Читайте также:
|
|
№ п/п | наименования заболеваний | январь - декабрь 2012 | |||||
всего | в том числе у детей в возрасте | ||||||
до 17 лет включительно | до 14 лет включительно | ||||||
абс.число | показатель на 100 тыс. населения | абс.число | показатель на 100 тыс. населения | абс.число | показатель на 100 тыс. населения | ||
Брюшной тиф | 0,02 | 0,00 | 0,00 | ||||
Другие сальмонеллезные инфекции | 43,32 | 100,6 | 114,4 | ||||
Бактериальная дизентерия (шигеллез) | 20,35 | 70,72 | 79,83 | ||||
Другие острые кишечные инфекции, вызванные установленными бактериальными, вирусными возбудителями, а также пищевые токсикоинфекции установленной этиологии | 192,7 | 815,2 | 962,4 | ||||
Острые кишечные инфекции, вызванные неустановленными инфекционными возбудителями, пищевые токсикоинфекции неустановленной этиологии | 462,6 | 1457,0 | 1669,1 | ||||
Острый паралитический полиомиелит | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
из него ассоциированный с вакциной | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
Острые вялые параличи | 0,27 | 1,36 | 1,63 | ||||
Энтеровирусные инфекции | 5,30 | 24,87 | 28,93 | ||||
из них энтеровирусный менингит | 1,99 | 8,95 | 10,04 | ||||
Острые вирусные гепатиты всего | 7,85 | 15,21 | 15,73 | ||||
из них: острый гепатит А | 5,13 | 14,51 | 15,05 | ||||
острый гепатит В | 1,17 | 0,18 | 0,19 | ||||
острый гепатит С | 1,10 | 0,16 | 0,13 | ||||
Хронические вирусные гепатиты (впервые установленные) всего | 61,03 | 3,63 | 2,41 | ||||
из них: хронический вирусный гепатит В | 14,73 | 1,25 | 0,72 | ||||
хронический вирусный гепатит С | 45,76 | 2,35 | 1,69 | ||||
Носительство возбудителя вирусного гепатита В | 17,74 | 0,63 | 0,44 | ||||
Дифтерия | 0,02 | 0,08 | 0,09 | ||||
Коклюш | 1,71 | 8,25 | 9,57 | ||||
Корь | 0,05 | 0,16 | 0,19 | ||||
Краснуха | 0,34 | 0,55 | 0,31 | ||||
Паротит эпидемический | 0,21 | 0,50 | 0,53 | ||||
Менингококковая инфекция | 1,04 | 4,33 | 4,85 | ||||
из нее генерализованные формы | 0,93 | 4,07 | 4,63 | ||||
Туляремия | 0,03 | 0,00 | 0,00 | ||||
Сибирская язва | 0,03 | 0,00 | 0,00 | ||||
Бруцеллез, впервые выявленный | 0,36 | 0,21 | 0,25 | ||||
Геморрагические лихорадки | 0,05 | 0,05 | 0,06 | ||||
из них: лихорадка Западного Нила | 0,01 | 0,03 | 0,03 | ||||
Крымская геморрагическая лихорадка | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
геморрагические лихорадки c почечным синдромом | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
Клещевой вирусный энцефалит | 7,33 | 4,80 | 4,82 | ||||
Клещевой боррелиоз (болезнь Лайма) | 7,82 | 3,86 | 4,04 | ||||
Псевдотуберкулез | 4,65 | 16,70 | 18,92 | ||||
Лептоспироз | 0,04 | 0,00 | 0,00 | ||||
Бешенство | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
Риккетсиозы | 7,39 | 11,30 | 12,76 | ||||
из них: эпидемический сыпной тиф | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
болезнь Брилля | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
лихорадка Ку | 0,01 | 0,00 | 0,00 | ||||
сибирский клещевой тиф | 7,37 | 11,30 | 12,76 | ||||
Педикулез | 90,63 | 236,2 | 262,8 | ||||
Туберкулез (впервые выявленный) активные формы | 99,63 | 30,11 | 27,28 | ||||
в том числе туберкулез органов дыхания | 96,25 | 28,47 | 25,40 | ||||
из них бациллярные формы | 41,85 | 2,37 | 1,00 | ||||
Сифилис (впервые выявленный) все формы | 63,30 | 12,19 | 5,57 | ||||
Гонококковая инфекция | 62,74 | 8,17 | 0,84 | ||||
Болезнь, вызванная вирусом иммуннодефицита человека | 13,10 | 2,92 | 3,35 | ||||
Бессимптомный инфекционный статус, вызванный вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ) | 68,26 | 4,07 | 2,82 | ||||
Острые инфекции верхних дыхательных путей множественной или неуточненной локализации | 19540,8 | 74903,0 | 82692,1 | ||||
Грипп | 18,57 | 61,56 | 67,56 | ||||
Пневмония (внебольничная) | 395,9 | 734,3 | 817,8 | ||||
Малярия впервые выявленная | 0,02 | 0,00 | 0,00 | ||||
Трихинеллез | 0,38 | 0,39 | 0,28 | ||||
Поствакцинальные осложнения | 0,23 | 1,12 | 1,35 |
Федеральная служба по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека | |||||||
Сведения об инфекционных и паразитарных заболеваниях 2010 год | |||||||
№ п/п | наименования заболеваний | январь - февраль 2009 | |||||
всего | в том числе у детей в возрасте | ||||||
до 17 лет включительно | до 14 лет включительно | ||||||
Абс. число | показатель на 100 тыс. населения | Абс. число | показатель на 100 тыс. населения | Абс. число | показатель на 100 тыс. населения | ||
Брюшной тиф | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
Другие сальмонеллезные инфекции | 4,27 | 12,54 | 15,42 | ||||
Бактериальная дизентерия (шигеллез) | 1,88 | 5,48 | 6,53 | ||||
Другие острые кишечные инфекции, вызванные установленными бактериальными, вирусными возбудителями, а также пищевые токсикоинфекции установленной этиологии | 28,79 | 130,4 | 164,3 | ||||
Острые кишечные инфекции, вызванные неустановленными инфекционными возбудителями, пищевые токсикоинфекции неустановленной этиологии | 59,48 | 209,5 | 256,8 | ||||
Острый паралитический полиомиелит | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
из него ассоциированный с вакциной | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
Острые вялые параличи | 0,02 | 0,09 | 0,12 | ||||
Энтеровирусные инфекции | 0,18 | 0,73 | 0,87 | ||||
из них энтеровирусный менингит | 0,10 | 0,42 | 0,49 | ||||
Острые вирусные гепатиты всего | 2,74 | 5,07 | 5,36 | ||||
из них: острый гепатит А | 1,59 | 4,69 | 5,05 | ||||
острый гепатит В | 0,51 | 0,03 | 0,02 | ||||
острый гепатит С | 0,46 | 0,12 | 0,08 | ||||
Хронические вирусные гепатиты (впервые установленные) всего | 10,02 | 0,71 | 0,45 | ||||
из них: хронический вирусный гепатит В | 2,60 | 0,20 | 0,12 | ||||
хронический вирусный гепатит С | 7,22 | 0,49 | 0,32 | ||||
Носительство возбудителя вирусного гепатита В | 5,53 | 0,49 | 0,41 | ||||
Дифтерия | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
Коклюш | 0,52 | 2,69 | 3,28 | ||||
Корь | 0,00 | 0,01 | 0,00 | ||||
Краснуха | 0,31 | 1,28 | 1,57 | ||||
Паротит эпидемический | 0,13 | 0,40 | 0,42 | ||||
Менингококковая инфекция | 0,27 | 1,12 | 1,36 | ||||
из нее генерализованные формы | 0,25 | 1,04 | 1,26 | ||||
Туляремия | 0,01 | 0,00 | 0,00 | ||||
Сибирская язва | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
Бруцеллез, впервые выявленный | 0,02 | 0,01 | 0,01 | ||||
Геморрагические лихорадки | 1,07 | 0,18 | 0,10 | ||||
из них c почечным синдромом | 1,07 | 0,18 | 0,10 | ||||
Клещевой вирусный энцефалит | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
Клещевой боррелиоз (болезнь Лайма) | 0,04 | 0,01 | 0,00 | ||||
Псевдотуберкулез | 0,34 | 1,39 | 1,67 | ||||
Лептоспироз | 0,02 | 0,01 | 0,00 | ||||
Бешенство | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
Риккетсиозы | 0,01 | 0,00 | 0,00 | ||||
из них: эпидемический сыпной тиф | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
болезнь Брилля | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
лихорадка Ку | 0,00 | 0,00 | 0,00 | ||||
Педикулез | 38,04 | 64,29 | 75,49 | ||||
Туберкулез (впервые выявленный) активные формы | 10,34 | 2,27 | 1,72 | ||||
в том числе туберкулез органов дыхания | 10,00 | 2,03 | 1,47 | ||||
из них бациллярные формы | 3,85 | 0,22 | 0,05 | ||||
Сифилис (впервые выявленный) все формы | 8,91 | 1,61 | 0,47 | ||||
Гонококковая инфекция | 8,20 | 1,33 | 0,18 | ||||
Болезнь, вызванная вирусом иммуннодефицита человека | 1,39 | 0,21 | 0,20 | ||||
Бессимптомный инфекционный статус, вызванный вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ) | 3,42 | 0,47 | 0,28 | ||||
Острые инфекции верхних дыхательных путей множественной или неуточненной локализации | 4021,8 | 14554,0 | 16558,8 | ||||
Грипп | 42,56 | 108,5 | 117,7 | ||||
Малярия впервые выявленная | 0,01 | 0,00 | 0,00 | ||||
Трихинеллез | 0,02 | 0,01 | 0,01 | ||||
Поствакцинальные осложнения | 0,07 | 0,36 | 0,46 |
3.2
Ціна соняшникової олії на внутрішньому та світовому ринках становила, дол. США за 1 т.
Місяць | Внутрішній ринок | Світовий ринок |
Лютий | ||
Серпень |
Проведіть порівняльний аналіз цін на олію, зазначте види використаних відносних величин.
Відносна величина динаміки -
ВВД(внутр.)=759/724=1,05 – на внутрішньому ринку ціна зросла на 5%
ВВД(світ)=690/695=0,99
Відносна величина порівняння -
ВВП(лютий)=724/695=1,04 –у лютому ціна на світовому ринку на 4% більша, ніж на внутрішньому.
ВВП(серпень)=759/690=1,1
3.3
Емітент | Ціна акції, гр.од. | ||
Номінальна | Ринкова | ||
15.04 | 17.05 | ||
А | |||
В |
Проведіть порівняльний аналіз курсу акцій, зазначте види використаних відносних величин.
ВВДА=250/240=104% Відносна величина динаміки
ВВДВ=270/240=112,5%
ВВПСА1=240/200=120% Відносна величина порівняння зі стандартом
ВВПСА2=250/200=125,5%
ВВПСВ1=240/300=80%
ВВПСВ1=270/300=90%
ВВПН=300/200=150% Відносна величина порівняння
ВВП15.04=240/240=100%
ВВП17.05=270/250=108%
3.14
На основі даних про розподіл населення регіону визначте відносні величини, які б характеризували структуру міського і сільського населення за ознакою працездатності, проведіть порівняльний аналіз структур.
Вік | млн осіб | |||
міське | Частка | сільське | Частка | |
Допрацездатний | 0,8 | 23,5% | 0,4 | 23,5% |
Працездатний | 2,0 | 58,9% | 0,8 | 47,05% |
Старше працездатного | 0,6 | 17,6% | 0,5 | 29,45% |
Разом | 3,4 | 1,7 |
0,8/3,4=23,5%
2/3,4=58,9%
Серед міського населення найбільшу частку становлять особи працездатного віку, найменшу частку становлять особи старше працездатного віку(17,6%). Серед сільського населення також найбільшу частку складають особи працездатного віку(47,05%).
3.36
Продукція | Рентабельність реалізації продукції, % | прибуток, тис.гр.од. |
А | ||
В | ||
С |
R=Прибуток/Собівартість
=(600+140+630)/(600/12+140/7+630/21)=13.7%
Для вибору форми середньої ми:
1)побудували логічну формулу показника;
2)якщо невідомий чисельник – то користуємося середньою арифметичною зваженою, якщо знаменник (як в нашому випадку)– то використовуємо середнє гармонійне.
3.37
Комплектуючі вироби | Обсяг договірних зобовязань | Виконання дог. зобовязань, % |
Двигуни | 97,8 | |
Електроніка | 98,5 |
% виконання договірних зобов’язань=виконані дог. зобовязання/всі дог. зобовязання
Для вибору форми середньої ми:
1)побудували логічну формулу показника;
2)якщо невідомий чисельник (як в нашому випадку) – то користуємося середньою арифметичною зваженою, якщо знаменник – то використовуємо середнє гармонійне.
=(35*97,8+22*98,5)/57=98,07%
3.30
Щорічний видобуток нафти протягом останніх 5 років становив, млн.т.;1992р – 7.0; 1993р – 6.4; 1994р – 6.1; 1995р – 5.9; 1996р – 5.6. Визначте середньорічний видобуток нафти.
=(7+6,4+6,1+5,9+5,6)/5=6,2
3.33
Рік | |||||
Чисельність населення |
=(((218+206)/2)+209+213+216)/4=212,5
3.43
Регіони | Загальна чисельність населення | Частка міського населення, % | Густота населення чол/м2 |
А | 2,5 | ||
В | 1,3 | ||
С | 1,2 | 66,1 |
Частка міського населення = Міське населення/Все населення
=(2,5*70+1,3*65+1,2*66,1)/5=(175+84,5+79,32)/5=67,764%
Густота населення = Все населення/Площа
=(2,5+1,3+1,2)/(2,5/90+1,3/52+1,2/48)=64,1%
3.44
Вид поселененя | 1 регіон | 2 регіон | ||
Загальна чисельність, млн. чол. | Частка працездатного населення, % | Загальна чисельність, млн. чол. | Частка працездатного населення, % | |
Міста | 3,5 | 1,4 | ||
Сільська місцевість | 1,7 | 1,2 | ||
Разом | 5,2 | х | 2,6 | х |
Частка працездатного населення = Працездатне населення/Все населення
1регіон=(3,5*60+1,7*48)/5,2=56,08%
2регіон=(1,4*54+1,2*52)/2,6=53,08%
Середня частка працездатного населення більша в першому регіоні.
3.39
Ділова активність 20 підприємців визначалася шляхом самооцінки 3-бальною шкалою у порядку зростання активності:
Оцінка ділової активності | 1,5 | 2,5 | Разом | |||
Число підприємців | - |
=(1,5*4+2*7+2,5*6+3*3)/20=2,2 – Середній бал ділової активності підприємств.
3.46
Діяльність посередників щодо вкладання залучених сертифікатів характеризується даними:
Посередник | Число посередників | Вкладено сертифікатів | |
Всьго, млн.шт | На 1000 залучених, шт. | ||
Довірчі товариства | 2,4 | ||
Інвестиційні компанії | 1,4 |
Визначте середню кількість вкладених сертифікатів в розрахунку на 1000 залучених всіма посередниками.
3.45
Податкова дисципліна підприємців різних видів діяльності характеризується даними:
Вид діяльності | Кількість підприємців, які сплачують податки | Сума сплаченого податку одним підприємцем,млн.грн. | |
Всьго, тис.чол. | %до всіх зареєстрованих підприємців | ||
Виробнича | 2,5 | ||
Торгівельна | 2,0 | ||
Посередницька | 5,0 |
Визначте у середньому за всіма видами діяльності частку підприємців, які сплачують податки, та середній розмір податку, сплаченого одним підприємцем.
Сер частка, що сплачують=всі, що сплачують/заг к-сть п-ців=> невідомий знаменник, отже сер гармонійна=(18+28+44)/(18/60)+28/70+44/55)=60%
Сер розм.**ір податку=сума податків/к-сть п-ців=> невідомий чисельник, отже сер арифм зважена=(18*2,5+28*2+44*5)/18+28+44=3,6 млн. Грн.
3.47
Молочна продуктивність корів у сільськогосподарських підприємствах регіону характеризується даними:
Сільськогосподарські підприємства | Число підприємств | Поголів”я корів,тис.голів | Надій молока від однієї корови, кг. |
Колективні | |||
Державні | |||
Разом | Х |
Визначте середній надій молока від однієї корови в цілому для всіх підприємств.
Сер надій молока=все молоко/всіх корів=> невідомий чисельник, отже сер арифм зважена=(38*2350+22*2100)/60=2258 кг/голову
РЯДИ РОЗПОДІЛУ
4.6
Попит на міжбанківські кредити з різним терміном користування характеризується даними:
Термін, днів | Разом | ||||
Кількість наданих кредитів, %до підсумку |
Визначте моду.
відп: 1 тому що, 48 – сама велика к-сть наданих кредитів
4.7
Вік брокерів універсальної біржі коливається в межах від 20 до 26 років:
Вік, років | Разом | |||||||
Кількість брокерів, чол. |
Визначте медіану.
Будуємо ряд кумул. частот: 15 42 71 101 139 174 200
Знаходимо центр варіанти: N==200/2=100
В ряді кумул частот зна-мо групу, для якої: кумул частота >=N і кумул частота прямує до N. У нас це 101. Отже, медіана 23 роки (це відповідає кумул частоті 101. Половина брокерів має вік до 23 років, а інша половина – більше 23.
4.14
Комерційні банки міста видавали кредити терміном до 15 діб під проценти:
Місяць | Банк | ||||
A | B | C | D | K | |
Вересень | |||||
Грудень |
За наведеними даними порівняти варіацію кредитної ставки. Зробити висновки.
В рядах розподілу вик тільки сер арифм зважену
Сер арифм зваж:
А=(40+30)/2=35
Б= (35+20)/2=27,5
С=(40+25)/2=32,5
Д=…=25
К=…=30
Для порівняння варіацій вик-сть коеф-ти варіацій.
У нас незгруп дані=>l=
А=(|40-35|+|30-35|)/2=5
Б=(|35-27.5|+|20-27.5|)/2=7.5
С=(|40-32.5|+|25-32.5|)/2=7.5
Д=(|30-25|+|20-25|)/2=5
К=(|35-30|+|25-30|)/2=5
Лін коеф варіацій:Vl=l/x*100:
A=5/35*100=14.2
Б=7.5/27,5*100=27.27
С=7.5/32,5*100=23.07
Д=5/25*100=20
К=5/30*100=16.66
В Б найб варіація, а найменша в А.
4.19
Якість орної землі в області характеризується даними:
Оцінка землі, балів | До 45 | 45-50 | 50-65 | 65-75 | 75 і більше | Разом |
%до загальної площі |
Визначте середнє лінійне відхилення оцінок якості орної землі.
тут что-то намутили с балами….я сделаю так:
до 45 45-50 50-55 55-60 60 і більше Разом
5 25 45 15 10 100
1. Знайдемо середини інтервалів для середньої: 42,5 47,5 52,5 57,5 62,5
5 25 45 15 10
2. Знайдемо середню: х=(42,5*5+47,5*25+52,5*45+57,5*15+62,5*10)/100=(212,5+1187,5+2362,5+862,5+625)/100=52,5балів
3. l==(|42.5-52.5|*5+|47.5-52.5|*25+|57.5-52.5|*15+|62.5-52.5|*10) / 100 =(50+125+75+100)/100=3.5 балів
Отже, заг к-сть оцінок на кожному пункті відхил-ся від сер знач в середньому на 3,5балів
4.24
За даними про розподіл вантажних залізничих вагонів за часом обороту визначте дисперсію.
Час обороту, діб | До 5 | 5-7 | 7-9 | 9 і більше | Разом |
Кількість вагонів,%до підсумку |
1. Знайдемо середини інтервалів для середньої: 4 6 8 10 Разом
20 65 10 5 100
2. Знайдемо середню: х=(4*20+6*65+8*10+10*5)/100=(80+390+80+50)/100=6
3. 2==((4-6)2*20+(8-6)2*10+(10-6)2*5)/100=(80+40+80)/100=1.7
4.25
За даними про розподіл працівників за рівнем заробітної плати визначте середнє квадраичне відхилення.Поясніть його зміст.
Заробітна плата одного працівника за грудень, грн. | До 200 | 200-210 | 210-220 | 220 і більше | Разом |
Кількість працівників, %до підсумку |
1. Знайдемо середини інтервалів:195 205 215 225 Разом
10 40 30 20 100
2. Знайдемо середню: х=(195*10+205*40+215*30+225*20)/100=(1950+8200+6450+4500)/100=211 грн
3. 2==((195-211)2*10+(205-211)2*40+(215-211)2*30+(225-211)2*20) / 100 =(2560+1440+480+3920)/100=84
4. = =9,16 грн
Отже, з/п на кожному процентному пункті відхил-ся від середньої в середньому на 9,16 грн.
4.26
За результатами контрольної перевірки жирності молока, визначте дисперсію.
Жирність молока, % | 3,6-3,8 | 3,8-4,0 | 4,0-4,2 | Разом |
Кількість проб |
1. Знайдемо середини інтервалів: 3,7 3,9 4,1 Разом
12 6 2 20
2. Знайдемо середню: х=(3,7*12+3,9*6+4,1*2)/20=(44,4+23,4+8,2)/20=3,8
3. 2==((3,7-3,8)2*12+(3,9-3,8)2*6+(4,1-3,8)2*2)/20=(0,12+0,06+0,08)/20=0,013
4.28
За оцінками фахівців податкової служби лише 20% цигарок з фільтром реалізуються на ринку легально. Визначте дисперсію частки легально реалізованих цигарок.
2=0,2*0,8=0,16
4.29
За даними американської статистики близько 50% новоутворених підприємств малого та середнього бізнесу банкротують протягом перших двох років, а 10 % існують до 7 років після утворення. Визначте дисперсію частки МП та СП, які проіснували до 7 років.
2=0,1*0,9=0,06
4.36
Урожайність кукурудзи на зрошувальних землях характеризується даними, ц\га:
Режим імиграції | Середня урожайність | Середнє лінійне відхилення |
9,9 | ||
10,5 |
Vl1=9.9/55=18%
Vl2=10.5/70=15%
Отже, ми бачимо, що варіація за 1 режиму іригації більша за 2.
4,37 Середні витрати домогосподарств у розрахунку на одну споживацьку одиницю становили, грн. за місяць:
- на харчування 62 при σ = 9,3
- на одяг та взуття 26 при σ = 9,1
Порівняти ступінь варіації витрат на харчування та купівлю одягу та взуття. Зробити висновки.
Розв”язок:
V1σ = (σ / х)*100= (9,3 /62)*100=15%
V2σ = (σ / х)*100= (9,1 /26)*100=35%
Отже, у першому випадку (з харчуванням) сукупність є однорідною і вказує на те, що витрати домогосподарств на харчування є приблизно однаковими. А у другому випадку сукупність є неоднорідною і вказує на те, що витрати на одяг та взуття залежать від доходу домогосподарств.
4,40 Соціометричне обстеження професійного рівня науковців одного НДІ дало такі результати, в балах:
Показник | Наукові співробітники | Керівники підрозділів |
Модальний бал | 40,0 | 60,0 |
Середній бал | 42,7 | 63,6 |
σ | 6,0 | 8,0 |
Порівняти ступінь асиметрії у двох сукупностях. Зробити в–ки.
Відповідь: А1 = (х – Мо)/σ = (42,7 – 40) / 6 = 0,45
А2 = (х – Мо)/σ = (63,6 – 60) / 8 = 0,45
Обидві асиметрії є правосторонніми та середніми.
4,44 За наведеними даними визначити коефіцієнт концентрації споживання електроенергії у промисловості:
Середньорічна вартість, млн. грн. | % до підсумку | |
К–ть підприємств | Спожито елек-гії | |
до 50 | ||
50 – 100 | ||
100 – 200 | ||
200 – 500 | ||
500 і більше | ||
Разом | ||
1/100*|dj – Dj| | К = 0,5 *|dj – Dj| = 0.5*0.96= 0.48 Отже, ступінь концентрації споживання електроенергії у промисловості – середній. | |
0,19 0,29 0,05 ∑ 0,96 0,15 0,28 |
4,45 Технологічна структура капітальних вкладень в регіоні характеризується даними.
Стаття витрат | % до підсумку | |
1990 d0 | 1996 d1 | |
Будівельно-монтажні роботи | ||
Устаткування, інструмент | ||
Інші капітальні роботи |
Оцінити структуру зрушень за допомогою лінійного коефіцієнта зрушень.
ld = ∑ |d1 – d0| / m = 24 / 3 = 8п.п.
Коефіцієнт показує, що технологічна структура капітальних вкладень в регіоні в-середньому змінилась на 8п.п.
4,46 Структура вантажообороту країни характеризується такими даними:
Вид транспорту | % до підсумку | |
1990 d0 | 1996 d1 | |
Залізничний | ||
Автомобільний | ||
Водний |
Оцінити структуру зрушень за допомогою квадратичного коефіцієнта зрушень.
σd = √∑|d1 –d0|2 / m
σd = √312 /3 ≈ 10,2п.п.
Структура вантажообігу в-середньому змінилась на 10,2п.п
4,22 За даними обстежень домогосподарств рівень та варіація споживання основних продуктів харчування становили:
Продукт | Середній рівен, кг | Дисперсія σ2 |
М”ясо | ||
Молоко | ||
Риба | ||
Цукор |
Порівняти варіацію названих продуктів харчування. Зробити висновки.
Розв”язок:
V1σ = (σ / х)*100= (13 / 65)*100=20%
V2σ = (σ / х)*100= (31 / 310)*100=10%
V3σ = (σ / х)*100= (6 / 15)*100=40%
V4σ = (σ / х)*100= (5 / 50)*100=10%
Отже, у випадку з м”ясними, молочними продуктами та цукром сукупність є однорідною і вказує на те, що витрати домогосподарств на дані продукти є приблизно однаковими. А у випадку з рибою сукупність є неоднорідною і вказує на те, що витрати на ці продукти залежать від доходу домогосподарств.
4,23 Статистичні характеристики розподілу сільськогосподар. підприємств за рівнем ефективності виробництва такі:
Показник ефективності | Сер. рівень | Мода | σ |
Вихід продукції 100 га с\г угідь, тис. грн. | 256.0 | 240,0 | 85,0 |
Продуктивність праці | 112,0 | 100,0 | 39,0 |
Фондовіддача | 0,9 | 1,0 | 0,4 |
Рентабельність виробництва, % | 9,6 | 12,4 | 7,4 |
Порівняти варіацію та асиметрію розподілів с\г підприємств за наведеними показниками ефективності виробництва.
Рішення: V1σ = (σ / х)*100= (85/256)*100 = 33%
V1σ = (σ / х)*100= (39 / 112)*100 = 35%
V1σ = (σ / х)*100= (0,4 / 0,9)*100 = 44%
V1σ = (σ / х) =(7,4 / 9,6)*100 = 77%
А1 = (х – Мо)/σ = (256 – 240) / 85 = 0,19 – незначна
А1 = (х – Мо)/σ = (112 – 100) / 39 = 0,31 -середня
А1 = (х – Мо)/σ = (0,9 – 1) / 0,4 = -0,25 -незначна, лівостороння
А1 = (х – Мо)/σ = (9,6 – 12,4) / 7,4 = -0,38-середня
4,26 За результатами перевірки цукровість буряків характеризується такими даними:
Цукрість% | 12-14 | 14-16 | 16-18 | 18 і ≤ | ∑ |
К-сть проб |
Визначити частку цукрових буряків з цукристістю 18% і ≤ та дисперсію частки.
Рішення:
d1=2/10=0,2=20%;
d0=0,8;
s²=0,2*0,8=0,16;
4,13 За наведеними даними провести порівняльний аналіз варіації показників. Зробити висновки.
Регіон | Густота населення осіб на 1 км2 | Зайнятість % | Рівень злоч. на млн. осіб |
82,0 | 80,2 | ||
91,8 | 68,0 | ||
126,5 | 72,2 | ||
85,4 | 83,5 | ||
62,9 | 79,1 | ||
115,2 | 76,7 | ||
70,6 | 85,8 | ||
х | 84.8 | 81.0 |
VR = R / x = (Rmax – Rmin) / x
VR1 = (126.5 – 62.9) / 84.8 = 0.75
VR2 = (85.8 – 68.0) / 81.0 = 0.22
VR3 = (1407 – 450) / 870 = 1.1
Найбільша варіація спостерігається по рівню злочинності.
4.53
Продаж річних облігацій державної внутрішньої позики на первинному та вторинному ринках характеризується даними:
Ринок | Кількість проданих облігацій, тис. шт. | Середній термін обертання облігацій, міс. | Дисперсія терміну обертання |
Первинний | |||
Вторинний | |||
В цілому | х |
Визначити загальну дисперсію терміну обертання облігацій.
Розв’язок:
4.54
За результатами опитування виявлено диференціацію кількості очікуваних дітей серед жінок з різним рівнем освіти:
Рівень освіти | Опитано жінок, тис. осіб | Середня очікувана кількість дітей |
Середня | 2.0 | |
Середня спеціальна | 1.8 | |
Вища | 1. 5 |
Визначити міжгрупову дисперсію кількості очікуваних дітей.
Розв’язок:
Методи вимірювання взаємозв”язків
6.12
Дані, заєрестровані районною службою зайнятості, свідчать про зв’язок між рівнем освіти безробітних та терміном перерви у роботі:
Рівень освіти | Кількість безробітних, осіб | Середній термін перерви у роботі, міс. |
Середня | ||
Середня спеціальна | ||
Вища | ||
В цілому | 6.1 |
Загальна дисперсія терміну перерви у роботі становить 5.8. Оцінити щільність зв’язку за допомогою кореляційного відношення. Пояснити його зміст. Перевірити істотність зв’язку з ймовірністю 0.95.
Розв’язок:
Кореляційне відношення показує, що 73,7% варіації середнього терміну переви у роботі пояснюється варіацією рівня освіти.
Визначимо ступені вільності:
k1 = m-1= 3-1 = 2
k2 = n-m = 200-3 = 197
Оскільки η2 > η2табл, то зв’язок істотний і доведений.
6.17
Аналітичне групування 66 комерційних банків характеризує зв’язок між розміром капіталу та рівнем його прибутковості. Загальна дисперсія прибутковості капіталу-25, міжгрупова-16. Кількість груп-6. Оцінити щільність зв’язку між ознаками за допомогою кореляційного відношення. Пояснити його зміст. Перевірити істотність зв’язку з ймовірністю 0.95.
Розв’язок:
Кореляційне відношення показує, що 64% варіації розміру капітала пояснюється варіацією рівня його прибутковості.
Визначимо ступені вільності:
k1 = m-1= 6-1 = 5
k2 = n-m = 66-6 = 60
Оскільки η2 > η2табл, то зв’язок істотний і доведений
6.18
Аналітичне групування 30 фермерських господарств характеризує залежність між м’ясною продуктивністю птиці та забезпеченістю фуражним зерном. Виділено 4 групи, середня з групових дисперсій становить 27, міжгрупова – 81. Оцінити щільність зв’язку між ознаками за допомогою кореляційного відношення. Пояснити його зміст. Перевірити істотність зв’язку з ймовірністю 0.95.
Розв’язок:
Кореляційне відношення показує, що 75% варіації м’ясної продуктивності птиці пояснюється варіацією забезпеченості фуражним зерном.
Визначимо ступені вільності:
k1 = m-1= 4-1 = 3
k2 = n-m = 30-4 = 26
Оскільки η2 > η2табл, то зв’язок істотний і доведений
6.35
За оцінками експертів ранги країн щодо їх політичної стабільності Rx та стану платіжного балансу Ry розподілилися так:
Країна | A | B | C | D | E | F | G |
Rx | |||||||
Ry | |||||||
d=Rx-Ry | -1 | -1 | -1 | ||||
d2 |
Оцінити щільність зв’язку між ознаками за допомогою коефіцієнта рангової кореляції. Перевірити істотність зв’язку з ймовірністю 0.95.
Оскільки ρ > ρ(7;0.95), то зв’язок істотний і доведений.
6.41
За даними опитування 200 виборців розподіл їх за місцем народження та політичною прихільнистю характеризується даними:
Виборці | Політична прихильність | Разом | |
за консерваторів | за лейбористів | ||
Корінні жителі | |||
Іммігранти | |||
Разом |
Оцінити щільність зв’язку між ознаками за допомогою коефіцієнта асоціації. Перевірити істотність зв’язку з ймовірністю 0.95. Зробити висновки
Розв’язок:
Оскільки χ2 > χ2табл, тобто фактичне значення перевищує табличне, то зв’язок істотний і доведений.
6.23
Зв’язок між процентною ставкою на міжбанківський кредит (%) та терміном надання кредиту (днів) описано рівнянням регресії Y=18+0,5x. Визначити, на скільки збільшиться процентна ставка з подовженням терміну користування кредитом на 5 днів.
Розв’язок:
Yчерез 5 днів = 18+0,5*5=18+2,5=20,5
Тобто процентна ставка збільшиться на 2,5%.
6.21
За допомогою коефіцієнта рангової кореляції визначити істотність розбіжностей в оцінках пріоритетів хлопцями та дівчатами старших класів однієї школи:
Пріоритети | У % до к-сті опитаних | Rx | Ry | d | d2 | |
хлопці | дівчата | |||||
Друзі | ||||||
Кохання | ||||||
Гроші | -1 | |||||
Мода | ||||||
Навчання | -1 | |||||
Разом | x | x | x | x | x |
r(табл5,0,95)=0,9
rтабл>r – зв”язок між ознаками відсутній і недоведений.
6.30
Зв’язок між середнім балом успішності студентів на І курсі та оцінками на вступних іспитах оцінено коефіцієнтом детермінації, який становить 0.36. Пояснити економічний зміст коефіцієнта детермінації.
Коефіцієнт детермінації показує, що 36% варіації середнього балу успішності студентів на І курсі залежить від варіації оцінок на вступних іспитах, а 64% припадає на інші фактори.
Ряди динаміки
7.5
Кількість безробітних у країні на кінець року становила, тис. чол: 1990 – 14,5; 1993 – 15,7; 1997 – 17,8. Визначити абсолютний приріст безробіття за 1991 – 1997 рр. та прискорення процесу безробіття.
Розв’язок:
D=17,8-14,5=3,3 тис чол
К=17,8/14,5=1,23
Т=23% -безробіття зросло за 1991-1997 рр на 23%.
7.9
Виробництво сталевих труб у минулому році зросло в 1,25 рази, у поточному – 80%. Визначте темп зростання вир-ва сталевих труб за два роки.
Kмин=1.25; Тпот=80%
Кпот=Тпот/100+1=80/100+1=1.8;
К(за два роки)=1.25*1.8=2.25;
7.10
За 1994р. інвестиції у галузь становили 200млн гр од. За 1995 р обсяг інвестицій збільшився на 36, а за 1996р – на 52 млн гр од. Визначте середньорічний темп приросту інвестицій за 1995-1996рр
y94=200; D95=36; D96=52.
yn=200+36+52=288;
T=(yn/y94-1)*100=(288/200-1)*100=44%
7.11
Оборот універсальної біржі у 1994р становив 49 млн гр. од. За 1995 р цей показник зріс на 14%, а за 1996р – на 25%. Визначте середньорічний абсол. приріст обороту за 1995-1996рр
y94=49; T95=14%; T96=25%
K95=(14/100+1)*100=1,14;
K96=(25/100+1)*100=1,25;
K(95-96)=1,14*1,25=1,425;
yn=49*1,425=69,825;
=(69,825-49)/2=10,4.
7.12
Тарифи на послуги зв”язку за 1995р зросли на 7,5%, за 1996р на 8%. На скільки відсотків зросли тарифи за два роки.
T95=7,5%; T96=8%;
K95=(7,5/100+1)*100=1,075;
K96=(8/100+1)*100=1,08;
K(95-96)=1,075*1,08=1,161;
T(95-96)=(1,161-1)*100=16,1%.
7.13
Середньорічний абсол. приріст імпорту бавовни становив – за 1991-1993рр – 0,2тис.т., за 1994-1996рр – 0,1тис.т. Визначте темп приросту імпорту бавовни за 1991-1996рр., якщо в 1990р. імпортувалось 20тис.т.
(91-93)=0,2; (94-96)=0,1; y90=20;
D(91-93)=3*0,2=0,6;
D(94-96)=3*0,1=0,3;
yn=0,6+0,3+20=20,9;
T=(20,9/20-1)*100=4,5%
7.15
За шість місяців поточного року заборгованість комерційного банку зросла на 20% і станом на 1 липня становила 360 тис гр од. Визначте середньомісячний абсол. приріст заборгованості банку.
T=20%; yn=360
K=20/100+1=1,2;
yo=yn/K=360/1,2=300;
=(yn-yo)/(n-1)=(360-300)/5=12тис гр од
7.30
Прибуток туристичної фірми зріс з 7,8 тис гр од у січні до 9,0 тис гр од у червні. Припускаючи стабільний абсол. приріст прибутку фірми, визначте його розмір у серпні.
у(січень)=7,8;
y(червень)=9,0;
=(9,0-7,8)/(6-1)=0,24;
y(серпень)=9,0+2*0,24=9,48;
7.31
Оборот фондової біржі (млн гр од) за 6 місяців поточного року(липень-грудень) описується трендовим рівнянням Yt=130+8t, ву t=1,2,…,n. Припускаючи, що виявлена тенденція найближчим часом збережеться, визначте середній розмір депозитного вкладу в 1-му кварталі 1998р.
Y(на кінець року)=130+8*6=178;
Y(на січень)=178+8*1=186.
Y(на лютий)=178+8*2=194.
Y(на березень)=178+8*3=202.
У(сер.на квартал)=(186+194+202)/3=194
7.33
Сезонні коливання споживання пива та безалкогольних напоїв в області характеризуються даними, % до середньорічного рівня –
Квартал | Пиво | Безалкогольні напої |
І | 87,2 | 37,8 |
ІІ | 105,9 | 176,0 |
ІІІ | 94,7 | 135,0 |
ІУ | 112,2 | 51,2 |
Порівняти сезонність споживання безалкогольних напоїв та пива. Зробити висновки.
Сезонні коливання у споживанні безалкогольних напоїв набагато більші, ніж пива.
Вибірковий метод
5.1
З метою контролю за дотриманням норм витрат металу проведено вибіркове спостереження партії заготовок деталей, які надходять з ливарного цеху. Вага відібраних 10 зразків становила, г – 520, 565, 550,540, 525, 485, 515, 595, 500, 555. Визначте середню вагу перевірених заготовок деталей, граничну похибку та довірчі межі для середньої з імовірністю 0,954.
x(сер)=(520+565+550+540+525+485+515+595+500+555)/10=535;
=(15^2+30^2+15^2+5^2+10^2+50^2+20^2+60^2+35^2+20^2)/10=
=960
D=2*9,8=19,6
535-19,6<=x<=535+19,6
515,4<=x<=554,6
5.5
Хімічний аналіз 10 партій молока дав такі показники кислотності (у градусах Тернера) – 18, 21, 17, 19, 20, 23, 16, 22, 24, 21. Визначте частку молока, що відповідає стандартові (не більше 21*), та похибку вибірки для частки з імовірністю 0,954.
p=7/10=0,7;
5.10
На молочній фермі з поголів”ям 2250 корів проведена контрольна перевірка добового надою та жирності молока (16 проб). за даними перевірки маємо –
Показник | Вибіркова сукупність | Середній рівень | Середнє квадратичне відхилення |
Середній добовий надій на одну корову, кг | 4,5 | ||
Середня жирність молока, % | 3,8 | 0,4 |
З імовірністю 0,954 визначте та порівняйте відносні похибки вибірки для середнього добового надою молока та його жирності. Зробіть висновки.
1)Vx=4,5/18=0,25;
2)Vx=0,4/3,8=0.11;
Добовий надій може відхилятися від параметра генеральної сукупності на 6,22%, а жирність – на 2,74%.
5.12
За результатами технічного аналізу проб руди трьох родовищ вміст заліза у руді становить
Родовище | Середній вміст заліза, % | Стандартна(середня) похибка вибірки, % |
А | 1,56 | |
В | 2,61 | |
С | 1,98 |
Визначте відносні похибки вибірки з імовірністю 0,954, порівняйте їх, зробіть висновки.
A)
Vm=1,56/52=3%
B)Vm=2,61/58=4,5%
C)Vm=1,98/55=3,6%
На родовище В буде існувати найбільше відхилення від середнього вмісту заліза, порівняно з іншими родовищами (4,5). Найменше – на А (3).
5.18
З метою визначення потенціалу споживчого ринку планується анкетувати населення (одна квартира одна анкета). Визначте мінімально необхідний обсяг вибірки, щоб гранична похибка вибірки (з імовірністю 0,954) для середньомісячного розміру покупки не перевищувала 5 гр од. За даними пробних обстежень дисперсія середньомісячного розміру покупок становить 1875.
; для 0,954 t=2;
n=(2*2*1875)/(5*5)=300.
Індекси
8.1
Ціни на платні послуги у поточному періоді порівняно з базисним зросли у 2,1 рази, а кількість наданих послуг скоротилася на 30%. Визначте індекс вартості наданих послуг.
Ip=2,1; Iq=0,7;
Ipq=2,1*0,7=1,47.
Загальна вартість зросла на 47%.
8.2 Вартість біржового продажу акцій у поточному періоді збільшилася на 112%, а їх кількість зросла на 2%. Визначте індекс цін на акції.
Ipq=2,12; Iq=1,02; Ip-?
Ip=Ipq/Iq=2,12/1,02=2,07
Висновок: Ціни на акції зросли на 207%.
8.3 Грошові витрати на будів.-монтажні роботи збільшилися у поточному періоді на 38%, а собівартість робіт – на 46,8%. Визначте індекс фізичного обсягу будівельно-монтажних робіт.
Ipq=1,38; Ip=1,47; Iq-?
Iq=Ipq/Ip=1,38/1,47=0,93
Висновок:Фізичний обсяг будів-монтажних робіт знизився на 7%.
8.8 Продаж безалкогольних напоїв на оптовому ринку хар-ся даними:
Напій | Ціна за пляшку, гр.од | Кількість проданого товару, тис шт | ||
Мінеральна вода | 1,5 | 1,2 | ||
Фруктова вода | 1,2 | 0,8 |
Визначте зведений індекс товарообороту.
Ipq=∑p1*q1/∑p0*q0 =(1,2*80+0,8*64)/(1,5*72+1,2*56)=0,84
Висновок: товарооборот у 2000р у порівнянні з 1999 знизився на 16%.
8.9 Динаміка в-ва прокату чорних металів на металургійному комбінаті хар-ся даними:
Прокат | Обсяг в-ва, тис. т. | Кількість проданого товару, тис шт | ||
Середньокатаний | ||||
Тонкокатаний |
Визначте зведений індекс собівартості в-ва прокату.
Ip=∑p1*q1/∑p0*q1 =(500*44+35*30)/(550*44+380*35)=0,61
Висновок: Собівартість в-ва у 2000р порівняно з 1999 знизилася на 39%.
8.10 Прямі витрати праці на в-во м’яса у с/г підприємствах з різною формою власності хар-ся даними:
С/г підприємства | Витрати праці на 1ц продукції, люд.-год. | Вироблено м‘яса, тис. т. | ||
Державні | ||||
Недержавні |
Визначте зведений індекс фізичного обсягу в-ва м’яса.
Iq=∑p0*q1/∑p0*q0 =(45*162+64*195)/(45*168+64*185)=1,02
Висновок: Фізичний обсяг в-ва м’яса у 2000р у порівнянні з 1999 зріс на 2%.
8.12 Динаміка в-ва продукції на шинному заводі хар-ся даними:
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 170 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |