Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Організація рубок догляду

Читайте также:
  1. II. Пример определения контрактной цены на санитарных рубок
  2. Банк Англії, його утворення, організація і управління, роль і функції
  3. Бюджет ЄС, його призначення і особливості. Організація бюджетного процесу. Бюджетна стратегія. Що необхідно вирішити Україні в цій царині для майбутнього вступу до ЄС?
  4. В.Г. Афанасьєв називає наступні основні управлінські функції: вироблення і ухвалення управлінського рішення; організація; регулювання і корегування; облік і контроль.
  5. Виды и задачи санитарных рубок.
  6. Віденська конвенція про право міжнародних договорів між державами та міжнародними організаціями або між міжнародними організаціями прийнята
  7. Воспламенение зажигательных трубок
  8. Всесвітня туристична організація.
  9. Галицько-Волинське князівство – державна організація "Малої Русі".
  10. Д) розгляд спорів у регіональних організаціях.
Помощь в написании учебных работ
1500+ квалифицированных специалистов готовы вам помочь

 

Рубки догляду потрібно проводити способами, які не погіршують природну родючість грунту, не допускають виникнення ерозії грунту, не завдають шкоди лісовій фауні.

При проведенні всіх видів робіт при рубках догляду необхідно дотримуватись діючих „Правил по охороні праці в лісовій, деревообробній промисловості і в лісовому господарстві праці”.

Відведення площ, позначення дерев в рубку, їх клеймування, перелік, закладка пробних площ в молодняках проводиться за 1 рік в літньо-осінній період в облистеному стані, складається акт відводу ділянки в рубку, акт перевірки правильності відводу. Попередній набір ділянок під рубки догляду на рік проводяться за матеріалами лісовпорядкування. Відбір в натурі ділянок проводить лісничий або за його дорученням, помічником лісничого.

При нечітко виділених межах ділянок, призначених під рубки догляду, або невідповідності дійсної конфігурації матеріалам лісовпорядкування, проводиться їх відмежування візирами, спрощена інструментальна зйомка площ, і оформляється план ділянки. По кутках відведених ділянок встановлюються стовпи. При освітленні і прочищеннях для визначення кількості деревини, що підлягає вирубці в типових місцях закладають одну або декілька пробних площ, величиною 3-5% площі ділянки. На пробній площі проводиться вирубка дерев і чагарників, укладка та обмір їх в складочних кубічних метрах з переведенням у щільні. Отриманий при вирубуванні вихід деревини оформляється актом, який є підставою для виписування лісорубного квитка.

Під час проріджування, прохідної, вибірково-санітарної рубок, дерева діаметром більше 8 см позначаються різцем і клеймують на кореневій шийці. Призначені в рубку дерева розподіляються на три категорії технічної придатності: ділові, напівділові і дровяні з нанесенням відповідних позначень. Ділові дерева позначаються різцем однією поперечною смужкою, напівділові, - двома, а дров’яні – трьома.

Запас вирубуваної деревини визначають на підставі обміру дерев, які йдуть в рубку за ступенями товщини. Польові перелікові відомості з підсумками вписують чорнилом, і акти на закладені пробні площі підписуються всіма особами, які брали участь у роботі по відводу лісосік.

Щорічний обсяг рубок догляду визначають для кожного їх виду за матеріалами лісовпорядкування з врахуванням наступних змін.

Роботи виконують згідно технологічних карт на організованих ділянках з підготовленою сіткою коридорів, технологічних і трелювальних волоків, шляхів транспорту, побудованих з урахуванням рельєфу місцевості і напряму магістральних доріг. Вказана сітка повинна мати стаціонарний характер і служити для виконання всіх видів лісогосподарських робіт. Технологічні коридори закладаються з урахуванням мінімального пошкодження ростучих дерев, підросту, ґрунту.

Лісосіка розділяється технологічними коридорами на пасіки завширшки 20-60 м залежно від висоти лісостану, а за напрямком з урахуванням рельєфу.

Технологічні коридори з двох сторін відмежовуються візирами. Для захисту дерев від пошкоджень, на поворотах влаштовуються захисні пристосування – відбійні стіни. На волоках дерева зрізають до рівня грунту. В інших випадках висота пеньків дерев діаметром до 30 см не повинна перевищувати 10 см, а більше 30 см – 1/3 діаметру пня.

На площах проріджувань і прохідних рубок при відсутності достатньої кількості доріг, просік і старих волоків - прокладають нові волоки.

Проведення рубок догляду насаджень потребують різних технологічних рішень, від яких залежить суть конкретних технологічних карт, складених з урахуванням типу лісу, крутості схилу, лісівничих особливостей ділянки, об’єму заготівлі деревини, що і є вирішальним фактором визначаючи ступінь використання деревної маси.

Після закінчення всіх робіт на ділянці проводиться огляд місць рубок і складається акт за встановленою формою. Акт додається до лісорубного квитка.

Після складання актів огляду на планшетах кольоровою тушшю роблять позначки: позначаються контури ділянок, вказуються вид рубок догляду, площа і рік їх проведення. В таксаційному описі зазначаються рік рубки і кількість заготовленої деревини.

Таксаційна характеристика насаджень записується в книзі за даними пробних площ, якщо вони були закладені на ділянці, або береться з таксаційного опису.

 

Доверь свою работу кандидату наук!
1500+ квалифицированных специалистов готовы вам помочьДата добавления: 2014-12-20; просмотров: 123 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2022 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав