Читайте также:
|
|
Тема. Збирання квітів рідного краю. Виготовлення квіткової абетки.
Об'єкт праці. Квіти різних видів місцевих рослин, квіткова абетка.
Мета. Ознайомити учнів з різновидами місцевих квіткових рослин. Продемонструвати їх застосування для прикрашання двору, побутових і виробничих приміщень та використання в народній медицині. Виховувати любов та повагу до народних традицій та звичаїв.
Матеріали та інструменти. Картон, пензлик, клей, засушені квіти різних видів, зразки робіт, малюнки квітів.»
Хід уроку
I. Підготовка робочих місць.
Перед початком уроку вчитель перевіряє наявність усіх необхідних матеріалів та інструментів.
II. Організаційний момент.
Пролунав дзвінок — починаємо урок. Працюватимем старанно, щоб почуть наприкінці, що у нашім першім класі діти — просто молодці!
НІ. Повідомлення теми та мети уроку.
1. Відгадування загадок.
• На городі тичка, а на тичці капличка.
Без вікон, без верха, а в ній людей без числа. (Мак)
• Синьоока чарівниця
часто в полі в нас вертиться. Де вінки вона спліта, — пшениці рідкі й жита. (Волошка)
• Цвіте синьо, лист зелений, квітник прикрашає.
Хоч мороз усе побив — його не займає. (Барвінок)
• Сама я гарненька, на сонечко схожа,
краї всі біленькі, серединка жовта. (Ромашка)
2. Розповідь учителя з елементами бесіди.
— Діти, чи здогадалися ви, хто прийшов сьогодні до нас у гості? Правильно, квіти. Розгляньте малюнки. (Вчитель демонструє малюнки квітів.) Які з цих квітів вам відомі? Де ви їх бачили?
А для чого люди висаджують квіти у квітниках, поблизу своїх помешкань? (Діти відповідають.)
З давніх-давен люди прагнули прикрасити своє житло, тому і садили під- вікнами айстри, півники, жоржини, троянди, гвоздики, мальви. Дівчатка, щоб прикрасити себе, збирали польові квіти — маки, ромашки, волошки, плели з них вінки.
І ромашок, і волошок
повні поли нарвемо.
На межі з квіток пахучих
ми віночки сплетемо.
Так співали дівчатка, ідучи в ліс, на луки по квіти. їх не тільки у вінок вплітали. В Україні віддавна поширився звичай класти у першу купіль дитини різні ароматичні рослини, промовляючи при цьому побажання. Так, у купіль хлопчика клали любисток (щоб любили), гілочку дуба (щоб був міцний, як дуб), а також барвінок (щоб довго жив), чорнобривець (щоб був чорнобривий), живокіст (щоб міцнішими були ручки і ніжки). А в купіль дівчинки — ромашку (щоб рум'яна була), калину (щоб красива була), любисток (щоб люб'язна була) чи цвіт яблуні (щоб червоненькі щічки мала).
В народі вінок, квіти — обов'язкові атрибути народних обрядів, звичаїв, свят. Про них складено багато чарівних легенд, переказів.
Та не тільки заради краси любить наш народ квіти. Здавна люди лікувалися від різних хвороб цілющими відварами рослин.
Назбираю ягідок,
ромашки і м'яти.
Зварю діткам я чайок,
щоб росли хлоп'ята.
Квіти — постійні супутники нашого життя. Вони на клумбах, у кімнаті, у вазонах. Вони на вишиваних рушниках, скатертинах, фіранках, на нашому національному одязі. Ними розмальовували печі, стіни оселі. Засушені, їх клали за образи, готували різні напої, відвари.
Сьогодні ми з вами ближче ознайомимося з квітами нашої місцевості.
— Діти, хлопчик-Барвінок проситься до нас на урок!
Він збентежений. Виявляється, квіти посперечалися між собою, кому за ким ставати в ряд, аби дітки з усіма ними познайомилися. Що ж нам робити?
Барвінок просить вас розв'язати цю суперечку і допомогти квіточкам зайняти свої місця. Давайте розмістимо квіточки за алфавітом, виготовимо ось таку квіткову абетку.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 72 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |