Читайте также: |
|
1. Прокоментувати висловлення. Порівняти філософію з наукою, мистецтвом, релігією.
«Філософія, відрізняючись від інших діяльностей людського духу, оживляє їх усі, надає їм людську сторону, осмислює їх для людини. Без неї наука — збірник фактів, мистецтво — питання техніки, життя — механізм. Філософствувати — означає розвивати в собі людину як єдину струнку істоту» (П.Лавров «Три бесіди про сучасне призначення філософії»).
2. Зазначити, яке судження і чому виражає позицію: а) прагматизму; б) емпіріокритицизму; в) суб’єктивного ідеалізму; г) діалектичного матеріалізму.
1) Істина — це адекватний відбиток об’єкта суб’єктом, що пізнає, відтворення його таким, яким він існує самий по собі, поза і незалежно від людини і його свідомості.
2) Істина — це відповідність мислення відчуттям суб’єкта.
3) Істина — це відповідність ідей прагненням особистості до досягнення успіху.
4) Істина — це найбільше просте взаємоузгодження відчуттів.
3.Пояснити, у кого з філософів твори одержали схожу назву («Органон», «Новий Органон»; «Досвід про людський розум», «Нові досвіди про людський розум») і чому?
*4. З’ясувати, чи можна охарактеризувати бюрократію, як соціальні групи, соціальні спільноти, клас?
5. Проаналізувати наведені нижче визначення щодо категорії розвитку. Чия точка зору, на Ваш погляд, найбільше обгрунтована?
1. «Розвиток — необоротне, спрямоване, закономірна зміна матеріальних і ідеальних об’єктів» (Юдин Э.Г. Развитие//Философский энциклопедический словарь.-М.,1983.-С.561).
2. «...є така форма зв’язку станів предмета, при котрої кожний наступний стан є слідством розгортання, перетворення попереднього. Причому тут не має значення характер змін, що відбуваються з предметом; важливо лише те що його наступний стан породжений попереднім, випливає з нього за рахунок його розкриття.
Таким чином, розвиток є виробництво, породження предметом своїх власних станів, є самостворення або, висловлюючись словами Гегеля, самоздійснення предмета» (Философия. Учебное пособие для студентов вузов/Под руководством д-ра фил. наук, проф. Ю.В.Осичнюка.-К.,1994.-С.305).
3. «...ми можемо визначити розвиток як цілісну, закономірну, в основному необоротну зміну якісного стану системи, виникнення нових можливостей, що включає в себе, і тенденції протягом досить тривалого періоду існування системи» (Мелюхин С.Т. Материя в ее единстве, бесконечности и развитии.-М.,1966.-С.257).
**6. У чому специфіка субстанціональної та реляційної концепцій простору і часу?
7. Назвіть основні методи емпіричного і теоретичного досліджень. Які з них застосовні в педагогічній діяльності? Пояснити, в чому специфіка лінвістичного дослідження?
П И Т А Н Н Я
до контрольної роботи
з навчальної дисципліни
«Ф І Л О С О Ф І Я»
1. Філософія серця як феномен української світової культури.
2. Людина і світ у філософії Канта, Гегеля, Фейєрбаха.
3. Антропоцентризм у філософії епохи Відродження.
4. Теоцентризм філософії Середньовіччя.
5. Сутність космоцентризму старогрецької філософії.
6. Розкрийте особливості світогляду як найвищої форми самоусвідомлення.
7. Порівняйте між собою поняття „світосприймання”, „світобачення”, „світорозуміння”.
8. Проаналізуйте співвідношення понять „міф” та „міфологія”.
9. Розкрийте особливості релігійного світогляду.
10. Розглянути особливості філософського світогляду.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 85 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |