищої форми самоусвідомлення.
7. Порівняйте між собою поняття „світосприймання”, „світобачення”, „світорозуміння”.
8. Проаналізуйте співвідношення понять „міф” та „міфологія”.
9. Розкрийте особливості релігійного світогляду.
10. Розглянути особливості філософського світогляду.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 87 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |