Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Патологічна анатомія

Читайте также:
  1. Анатомія глотки
  2. Анатомія гортані
  3. Нормальна анатомія
  4. Патологічна анатомія
  5. Тема 1.1. Анатомія і фізіологія основних структурних елементів нервової системи.
  6. Тема 1.2. Анатомія та фізіологія основних структурних елементів ЦНС
Помощь в написании учебных работ
1500+ квалифицированных специалистов готовы вам помочь

 

 

 

У мертвонародженої дитини шкіра потовщена, нагадує панцир черепахи, вушні раковини недорозвинуті. Гістологічно в шкірі: надмірне зроговіння, атрофія зернистого

шару епідермісу, відсутні запальні зміни. Яке захворювання можна припустити?

A Іхтіоз

B Лекоплакія

C Ксеродермія

D Єритроплакія

E Дерматоміозит

 

 

 

Чоловік 68 років відчув сильний біль у ділянці серця, прийом нітрогліцерину не дав ефекту, через 5 днів помер у лікарні. На розтині: значне випинання передньої стінки лівого шлуночка серця, яка потоншена, в'яла, гомогенно-жовтувата, з наскрізним дефектом до 1 см, гемоперикард. При мікроскопічному дослідженні виявлено значний осередок каріолізису та цитолізу кардіоміоцитів з демаркаційним запаленням. Яке захворювання спричинило смерть?

 

A Інфаркт міокарду

 

B Міокардит

C Хронічна аневризма серця

D Післяінфарктний кардіосклероз

E Панкардит

 

 

 

У молодої жінки в області дистального кінця стегнової кістки видалена пухлина, яка


швидко зростала, строкатого вигляду – від біло-сірої до коричнево-червоного забарвлення, рихлої консистенції. Мікроскопічно основний тканинний компонент пухлини представлений кістковими і остеоїдними структурами, вистеленими атиповими остеобластами з патологічними мітозами; безлічь тонкостінних судин. Ваш

 

діагноз.

A *Остеосаркома

B Хондрома

C Остеома

D Саркома Юїнга

E Ангіосаркома

 

 

 

У хворого через 2 тижні після гострого респіраторного захворювання з'явився постійний тупий біль в області серця та задишка. Біль не змінював інтенсивності при фізичному навантаженні. Смерть настала від серцевої недостатності. На розтині виявлена значна ділятація камер серця; при гістологічному дослідженні в міокарді паралітична гіперемія капілярів, дістрофічні зміни та міоліз міокардіоцитів, значна лімфогістіоцитарна інфільтрація міжм'язової строми. Який найбільш вірогідний діагноз?

 

A *Міокардит

B Кардіоміопатія

C Стенокардія

D Інфаркт міокарду

E Гостра коронарна недостатність

 

 

 

У хворого видалили щитоподібну залозу, яка була значно збільшена в розмірах, щільно-еластичної консистенції, з бугристою поверхнею. При гістологічному дослідженні в паренхимі залози визначається дифузна лімфо-плазмоцитарна інфільтрація з формуванням лімфоїдних фоллікулів з гермінативними центрами, атипія та метаплазія фоллікулярного епітелію, вогнища склеротичних змін паренхіми. Який найбільш вірогідний діагноз?

 

A *Аутоімунний тиреоїдит

B Дифузний тиреотоксичний зоб

C Дифузний еутиреоїдний зоб

D Вузловий зоб

E Тиреоїдит де-Кервена

 

 

 

У хворого з кровотечею розвинулась гостра ниркова недостатність, що спричинила смерть. На аутопсії макроскопічно: нирки збільшені з широким блідо-рожевим корковим шаром, різко відмежованим від темно-червоних пірамід. Мікроскопічно: відсутність ядер епітелію звитих канальців, тубулорексіс, венозний застій, ядра клітин

 

судинних клубочків та прямих канальців збережені. Яка патологія нирок розвилась у хворого?

A *Некронефроз

 

B Інфаркт

C Гломерулонефрит

D Пієлонефрит

E Нефроз

 

 

 

Об’єктивно у жінки 39 років відмічається мокнуття у ділянці соска молочної залози, наявність неглибокої виразки з запальною гіперемією та набряком шкіри. При гістологічному дослідженні біоптату цієї ділянки в ростковому шару потовщеного епідермісу виявлені атипові великі клітини зі світлою та оптично пустою цитоплазмою, з відсутністю міжклітинних містків. Такі клітини знайдені і в усті великих проток залози. Встановити діагноз:


A *Хвороба Педжета

B Внутрішньопротоковий рак

C Базально-клітинний рак

D Плоскоклітинний рак

E Меланома

 

 

 

У хворого з підвищеним вмістом глюкози в крові, наявністю цукру в сечі, при пункционній біопсії нирки виявлено: розширення мезангія з осередковим накопиченням мембраноподібної речовини з перигломерулярним склерозом деяких клубочків, гіаліноз і плазматичне просякання артеріол, лімфо-гістіоцитарна інфільтрація строми з наявністю поліморфно-ядерних лейкоцитів, глікогенна інфільтрація нефроцитів вузького сегмента. Встановіть діагноз.

 

A *Діабетичний гломерулосклероз

B Хронічний гломерулонефрит

C Пієлонефрит

D Гострий гломерулонефрит

E Подострий гломерулонефрит

 

 

 

До патогістологічої лабораторії доставлено червоподібний відросток товщиною до 2,0 см. Серозна оболонка його тьмяна, потовщена, вкрита жовто-зеленими плівковими нашаруваннями. Стінка в’яла, сіро-червона. Просвіт відростка розширено, заповнено жовто-зеленими масами. При гістологічному дослідженні виявлено, що: стінку інфільтровано нейтрофілами. Визначте захворювання апендикса, його форму:

 

A *Гострий флегмонозний апендицит

 

B Гострий гангренозний апендицит

C Гострий поверхневий апендицит

D Гострий простий апендицит

E Хронічний апендицит

 

 

 

Хворий 46-ти років, що страждав на туберкульоз протягом 6 років, помер від масивної легеневої кровотечі. При розтині: в легенях визначаються осередки склерозу і казеозного некрозу різних розмірів, у верхній частині правої легені – порожнина розміром 5,0 см в діаметрі зі щільними стінками сірого кольору, у порожнині міститься

 

рідка кров та згустки крові. Який різновид туберкульозу?

A *Фіброзно-кавернозний

B Гострий кавернозний

C Інфільтративний

D Фіброзно-осередковий

E Гострий осередковий

 

 

 

Хворий помер від наростаючої легенево-серцевої недостатності. При гістологічному дослідженні виявлено дифузне ураження легенів з інтерстиціальним набряком, інфільтрацією інтерстиціальної тканини лімфоцитами, макрофагами, плазмоцидами; пневмофіброз, панацинарна емфізема. Ваш діагноз.

A *Фіброзуючий альвеоліт

 

B Хронічний бронхіт

C Бронхопневмонія

D Ателектаз легенів

E Бронхіальная астма

 

 

 

Хвора 50-ти років, за короткий період часу (6 міс.) тричі лікувалась з приводу переломів отриманих побутово. При мікроскопічному дослідженні кісткової тканини –


осередки лакунарного розсмоктування, гігантоклітинні гранульоми в пухлино подібних утворах, кісти, кісткова тканина заміщується фіброзною сполучною. При обстеженні:

 

аденома паращитовидної залози, гіперкальційемія. Ваш діагноз? A Паратиреоїдна остеодистрофія

 

B Мієломна хвороба

C Остеомієліт

D Остеопетроз

E Хвороба Педжета

 

 

 

При розтині померлого 49-ти років, який хворів на крупозну пневмонію і помер від пневмококового сепсису, в лівій плевральній порожнині містилось до 700 мл каламутної зеленувато-жовтого кольору з неприємним запахом. Листки плеври тьмяні, повнокровні. Назвіть клініко-морфологічну форму запалення в плевральній порожнині:

 

A *Емпієма

 

B Хронічний абсцес

C Гострий абсцес

D Флегмона

E Фібринозне запалення

 

 

 

Спустя двое суток после родов у женщины развилась клиника шока с ДВС-синдромом, в результате чего больная умерла. На аутопсии обнаружен гнойный

 

эндомиометрит, региональный гнойный лимфангит и лимфаденит, гнойный тромбофлебит. В паренхиматозных органах – дистрофические изменения и межуточное воспаление. Какой диагноз можно предположить?

 

A *Сепсис

B Сифилис

C Туберкулез половых органов

D Деструирующий пузырный занос

E Пузырный занос

 

 

 

У хворого 27 років з діагнозом політравма (закрита травма грудної клітини, закритий перелом правого стегна) через дві години після проведення скелетного витяжіння різко погіршився стан і на фоні гострої легенево-серцевої недостатності настала смерть. При гістологічному дослідженні кровоносних судин легень, головного мозку померлого при окрасці суданом III, виявлені краплі оранжевого кольору, котрі закупорюють просвіт судин. Яке ускладнення політравми розвилося у хворого?

 

A *Жирова емболія

 

B Газова емболія

C Мікробна емболія

D Тромбоемболія

E Повітряна емболія

 

 

 

У мужчины 50-ти лет удалена опухоль стенки толстой кишки. Микроскопически она представлена пучками коллагеновых волокон различной толщины и формы, идущих в различных направлениях. И небольшого количества мономорфных клеток веретенообразной формы распределенных неравномерно среди волокон. Клеточный

 

атипизм не выражен. Как называется эта опухоль? A *плотная фиброма

 

B Фибромиома

C Мягкая фиброма

D Десмоид

E Фибросаркома


 

При вскрытии ребенка 5 лет в области червя мозжечка обнаружен узел d-2см, мягкой консистенции, без четкой границы, серо-розового цвета с участками кровоизлияния. Гистологически опухоль состояла из атипичных мономорфных мелких округлых клеток с крупными полиморфными ядрами. О какой опухоли можно думать?

 

A *медулобластома

B Менингиома

C Глиобластома

D Астроцитома

E Олигодендроглиома

 

 

 

У хворого з важким перебігом респіраторної вірусної інфекції з'явилися клінічні ознаки прогресуючої серцевої недостатності, яка призвела до смерті хворого на 2-му тижні захворювання. На розтині серце зі значним розширенням порожнин, в'яле. Гістологічно в міокарді виявляється повнокрів'я мікросудин і дифузна інфільтрація строми лімфоцитами і гістіоцитами. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз.

 

A *Міокардит

B Стенокардія

C Гостра коронарна недостатність

D Інфаркт міокарду

E Кардіоміопатія

 

 

 

У хворого з високим титром антинуклеарних антитіл смерть наступила від наростаючої ниркової недостатності. При патологоанатомічному дослідженні виявлений мезангіопроліферативний гломерулонефрит, абактеріальний бородавчастий ендокардит, в селезінці периартериальный цибулинний склероз, в шкірі – продуктивно-проліферативний васкуліт. Ваш діагноз.

 

A *Системний червоний вовчак

 

B Нефротичний синдром

C Ревматизм

D Дерматоміозіт

E Вузликовий периартеріїт

 

 

 

Проведена пункційна біопсія печінки хворому 38 р. з виразною жовтухою, дрібними крововиливами у шкірі, загальною слабкістю, втратою апетиту. Гістологічне дослідження виявило поширену дистрофію, некроз гепатоцитів, наявність тілець Каунсілмена. По периферії часточок значна інфільтрація лімфоцитами, зустрічаються

 

окремі багатоядерні гепатоцити. Діагностуйте захворювання. A *Вірусний гепатит гострий

 

B Алкогольний гепатит гострий

C Міліарний цироз печінки

D Токсична дистрофія печінки

E Хронічний гепатит

 

 

 

Хвора 20 років померла від інтоксикації через 8 днів після штучного позалікарняного аборту при терміні вагітності 14 – 15 тижнів. На розтині тіла померлої жовтувата окраска склери очей, шкіри, гнійно-некротичний ендометрит, багаточисельні гнійники в легенях, гіперплазія селезінки з великою кількістю нейтрофілів в її синусах. Яке ускладненя після аборту розвинулось у хворої?

 

A *Септикопіемія

B Септицемія

C Геморрагічний шок

D Хроніосепсис


E Вірусний гепатит А

 

 

 

На секції в лівій легені виявлено ділянку щільної тканини червоного кольору. Ділянка має форму конуса, чітко відмежована від здорової тканини, основою обернена до плеври. Тканина на розрізі зерниста, темно-червона. Ваш діагноз.

 

A Геморагічний інфаркт

B Абсцес легені

C Гангрена легені

D Первинний туберкульозний афект

E Крупозна пневмонія

 

 

 

У хворого на шиї виявлено пакет спаяних між собою лімфовузлів щільної консистенції. При гістологічному обстеженні видаленого лімфовузла відмічається проліферація ретикулярних клітин, наявність клітин Березовського-Штернберга. Про яке захворювання йде мова?

 

A Лімфогранулематоз

B Лімфобластний лейкоз

C Мієлобластний лейкоз

D Мієлоцитарний лейкоз

E Лімфоцитарний лейкоз

 

 

 

Хворий 70-ти років помер від гострої коронарної недостатності. За життя відзначалась припухлість, деформація і біль колінних суглобів. При патоморфологічному

 

дослідженні деформованих суглобів і синовиальних оболонок виявлено: гіперемія оболонок з множинними периваскулярними запальними інфильтратами з лімфоцитів,

 

плазмоцитів, макрофагів. Скупчення фібрину, який організується, покривають ділянки синовиальної оболонки і визначаються в суглобовій рідині у вигляді рисових зерен. Ваш діагноз.

A *Ревматоїдний артрит

 

B Вузликовий периартеріїт

C Анкилозируючий спондилоартрит

D Туберкульозний артрит

E Деформуючий артроз

 

 

 

У хворого протягом двох днів відмічалась профузна діарея, блювота, смерть наступила від різкого обезводнення. На розтині стінка кишки набрякла, гіперемована з

 

множинними крововиливами в слизовій оболонці. В просвіті кишки міститься біляста рідина, що нагадує рисовий відвар. Вкажіть захворювання яке розвилось у хворого.

A *Холера

B Дізентерія

C Сальмонельоз

D Черевний тиф

E Ентероколіт

 

 

 

У хворого 66-ти років в локусі патологічного перелому ребра виявлена літичного характеру пухлина. Гістологічно пухлина складається з атипових плазмобластів. Подальше дослідження виявило остеопороз в кістках хребта та тазу. Вказані зміни характерні для:

A *Мієломної хвороби

 

B Туберкульозного остеомієліту

C Остеосаркоми Юінга

D Нейробластоми


E Метастатичного раку легень

 

 

 

У померлого хворого від гострої серцевої недостатності, клінічно спостерігалась шлункво-кишкова кровотеча, при дослідженні слизової оболонки шлунка виявлено декілька дефектів, які сягають м’язового шару; краї і дно їх переважно рівні та рихлі, в деяких виявлена темно-червона кров. який патологічний процес виявлено у шлунку?

 

A Гострі виразки

B Хронічні виразки

C Ерозії

D Тромбоз

E Запалення

 

 

 

Мужчина 33-х лет умер от уремии. На вскрытии обнаружены увеличенные почки весом 500,0 каждая, состоящие из множества полостей d от 0,5-до 1 и 2см, заполненных светложелтой прозрачной жидкостью. Лоханка и мочеточники без особенностей. О каком заболевании почек, обусловившем уремию идет речь? A *двухстороний поликистоз почек

 

B хронический пиелонефрит

C опухоль почек

D туберкулез почек

E быстропрогрессирующий гломерулонефрит

 

 

 

Хворий, що страждав на туберкульоз помер від прогресуючої легенево-серцевої недостатності. На розтині в області верхівки правої легені визначається порожнина діаметром 5 см, яка сполучається з просвітом сегментарного бронха. Стінки порожнини зсередини покриті сирнистими масами, під якими знаходяться епітеліоїдні клітини і клітини Пірогова-Лангханса. Вкажіть морфологічну форму туберкульозу.

A *Гострий кавернозний туберкульоз

 

B Туберкульома

C Казеозна пневмонія

D Інфільтративний туберкульоз

E Гострий осередковій туберкульоз

 

 

 

У жінки 30 років при тривалому вико-ристанні губної помади з флюоресцую-чою речовиною на каймі губів розвину-лась обмежена еритема, незначне шелу-шіння, пізніше поперечні дрібні борозди та тріщини. Після спеціальних методик при мікроскопічному дослідженні цієї зони ураження: в сполучній тканині наяв-ність сенсибілізованих лімфоцитів і ма-крофагів, явища цитолізу. Який тип імунологічної гіперчутливості розвинувся на губі?

E *IV тип (клітинна цитотоксичність).

F I тип (реагінового типу).

G II тип (антитільна цитотоксичність).

H IIІ тип (імунокомплексна цитотоксичність)

I Гранулематоз.

 

 

 

По ходу слухового нерва у молодої жінки виявлена пухлина у вигляді вузла до 3 см в діаметрі, м'яко-еластичної консистенції, рожево-білого кольору, однорідна. Мікроскопічно пухлина вміщує пучки клітин з овальними ядрами. Клітинно-волокнисті пучки формують ритмічні структури, створені паралельними рядами, правильно орієнтованими клітинами, розташованими у вигляді частоколу поміж яких знаходиться

 

безклітинна гомогенна зона (тільця Верокаї). Що це за пухлина?


A *Невринома

B Злоякісна невринома

C Гангліоневрома

D Нейробластома

E Гангліонейробластома

 

 

 

У чоловіка 23-х років виникла перфорація твердого піднебіння, в ділянці якого знайдено щільне утворення з чіткими межами. Після операції при мікроскопічному дослідженні цього утворення було виявлено: значний осередок казеозного некрозу, який оточений грануляційною тканиною з ендоваскулітом, клітинним інфільтратом, що складається з лімфоцитів, епітеліоїдних клітин, з перевагою плазмоцитів. Яке найбільш вірогідне захворювання у хворого?

 

A *Сифіліс

B Туберкульоз

C Склерома

D Саркома

E Лепра

 

 

 

Хворому 50-ти років, який був направлений на лікування шийного лімфаденіту, була проведена проба на індивідуальну чутливість до пеніциліну. Через 30 сек. з'явився жар по всьому тілі, падіння АТ до 0 мм.рт.ст. з наступною зупинкою серця. Реанімація не дала результату. При розтині: гостре венозне повнокров'я внутрішніх органів, гістологічно у шкірі (із місця ін'єкції), а також у міокарді та легенях – дегрануляція тучних клітин (тканинних базофілів). Який вид реакції гіперчутливості розвився у хворого?

 

A *Анафілактична

B Гіперчутливість сповільненого типу

C Комплемент-опосередкована цитотоксична

D Імунокомплекс-опосередкована

E -

 

 

 

При пункційній біопсії печінки хворого з клінікою печінково-клітинною недостатністю виявлена вакуольна, балонна дистрофія гепатоцитів, некроз окремих клітин, тільця Каунсильмена, інфільтрація портальної та долькової строми переважно лімфоцитами, макрофагами з незначною кількістю поліморфноядерних лейкоцитів. Який найбільш вірогідний діагноз?

 

A *Гострий вірусний гепатит

 

B Хронічний персистуючий гепатит

C Хронічний активний гепатит

D Аутоімунний гепатит

E Алкогольний гепатит

 

 

 

У ребенка 2-х лет, перенесшего ОРВИ и умершего при явлениях легочно-сердечной недостаточности, правое легкое гиперемировано, во 2, 6, 10 сегментах на поверхности и на разрезе обнаруживаются безвоздушные очаги неправильной формы, желтоватого цвета, размерами от нескольких миллиметров до 1 см. Микроскопически в данных участках легочной ткани в альвеолах, бронхиолах и мелких

 

бронхах - экссудат с преобладанием нейтрофилов. Ваш диагноз? A *Очаговая пневмония

 

B Интерстициальная пневмония

C Крупозная пневмония

D Острый бронхит

E Абсцесс легких


 

Верхняя доля правого легкого увеличена, серого цвета, безвоздушна, с поверхности разреза стекает мутная жидкость, на плевре много фибринозных пленок; микроскопически в альвеолах обнаруживается экссудат с присутствием нейтрофилов, десквамированных альвеолоцитов и нитей фибрина. Стенка бронха интактна. Ваш диагноз?

 

A *Крупозная пневмония

B Интерстициальная пневмония

C Абсцесс легких

D Очаговая пневмония

E Гриппозная пневмония

 

 

 

У больного 28 лет отмечались повышение артериального давления, гематурия и отеки на лице. Несмотря на лечение, нарастали явления почечной недостаточности.

 

Через 6 месяце больной умер от уремии. Микроскопически при исследовании почек в клубочках выявлена пролиферация нефротелия капсулы, подоцитов с образованием ―полулуний‖, склероз и гиалиноз клубочков. Ваш диагноз?

 

A *Подострый гломерулонефрит

B Острый пиелонефрит

C Нефротический синдром

D Хронический гломерулонефрит

E Острый гломерулонефрит

 

 

 

У страдавшего при жизни тяжелой формой гипотиреоза мужчины на вскрытии обнаружено: соединительная ткань, строма органов, жировая и хрящевая ткани набухшие, полупрозрачные, слизеподобные. Микроскопически в тканях обнаруживаются звездчатые или причудливые клетки с отростками,между которыми находится слизь. Назовите вид дистрофии.

 

A * Стромально-сосудистая углеводная

B Стромально-сосудистая жировая

C Стромально-сосудистая белковая

D Паренхиматозная белковая

E Паренхиматозная жировая

 

 

 

У беременной женщины на передней брюшной стенке обнаружено опухолевидное образование, которое возникло на месте удаленной два года назад опухоли. Образование имеет плотную консистенцию и размеры 2х1 см с чѐткими границами. При гистологическом исследовании обнаружено, что опухоль построена из дифференцированной соединительной ткани с преобладанием коллагеновых волокон. О какой опухоли можно думать?

A *Десмоид

 

B Липома

C Фибросаркома

D Гибернома

E Лейомиома

 

Патологічна анатомія

Multiple oval ulcers along the intestine were revealed on autopsy of the person, who died

from diffuse of peritonitis in the distant part of the small intestine. Bottom parts of the

ulcers are clear, smooth, formed with muscular or serous covering, edges of ulcers are

flat, rounded. There are perforations up to 0,5 cm in diameter in two ulcers. What diseasis

can be diagnosed?

A Typhoid fever

B Dysentery

C Cholera

D Tuberculosis

E Typhus

Patient suffering from trombophlebitis of the deep veins suddenly died. Autopsy has shown

freely lying red friable masses with dim crimped surface in the trunk and bifurcation of the

pulmonary artery. What pathologic process was revealed by morbid anatomist?

A Tromboembolism

B Thrombosis

C Tissue embolism

D Embolism with foreign body

E Fat embolism

Examination of a patient revealed a dense, movable skin tumour that is standing out

distinctly from the surrounding tissues. Its section is found to be white and composed of

fibrous tissue. Microscopic examination revealed interlacing collagen fibers and few cells.

What tumour is it?

A Fibroma

B Myoma

C Histiocytoma

D Dermatofibroma

E Desmoid

A 50-year-old man has felt vague abdominal discomfort within past 4 months. Physical

examination revealed no lymphadenopathy, and no abdominal masses or organomegaly at

palpation. Bowel sounds are heard. An abdominal CT scan shows a 20 cm retroperitoneal

soft tissue mass obscuring the left psoas muscle. A stool specimen tested for occult blood

is negative. Which of the following neoplasms is this man most likely to have?

A Lipoma

B Melanoma

C Hamartoma

D Adenocarcinoma

E Lymphoma

A 40-year-old woman has had a feeling of abdominal discomfort for the past 8 months. On

pelvic examination, there is the right adnexal mass. Abdominal CT scan demonstrates a 7

cm cystic mass involving the right ovary with small areas of calcification. The uterus is

normal in size. The right fallopian tube and ovary have been removed surgically. Grossly,

the mass on sectioning is filled with abundant hair and sebum. Microscopically, the mass

has glandular spaces lined by columnar epithelium, squamous epithelium with hair follicles,

cartilage, and dense connective tissue. What type of tumour is it?

A Teratoma

B Squamous cell carcinoma of ovary

C Melanoma

D Sarcoma of ovary

E Metastase of cervical carcinoma

A man died 8 days after the beginning of the disease. He was diagnosed with dysentery. At

the autopsy it was found out a thickened wall of the sigma and rectum, fibrinous membrane

on the surface of mucous membrane. Histologically: there is a deep necrosis of mucous

membrane with infiltration of necrotic masses with fibrin. What kind of colitis does

correspond to the changes?

A Diphtheritic

B Catarrhal

C Ulcerative

D Chronic

E Gangrenous

A woman suffering from dysfunctional metrorrhagia was made a diagnostic abortion.

Histologically in the scrape there were a lot of small stamped glandulars covered with

multirowed epithelium. The lumens of some glandulars were cystically extended. Choose

the variant of general pathologic process in the endometrium.

A Glandular-cystic hyperplasia of endometrium

B Atrophy of endometrium

C Metaplasia of endometrium

D Neoplasm of endometrium

E Hypertrophic growth

A 46 year-old man complains of difficult nose breathing. Mikulich cells, storage of

epithelioid cells, plasmocytes, lymphocytes, hyaline balls are discovered in the biopsy

material of the nose thickening. What is the most likely diagnosis?

A Scleroma

B Virus rhinitis

C Allergic rhinitis

D Rhinovirus infection

E Meningococcal nasopharyngitis

Extensive thromboembolic infarction of the left cerebral hemispheres, large septic spleen,

immunocomplex glomerulonephritis, ulcers on the edges of the aortic valves, covered with

polypous thrombus with colonies of staphylococcus were revealed on autopsy of the

young man who died in coma. What disease caused cerebral thromboemboly?

A Septic bacterial endocarditis

B Septicemia

C Acute rheumatic valvulitis

D Septicopyemia

E Rheumatic thromboendocarditis

A patient ill with diabetes mellitus felt acute pain in his right foot. Objectively: foot thumb is

black, foot tissues are edematous, there are foci of epidermis desquamation, stinking

discharges. What clinicopathological form of necrosis is it?

A Moist gangrene

B Bedsore

C Sequestrum

D Dry gangrene

E Infarction

A denaturation of proteins can be found in some substances. Specify the substance that is

used for the incomplete denaturation of hemoglobin:

A Urea

B Toluene

C Sulfuric acid

D Nitric acid

E Sodium hydroxide

During surgery in a 17-year-old patient it was revealed the tumour of 4,5х5,0х3,5 sm in

size on the lower surface of the liver with subserose localization, of dark-red color.

On the section tumour has cavities with marked amount of blood. What is preliminary

diagnosis?

A Cavernous hemangioma

B Capillar hemangioma

C Hemangiopericytoma

D Hemangioendothelioma

E Lymphangioma

A sick man with high temperature and a lot of tiny wounds on the body has been admitted

to the hospital. Lice have been found in the folds of his clothing. What disease can be

suspected in the patient?

A Epidemic typhus

B Tularemia

C Scabies

D Malaria

E Plague

On autopsy it is revealed that kidneys are enlarged, surface is large-granular because of

multiple cavities with smooth wall, which are filled with clear fluid. What kidney disease did

the patient have?

A Polycystic kidney

B Necrotic nephrosis

C Pyelonephritis

D Glomerulonephritis

E Infarction

On autopsy it is revealed enlarged dense right lung, fibrin layers on the pleura. Lung

tissue is light green color on incision with muddy liqued exudates. What lung disease are

these symptoms typical for?

A Lung-fever

B Bronchopneumonia,

 

C Interstitial pneumonia

D Pulmonary gangreneі

E Fibrosing alveolitis

On autopsy it is revealed: soft arachnoid membrane of the upper parts of cerebral

hemisphere is plethoric, it is of yellowish-green color, soaked with purulent and fibrose

exudate, it lookes like cap. For what disease is it characteristical picture

A Meningococcal meningitis

B Tuberculous meningitis

C Influenza meningitis

D Meningitis at anthrax

E Meningitis at typhus

On autopsy of the 58-year-old man it is revealed: mitral valve is deformed, thickened, not

totally closed. Microscopically: centers of collagen fibers are eosinophilic, have positive

fibrin reaction. The most likely it is:

A Fibrinoid swelling

B Fibrinoid inflammation

C Mucoid swelling

D Hyalinosis

E Amyloidosis

Chronic inflammation and transformation of the one-layer ciliated epithelium into

multiple-layers flat epithelium was revealed in the thickened mucous membrane of the

bronchus bioptate of the patient with smoke abuse. Which of the processes is the most

likely?

A Metaplasia

B Hyperplasia of the epithelium

C Squamous cancer

D Leucoplacia

E Epithelium hypertrophy

For a long time a 49-year-old woman was suffering from glomerulonephritis which caused

death.On autopsy it was revealed that kidneys size was 7х3х2.5 sm, weight is 65,0 g, they

are dence and small-grained. Microscopically: fibrinogenous inflammation of serous and

mucous capsules, dystrophic changes of parenchymatous organs, brain edema. What

complication can cause such changes of serous capsules and inner organs?

A Uraemia

B Anemia

C Sepsis

D DIC-syndrome

E Thrombopenia

A patient died under conditions of cardiovascular insufficiency. Autopsy results:

postinfarction cardiosclerosis, myocardium hypertrophy and dilatation of its cavities,

especially of its right ventricle. Liver is enlarged, its surface is smooth, incision revealed

that it was plethoric, with dark-red specks against the background of brownish tissue.

Histologically: plethora of central parts of lobules; peritheral parts around portal tracts

contain hepatocytes in a state of adipose degeneration. How are these liver changes

called?

A Nutmeg liver

B Pseudonutmeg liver

C Amyloidosis

D Liver cirrhosis

E Liver steatosis

A 59-year-old man has signs of the parenchymatous jaundice and portal hypertension. On

histological examination of the puncture of the liver bioptate, it was revealed: beam-lobule

structure is affected, part of hepatocytes has signs of fat dystrophy, port-portal connective

tissue septa with formation of pseudo-lobules,with periportal lympho-macrophage

infiltrations. What is the most probable diagnosis?

A Liver cirrhosis

B Alcohol hepatitis

C Chronic hepatosis

D Viral hepatitis

E Toxic dystrophy

On microscopic examination of the enlarged neck gland of a 14-year-old girl it was

revealed destruction of the tissue structure of the node, absence of the lymph follicles,

sclerotic and necrosis parts, cell constitution of the node is polymorphous, lymphocites,

eosinophiles, atypical cells of the large size with multiple-lobule nuclei

(Beresovsky-Shternberg cells) and onenucleus cells of the large size are present. What is

the most likely diagnosis?

A Lymphogranulomatous

B Acute lympholeucosis

C Chronic lympholeucosis

D Berkitt's lymphoma

E Fungous mycosis

A female patient suffering from bronchial asthma had got a viral infection that provoked

status asthmaticus with fatal outcome. Histological examination of lungs revealed spasm

and edema of bronchioles, apparent infiltration of their walls with lymphocytes, eosinophils

and other leukocytes; labrocyte degranulation. What mechanism of hypersensitivity

underlies the described alterations?

A Reagin reaction

B Inflammatory

C Autoimmune

D Immune complex

E Immune cytolysis

On autopsy of the 40-year-old woman suffering from rheumatic arthritis, the enlarged solid

spleen was revealed. On section its tissue is of the mahogany color with enlarged follicles,

which look like semi-transparent grayish-whitish grains. What pathological process is the

most likely?

A Sago spleen

B Glaze spleen

C Waxy spleen

D Hyaline spleen

E Porphyric spleen

Local lymphonodules enlarged near the infected wound. Increased amount of

macrophages, lymphocytes, lymphatic follicles in the cortical layer and large amount of

plasma cells were revealed on histological examination. What process in the lymphatic

nodules represent these histological changes?

A Antigen stimulation

B Acquired insufficiency of the lymphoid tissue

C Innate insufficiency of the lymphoid tissue

D Tumour transformation

E Hypersensibility reaction

On autopsy of the man with alcohol abuse for a long time it was revealed: dense,

small-knobby, small size liver. Microscopically: small pseudo-lobules, divided with thin

layers of connective tissue with lymphomacrophagial infiltrates; hepatocytes in the state of

globular fatty dystrophy. What is the most likely diagnosis?

A Alcohol cirrhosis

B Chronic active alcohol hepatitis

C Chronic persistent alcohol hepatitis

D Toxic liver dystrophy

E Fatty hepatosis

An 8-year-old child was admitted to the infectious department with fever (up to $38^oC$)

and punctuate bright-red skin rash. The child was diagnosed as having scarlet fever.

Objectively: mucous membrane of pharynx is apparently hyperaemic and edematic, the

tonsils are enlarged and have dull yellowish-grey foci with some black areas. What

inflammation is the reason for the pharynx alterations?

A Purulent necrotic

B Fibrinous

C Haemorrhagic

D Serous

E Catarrhal

A 30-year-old patient with bacteriologically proved dysentery developed the signs of

paraproctitis. What is the stage of local changes in this patient?

A Ulceration stage

B Fibrinous colitis

C Follicular colitis

D Catarrhal colitis

E Healing of the ulcers stage

A patient who has been abusing tobacco smoking for a long time has got cough

accompanied by excretion of viscous mucus; weakness after minor physical stress, pale

skin. The patient has also lost 12,0 kg of body weight. Endoscopic examination of biosy

material his illness was diagnosed as squamous cell carcinoma. Name a pathological

process that preceded formation of the tumour:

A Metaplasia

B Hypoplasia

C Hyperplasia

D Necrosis

E Sclerosis

Diagnostic scraping was performed to the woman with dysfunctional uterine bleeding.

Multiple convoluted glands, ganglially dilated cavities of some glands were revealed

histologically in the scrape. Name the type of general pathological process.

A Glandulo-gangliac hyperplasia

B Atrophy

C Metaplasia

D Displasia

E Hypertrophic excrescence

Tuberculine was injected intracutaneously to the child for tuberculin test. Marked

hyperemia, tissue infiltration developed on the place of injection in 24 hours. What

mechanism caused these modifications?

A Cells cytotoxity

B Reagin type cytotoxity

C Antibody cytotoxity

D Granuloma formation

E Immunocomplex cytotoxity

The intraoperational biopsy of mammal gland has revealed the signs of atypical tissue with

disorder of parenchyma stroma proportion with domination of the last, gland structures of

the different size and shape, lined with single-layer proliferative epithelium. What is the

most appropriate diagnosis?

A Fibroadenoma

B Papilloma

C Noninfiltrative cancer

D Infiltrative cancer

E Mastitis

Arterial hypertension, hyperglycemia, glucosuria were observed clinically for a long time in

the patient with upper type of obesity. Death was due to the cerebral haemorrhage.

Basophilic hypophysis adenoma, hyperplasia of adrenal gland cortex were revealed on

pathomorphological examination. What is the likely diagnosis?

A Cushing disease

B Diabetes mellitus

C Acromegaly

D Hypophysis nanism

E Adiposogenitalis dystrophy

On autopsy it was revealed: large (1-2 cm) brownish-red, easy crumbling formations

covering ulcerative defects on the external surface of the aortic valve. What is the most

likely diagnosis?

A Polypus-ulcerative endocarditis

B Recurrent warty endocarditis

C Acute warty endocarditis

D Fibroplastic endocarditis

E Diffusive endocarditis

Purulent endometritis with fatal outcome was progressing in the woman after abortion

performed not at the hospital. On autopsy multiple lung abscesses, subcapsule ulcers in

the kidneys, spleen hyperplasia were revealed. What form of sepsis developed in the

patient?

A Septopyemia

B Septicemia

C Chroniosepsis

D Lung sepsis

E Urosepsis

Autopsy of a 73-year-old man who had been suffering from the coronary heart disease

along with cardiac insufficiency for a long time revealed: nutmeg liver, brown induration of

lungs, cyanotic induration of kidneys and spleen. What kind of circulation disorder was the

cause of such effects?

A General chronic venous congestion

B Arterial hyperaemia

C General acute venous congestion

D Acute anaemia

E Chronic anaemia

A 22 year old patient from the West Ukraine complains of laboured nasal breathing.

Morphological examination of biopsy material of nasal mucous membrane revealed

lymphoid, epithelioid, plasma cells as well as Mikulicz's cells. What is the most probable

diagnosis?

A Rhinoscleroma

B Glanders

C Tuberculosis

D Leprosy

E Syphilis

Autopsy of a man who had been working as a miner for many years and died from

cardiopulmonary decompensation revealed that his lungs were airless, sclerosed, their

apexex had emphysematous changes, the lung surface was greyish-black, the incised lung

tissue was coal-black. What disease caused death?

A Anthracosis

B Silicosis

C Talcosis

D Asbestosis

E Aluminosis

Examination of coronary arteries revealed atherosclerotic calcific plaques that close vessel

lumen by 1/3. The muscle has multiple whitish layers of connective tissue. What process

was revealed in myocardium?

A Diffuse cardiosclerosis

B Tiger heart

C Postinfarction cardiosclerosis

D Myocarditis

E Myocardium infarction

A 63 year old male patient who had been suffering from chronic diffuse obstructive

disease, pulmonary emphysema, for 15 years died from cardiac insufficiency. Autopsy

revealed nutmeg liver cirrhosis, cyanotic induration of kidneys and spleen, ascites,

edemata of lower limbs. These changes of internal organs are typical for the following

disease:

A Chronic right-ventricular insufficiency

B Acute right-ventricular insufficiency

C Chronic left-ventricular insufficiency

D Acute left-ventricular insufficiency

E General cardiac insufficiency

Microscopical examination of an enlarged cervical lymph node revealed blurring of its

structure, absence of lymphoid follicles; all the microscopic fields showed cells with

roundish nuclei and thin limbus of basophil cytoplasm. It is known from the clinical data that

other groups of lymph nodes are also enlarged as well as spleen and liver. What disease

might be suspected?

A Lymphoid leukosis

B Lymphogranulomatosis

C Lymphosarcoma

D Myeloid leukosis

E Multiple myeloma

A worker of a cattle farm fell acutely ill and then died from the progressing intoxication.

Autopsy revealed enlarged, hyposthenic spleen of dark-cherry colour when dissected;

excessive pulp scraping. At the base and fornix of brain pia maters are edematous, soaked

with blood, dark-red ("scarlet hat"). Microscopic examination revealed serous

haemorrhagic inflammation of brain tissues and tunics along with destruction of small

vessel walls. What is the most likely diagnosis?

A Anthrax

B Tularemia

C Brucellosis

D Plaque

E Cholera

Histological examination of a skin tissue sampling revealed granulomas consisting of

macrophagal nodules with lymphocytes and plasmatic cells. There are also some big

macrophages with fatty vacuoles containing causative agents of a disease packed up in

form of spheres (Virchow's cells). Granulation tissue is well vascularized. What disease is

this granuloma typical for?

A Lepra

B Tuberculosis

C Syphilis

D Rhinoscleroma

E Glanders

A 40 year old man noticed a reddening and an edema of skin in the area of his neck that

later developed into a small abscess. The incised focus is dense, yellowish-green. The pus

contains white granules. Histological examination revealed drusen of a fungus, plasmatic

and xanthome cells, macrophages. What type of mycosis is the most probable?

A Actinomycosis

B Aspergillosis

C Candidosis

D Sporotrichosis

E Coccidioidomycosis

A physician examined a patient and found inguinal hernia. Through what anatomic

formation does it penetrate into the skin?

A $Hiatus$ $saphenus$

B $Anulus$ $femoralis$

C $Canalis$ $adductorius$

D $Lacuna$ $musculorum$

E $Anulus$ $inguinalis$ $superficialis$

Autopsy of a man who died from burn disease revealed brain edema, liver enlargement as

well as enlargement of kidneys with wide light-grey cortical layer and plethoric medullary

area. Microscopic examination revealed necrosis of tubules of main segments along with

destruction of basal membranes, intersticium edema with leukocytic infiltration and

haemorrhages. What is the most probable postmortem diagnosis?

A Necrotic nephrosis

B Tubulointerstitial nephritis

C Pyelonephritis

D Gouty kidney

E Myeloma kidney

A 30 year old man had been suffering from acute respiratory disease and died from

cardiopulmonary decompensation. Autopsy revealed fibrinous-haemorrhagic inflammation

in the mucous membrane of larynx and trachea, destructive panbronchitis, enlarged lungs

that look black due to the multiple abcesses, haemorrhages, necrosis. What is the most

probable postmortem diagnosis?

A Influenza

B Parainfluenza

C Respiratory syncytial infection

D Measles

E Adenoviral infection

A man with a wound of his limb that had been suppurating for a long time died from

intioxication. Autopsy revealed extreme emaciation, dehydration, brown atrophy of liver,

myocardium, spleen and cross-striated muscles as well as renal amyloidosis. What

diagnosis corresponds with the described picture?

A Chroniosepsis

B Septicopyemia

C Septicemia

D Chernogubov's syndrome

E Brucellosis

6 months after delivery a woman had uterine bleeding. Gynecological examination revealed

in the uterine cavity a dark-red tissue with multiple cavities that resembled of "sponge".

Microscopic examination of the tumour revealed some atypic light epithelial Langhans cells

and giant cells of cyncytiotrophoblast in blood lacunas. What tumour is it?

A Chorioepithelioma

B Squamous cell nonkeratinous carcinoma

C Adenocarcinoma

D Fibromyoma

E Vesicular mole

A patient with android-type obesity had been suffering from arterial hypertension,

hyperglycemia, glycosuria for a long time and died from the cerebral haemorrhage.

Pathologic examination revealed pituitary basophil adenoma, adrenal cortex hyperplasia.

What is the most likely diagnosis?

A Itsenko-Cushing's syndrome

B Diabetes mellitus

C Acromegalia

D Pituitary nanism

E Adiposogenital dystrophy

Mucous membrane of the right palatine tonsil has a painless ulcer with smooth lacquer

fundus and regular cartilagenous edges. Microscopically: inflammatory infiltration that

consists of lymphocytes, plasmocytes, a small number of neutrophils and epithelioid cells;

endovasculitis and perivasculitis. What disease is it?

A Syphilis

B Actinomycosis

C Tuberculosis

D Pharyngeal diphtheria

E Ulcerous necrotic Vincent's angina

Autopsy of a man with a malignant stomach tumour who had died from cancer intoxication

revealed in the posteroinferior lung fields some dense, grayish-red irregular foci protruding

above the section surface. Microscopic examination revealed exudate containing a large

amount of neutrophils in the lumen and walls of small bronchi and alveoles. Such

pulmonary alterations indicate the following disease:

A Acute purulent bronchopneumonia

B Acute bronchitis

C Croupous pneumonia

D Intermittent pneumonia

E Acute serous bronchopneumonia

Microscopical examination of a removed appendix revealed an edema, diffuse neutrophilic

infiltration of appendix wall along with necrosis and defect of mucous membrane with

affection of its muscle plate. What appendicitis form was developed?

A Ulcerophlegmonous

B Phlegmonous

C Gangrenous

D Superficial

E Apostematous

A 39 y.o. woman went through an operation in course of which surgeons removed her

uterine tube that was enlarged and a part of an ovary with a big cyst. Histological

examination of a tube wall revealed decidual cells, chorion villi. What was the most

probable diagnosis made after examination of the uterine tube?

A Tubal pregnancy

B Placental polyp

C Choriocarcinoma

D Papyraceous fetus

E Lithopedion

Autopsy of a 1,5-year-old child revealed haemorrhagic skin rash, moderate hyperaemia

and edema of nasopharyngeal mucous membrane, small haemorrhages in the mucous

membranes and internal organs; dramatic dystrophic alterations in liver and myocardium;

acute necrotic nephrosis; massive haemorrhages in the adrenal glands. What disease are

these alterations the most typical for?

A Meningococcal infection

B Scarlet fever

C Diphtheria

D Measles

E Epidemic typhus

48 hours after performing tuberculin test (Mantoux test) to a child a 10 mm papule

appeared on the spot of tuberculin introduction. What hypersensitivity mechanism

underlies these changes?

A Cellular cytotoxicity

B Anaphylaxis

C Antibody-dependent cytotoxicity

D Immune complex cytotoxicity

E Granulomatosis

Colonoscopy of a patient ill with dysentery revealed that mucous membrane of his large

intestine is hyperemic, edematic, its surface was covered with grey-and-green coats. Name

the morphological form of dysenteric collitis:

A Fibrinous

B Catarrhal

C Ulcerous

D Purulent

E Necrotic

A patient has been syffering from diarrhea for 5 day. On the fith day colonoscopy revealed

that membrane of rectum was inflamed, there were greyish-green films closely adhering to

the subjacent tissue. What is the most probable diagnosis?

A Dysentery

B Typhoid fever

C Nonspecific ulcerous colitis

D Salmonellosis

E Crohn's disease

Autopsy of a 48 y.o. man revealed a round formation 5 cm in diameter with clear-cut

outlines in the region of the 1st segment of his right lung. This formation was encircled with

a thin layer of connective tissue full of white brittle masses. Make a diagnosis of the

secondary tuberculosis form:

A Tuberculoma

B Caseous pneumonia

C Acute cavernous tuberculosis

D Acute focal tuberculosis

E Fibrous cavernous tuberculosis

A man had worked in a coal mine for over 20 years. After his death autopsy revealed that

his lungs were dense, grayish-black and had large areas of neogenic connective tissue

containing a lot of microphages with black pigment in the cytoplasm. What is the most likely

diagnosis?

A Anthracosis

B Anthracosilicosis

C Silicoanthracosis

D Talcosis

E Siderosis

Skin of a man who died from cardiac insufficiency has an eruption in form of spots and

specks. There are also bedsores in the area of sacrum and spinous vertebral processes.

Microscopical examination of CNS, skin, adrenal glands revealed in the vessels of

microcirculatory bed and in small arteries destructive-proliferative endothrombovasculitis

with Popov's granulomas; interstitial myocarditis. What diagnosis corresponds with the

described picture?

A Spotted fever

B Q fever

C Enteric fever

D Nodular periarteritis

E HIV

Autopsy of a 17 year old girl who died from pulmonary failure revealed a small area of

caseous necrosis in the inferior lobe of the right lung, and occurences of caseous necrosis

in the bronchopulmonary, bronchial and bifurcational lymph nodes. What is the most

probable postmortem diagnosis?

A Primary tuberculosis

B Hematogenous progression of primary tuberculosis

C Hematogenous tuberculosis with predominant lung affection

D Tuberculoma

E Caseous pneumonia under secondary tuberculosis

Autopsy of a man who died from the sepsis in his femoral bone revealed phlegmonous

inflammation that affected the marrow, haversian canals and periosteum. Under the

periosteum there are multiple abscesses, adjoining soft tissues of thigh also have signs of

phlegmonous inflammation. What pathological process was described?

A Acute hematogenous osteomyelitis

B Osteoporosis

C Chronic hematogenous osteomielitis

D Osteopetrosis

E -

An experimental animal was first sensibilized whereupon an antigen dose was introduced

subcutaneously. This injection resulted in the development of a fibrinous inflammation with

alteration of vessel walls, basal substance and fibrous structures of connective tissue in

form of mucoid and fibrinoid swelling and necrosis. What immunological reaction took

place?

A Immediate hypersensitivity

B Delayed-type hypersensitivity

C Reaction of transplantation immunity

D Normergic reaction

E Granulomatosis

Examination of a 55 year old woman revealed under the skin of submandibular area a

movable slowly growing pasty formation with distinct borders 1,0x0,7 cm large. Histological

examination revealed lipocytes that form segments of diffrent forms and sizes separated

from each other by thin layers of connective tissue with vessels. What is the most probable

diagnosis?

A Lipoma

B Fibroma

C Angioma

D Liposarcoma

E Fibrosarcoma

A 4 year old child complained of pain during deglutition, indisposition. Objectively: palatine

arches and tonsils are moderately edematic and hyperemic, there are greyish-white films

up to 1 mm

Доверь свою работу кандидату наук!
1500+ квалифицированных специалистов готовы вам помочьДата добавления: 2014-12-23; просмотров: 11 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2022 год. (0.393 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав