Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Методика розрахунку статей калькуляції.

Читайте также:
  1. V Методика проведення уроку
  2. А В НЕЙ 9 СТАТЕЙ О БОГОХУЛНИКАХ И О ЦЕРКОВНЫХ МЯТЕЖНИКАХ
  3. А В НЕЙ 9 СТАТЕЙ О БОГОХУЛНИКАХ И О ЦЕРКОВНЫХ МЯТЕЖНИКАХ
  4. Алгоритм розрахунку впливу факторів на прибуток
  5. Алгоритм розрахунку показників фінансового стану підприємств
  6. Анализ комплексных статей расходов
  7. АНАЛИТИЧЕСКОЕ ЗНАЧЕНИЕ ГОРИЗОНТАЛЬНЫХ ВЗАИМОСВЯЗЕЙ СТАТЕЙ БАЛАНСА
  8. Анатомо-физиологические особенности и методика исследования почек и мочевыделительной системы у детей
  9. Анатомо-физиологические особенности системы дыхания у детей. Методика исследования
  10. Билет № 13. Методика и алгоритм разработки туристского маршрута

1. Сировина і основні матеріали:

(4.13)

де: - норма витрат основного матеріалу на одиницю продукції, од.;

- ціна одиниці матеріалу, грн.

а) виріб А:

Во.м = 4,4 * 36,3 = 159,72

а) виріб В:

В о.м = 2,05 * 24,7 = 50,635

а) виріб С:

В о.м = 3,7 * 41,2 = 152,44

2. Заготівельні витрати визначають у відсотках від вартості основних матеріалів та покупних виробів.

А = (159,72 + 54,2) * 0,023 = 4,92

В = (50,635 + 22,8) * 0,035 = 2,57

С = (152,44 + 34,1) * 0,035 = 6,53

3. Повернуті відходи визначаю у відсотках від вартості основних матеріалів

В = 50,635 * 0,007 = 0,35

С = 152,44 * 0,007 = 1,07

4. Основна заробітна плата виробничих робітників на одиницю виробу визначається:

, (4.14)

виріб А:

В осн = 10,62 * (321708 / 229911) = 14,86

виріб В

В осн = 11,25* (321708 / 229911) = 15,74

виріб С

В осн = 11,6* (321708 / 229911) = 16,23

5. Додаткова заробітна плата виробничих працівників:

, (4.15)

виріб А:

В дод = 14,86 * ((357418 – 321708) / 321708) = 1,65

виріб В:

В дод = 15,74 * ((357418 – 321708) / 321708) = 1,75

виріб С:

В дод = 16,23 * ((357418 – 321708) / 321708) = 1,8

6. Відрахування на соціальні заходи розраховують у відсотках від суми основної та додаткової заробітної плати

А = (14,86+1,65) * 0,37 = 6,1

В = (15,74 + 1,75) * 0,37 = 6,47

С = (16,23 + 1,8) * 0,37 = 6,67

7. Витрати на підготовку і освоєння виробництва, утримання та експлуатацію обладнання, цехові витрати,загальнозаводські витрати визначають у відсотках від основної заробітної плати.

Витрати на підготовку та освоєння виробництва

А = 14,86 * 0,35 = 5,2

В = 15,74 * 0,35 = 5,5

С = 16,23 * 0,35 = 5,68

Витрати на утримання та експлуатацію обладнання

А = 14,86 * 0,03 = 0,45

В = 15,74 * 0,03 = 0,47

С = 16,23 * 0,03 = 0,49

Цехові витрати

А = 14,86 * 3,05 = 45,32

В = 15,74 * 3,05 = 48

С = 16,23 * 3,05 = 49,5

Загальнозаводські витрати

А = 14,86 * 2,8 = 41,6

В = 15,74 * 2,8 = 44

С = 16,23 * 2,8 = 45,44

8. Виробнича собівартість – це сума витрат з першої статті по восьму.

А = 218,84+ 14,86 + 1,65 + 6,1 + 5,2 + 0,45 + 45,32 + 41,6 = 334,02

В = 75,66 + 15,74 + 1,75 + 6,47 + 5,5 + 0,47 + 48 + 44 = 197,59

С = 192 + 16,23 + 1,8 + 6,67 + 5,68 + 0,49 + 49,5 + 45,44 = 317,81

9. Позавиробничі витрати розраховують у відсотках від виробничої собівартості.

А = 334,02* 0,04 = 13,36

В = 197,59* 0,05 = 9,88

С = 317,81* 0,03 = 9,53

10. Повна собівартість дорівнює: виробнича собівартість плюс поза виробничі витрати.

А = 334,02+ 13,36= 347,38

В = 197,59+ 9,88 = 207,47

С = 317,81+ 9,53 = 327,34

 

 

4.3 На основі таблиці 4.1. визначають собівартість товарної продукції, маржинальний прибуток, рентабельність.

1. Визначити змінні витрати на одиницю виробу.

Взм = Вм + Восн + Вдод + Всоц + В змін (4.16)

де Вм – витрати на матеріали за мінусом зворотних відходів, грн.

В змін – інші змінні витрати визначаються у відсотках від основної зарплати, грн.

А = 218,84 + 14,86 + 1,65 + 6,1 + 3,715 = 245,165

В = 75,66 + 15,74 + 1,75 + 6,47 +3,935 = 103,555

С = 192 + 16,23 + 1,8 + 6,67 + 4,06 = 220,76

2. Розрахувати середні постійні витрати на одиницю виробу

В пост = Сп – В зм (4.17)

де Сп – повна собівартість одиниці виробу, грн.

А = 347,38 – 245,165= 102,22

В = 207,47 – 103,555= 103,92

С = 327,34 – 220,76= 106,58

3. Визначити прибуток за одиницю виробу

Под = Ц – Сп (4.18)

де Ц – ціна одиниці виробу, грн.

А = 390 – 347,38 = 42,62

В = 240 – 207,47 = 32,53

С = 375 – 327,34 = 47,66

4. Визначити прибуток від реалізації

Пр = ТП – С тп (4.19)

де ТП – обсяг товарної продукції,

Стп – собівартість повної продукції

ТП = Сум ВП* Ц (4.20)

Стп = Сум ВП*СВ (4.21)

де ВП – квартальний обсяг випуску продукції за планом, один.

ТП = 6462000 грн

Стп = 4800 * 347,38 + 6000 * 207,47 + 8400 * 327,34 = 5661900

ПР = 6462000 – 5661900 = 800100 грн.

5. Визначити маржинальний прибуток

Пм = Ц – В зм (4.22)

або Сум Пм = ТП – Сум Взм (4.23)

де Сум Взм – величина змінних витрат на квартальний випуск продукції

А = 390 – 245,165 = 144,84

В = 240 – 103,555 = 136,45

С = 375 – 220,76 = 154,24

6. Розрахувати коефіцієнт маржинального прибутку

Кпм = Пм/Ц (4.24)

А = 144,84/ 390 = 0,37

В = 136,45/240 = 0,57

С = 154,24/375 = 0,41

7. Розрахувати суму чистого прибутку

Пч = Пр – Пп. (4.25)

де Пп. – сума податку на прибуток, грн.

Пч = 800100 – 800100* 0,25 = 600075

8. Визначити коефіцієнт чистого прибутку

Кпч = Пч/ ТП (4.26)

Кпч = 600075/6462000 = 0,09

9. Визначити рентабельність виробу

Рв = (Под/ Сп) *100 (4.27)

А = (42,62 / 347,38) * 100 = 12,3

В = (32,53 / 207,47) * 100 = 15,7

С = (47,66 / 327,34) * 100 = 14,6

10. Розрахувати рентабельність виробництва

Р = Пр/ Стп * 100 (4.28)

Р = 800100 / 5661900* 100 = 14,1

Дані розрахунку звести в таблицю 4.2.

 

Таблиця 4.2.




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 167 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав