Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ КТН У ВИВЧЕННІ ЕКОНОМІКИ

Читайте также:
  1. Альтернативне використання транспорту.
  2. Визначте особливості духовних процесів та розвитку філософії в епоху Нового Часу.
  3. Використання екранно-звукових засобів навчання
  4. Використання комп’ютера в навчальному процесі
  5. Використання модального дієслова Can
  6. ВИКОРИСТАННЯ МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
  7. ВИКОРИСТАННЯ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШКІР
  8. Використання статистичних методів в сфері управління якістю. Основні інструменти контролю якості. Основні інструменти управління якістю.
  9. Використання статичних засобів навчання
  10. Використання таблиць
Етапи навчального процесу Дидактичні можливості КТН Завдання викладача Програмне забезпечення
І. Мотиваційно- настановчий Ознайомлення кожного студента з програмою й методичними рекомендаціями щодо вивчення предмета, з режимом і графіком роботи Розмістити інформацію про предмет та викладача у відповід­ній мережі. Скласти розклад контрольних робіт. Організувати вільний доступ кожного студента до бази даних. Створити перелік джерел інформації Текстовий процесор Word; СУБД MS Access; MS Power Point; мережеві ресурси Inter­net та інші системи віддале­ного доступу
ІІ. Виклад і пояснення нової інформації Представлення інформації в систематизованому вигляді, залучення кожного студента до своєчасного отримання інформації в аудиторний і позааудиторний час. Створення можливостей для навчання в автоматичному режимі, за власним розкладом і темпом Зберігати тексти лекцій та пояснень до завдань у пам’яті комп’ютера. Створити перелік адрес (закладок), де студенти можуть використати мережеві ресурси Teach Pro; Dictaphone v. 3.10; пошукові системи та інші мережеві ресурси; текстовий процесор; СУБД MS Access; MS Power Point; табличний процесор MS Excel

Закінчення табл. 2.8

Етапи навчального процесу Дидактичні можливості КТН Завдання викладача Програмне забезпечення
III. Закріплення й узагальнення вивче­ного. Виконання вправ і завдань Використання мультимедіа-інформації (алфавітно-цифро­вих даних, графічних зображень, аудіо-, відео-рядів); відбір і аналіз інформації; індивідуальні дослідження; групо­ві обговорення та презентації; миттєвий доступ до інфор­мації; діалого­ва взаємодія «викладач—студент», «сту­дент—студент»; проведення ві­деоконференцій, обмін ві­део-, аудіоінформацією Організувати індивідуальну й групову роботу; надати перелік завдань, вправ для опрацюван­ня навчального матеріалу, теми для досліджень і проектів; склас­ти графік діалогового опитуван­ня, проведення групових обго­ворень; передбачити моніторинг роботи студентів з інформаційними матеріалами з предмета MS Word, MS Excel, MS Access, MS Power Point; сис­теми дистанційного навчання Web CT, WBT Systems, Black Board First Class; прикладні програми: QDPro, «БЕСТ» (ЗЕД); універсальні бухгалтер­ські системи: «1С: Бухгалте­рія», «Галактика», «БЕМБІ+», «Парус» та ін.
IV. Виконан­ня самостій­ної роботи та контрольних завдань Відносна об’єктивність, адже студент має виконати роботу самос­тійно без підказок; охоплення усієї навчальної групи; регульований об­сяг часу на виконання завдань; здійснення самоконтролю студен­тів і взаємоперевірки Розробити систему завдань для тестового контролю та систему статистичного аналізу результатів контролю та обліку успішності; розмісти­ти у пам’яті ПК систему за­вдань для самоперевірки; скла­сти розклад перевірочних ро­біт та консультацій у діалого­вому режимі MS Word, MS Excel, MS Access, MS Power Point; «Test», «ProZ», «Sun Rav»; системи автомати­зованого контролю та оцінки знань: «Флокс», АОС-ВУЗ, АОСМ, ІРІС, РАКУРС, АДОНІС та ін.


Зрозуміло, що використання КТН вимагає цілого ряду умов, серед яких наявність відповідного програмного забезпечення, віль­не володіння викладачів і студентів технікою, відведення певної частини робочого часу викладача на розроблення інформаційно-змістовного забезпечення вивчення предмета, створення графіка роботи студентів з інформаційною системою.

У цілому ж КТН повинні відповідати цілому ряду вимог (за О. Д. Шараповим):

1. Створювати можливість реалізації різних способів управління навчальною діяльністю.

2. Забезпечувати єдиний інформаційний простір для роботи студентів у аудиторний і позааудиторний час.

3. Активізувати діяльність студента через виконання різних видів роботи, використання різних способів і джерел отримання інформації, аналіз текстових і статистичних матеріалів, проблемних ситуацій і випадків, розв’язування задач різних рівнів складності, виконання вправ і проектів.

4. Забезпечувати повний доступ та розуміння навчальної інформації з конкретної та суміжних галузей знань.

5. Ураховувати індивідуальні можливості студента стосовно часу й темпу роботи з матеріалами, створювати умови для саморефлексії, самоконтролю та обміну думками з іншими студентами й викладачем через інтрамережі.

6. Надавати студентові можливість входити й виходити з програми в будь-який час, повторювати раніше вивчені теми, виконувати завдання, здійснювати самоконтроль.

7. Мати здатність до оновлення змісту, адаптації управління програмою відповідно до умов навчального процесу.

2.4.5. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ З ЕКОНОМІКИ




Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 97 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

ПРИКЛАД ЗАПОВНЕННЯ КАРТКИ | Зміст і правила гри | Ігри-вікторини | І 3-й раунди | Висновок | Підсумки Організаторів | Модель тренінгу | Підготовка | Четвертий етап | ПРИКЛАДИ ЗАВДАНЬ ДЛЯ НАВЧАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.012 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав