Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Процесуальний порядок зупинення досудового розслідування. Відновлення досудового розслідування.

Читайте также:
  1. E. Порядок защиты курсовой работы.
  2. Gl] Тема 9.Законность и правопорядок. Мировой правопорядок
  3. II. Порядок выполнения
  4. II. Порядок выполнения курсовой работы
  5. II. Порядок выполнения, рецензирования и защиты курсовой работы
  6. III. Организация и порядок прохождения практики
  7. III. Порядок и условия проведения олимпиады
  8. III. ПОРЯДОК ОРГАНИЗАЦИИ И ПРОВЕДЕНИЯ ОБЩЕГО СОБРАНИЯ СОБСТВЕННИКОВ ПОМЕЩЕНИЙ МКД
  9. III. Порядок производства и решения дел
  10. quot;ВІДДАЛЕНОГО" ВІДНОВЛЕННЯ

 

За наявності підстав і дотримання умов зупинення досудового розслідування компетентна посадова особа (прокурор, слідчий за погодженням з прокурором) виносить вмотивовану постанову.

Постанова складається з трьох частин: вступної, мотивувальної та резолютивної (ч. 5 ст. 110 КПК). У вступній частині вказується: назва постанови, місце і час її прийняття, прізвище, ім’я та по батькові, посада, спеціальне звання (класний чин) особи, найменування кримінального провадження.

У мотивувальній (описовій) частині викладаються: фактичні обставини кримінального правопорушення, які визначають сутність підозри, обставини, що стали підставою для зупинення досудового розслідування, з посиланням на статті КПК, умови, за яких можливе прийняття такого рішення.

У резолютивній частині постанови формулюються рішення про зупинення досудового розслідування, оголошення розшуку підозрюваного, якщо досудове розслідування зупинено за п. 2 ч. 1 ст. 280 КПК; вказівка про доручення розшуку підозрюваного оперативному підрозділу, якщо розшук здійснюється слідчим не особисто(частини 2, 3 ст. 281 КПК), а також про надіслання копії постанови стороні захисту,потерпілому, які мають право її оскаржити слідчому судді (ч. 4 ст. 280 КПК).

Відомості про зупинення досудового розслідування вносяться до ЄРДР (ч. 4ст. 280 КПК).

Даючи доручення про проведення розшуку підозрюваного оперативним підрозділам, слідчий повинен направити їм копію письмового повідомлення про підозру; довідку про особу підозрюваного, у якій вказуються його анкетні дані та інші характеристики особи, необхідні для успішної організації розшуку, фотокартки, дактилокартки особи. До матеріалів розслідування приєднуються документи, які свідчать про те, що підозрюваний переховується, місцезнаходження його невідоме (підтвердження про отримання підозрюваним повістки про виклик, постанови про привід підозрюваного і результати його виконання, протоколи слідчих (розшукових) і негласних слідчих (розшукових) дій, які було проведено з метою встановлення місцезнаходження підозрюваного, тощо).

Якщо у кримінальному провадженні є два або декілька підозрюваних, а підстави для зупинення стосуються не всіх, прокурор має право виділити досудове розслідування стосовно конкретних підозрюваних і зупинити його (ч. З ст. 280 КПК). Щодо інших підозрюваних кримінальне провадження закінчується на загальних підставах.

Виділення матеріалів досудового розслідування відносно осіб, що є підозрюваними, не допускається, якщо це може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду (ч. 4 ст. 217 КПК).

Досудове розслідування підлягає відновленню в трьох випадках:

1) коли відпали підстави його зупинення (підозрюваний одужав, його місцезнаходження встановлене, завершено проведення процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва);

2) коли ці підстави продовжують існувати, але виникла необхідність провадження слідчих (розшукових) дій чи інших процесуальних дій (ч. 1 ст. 282 КПК). У такому випадку після проведення необхідних слідчих (розшукових) чи інших процесуальних дій розслідування знову зупиняється. Така ситуація може повторюватись неодноразово;

3) коли постанова про зупинення досудового розслідування скасовується слідчим суддею після розгляду скарги на постанову про зупинення досудового розслідування(ч. 2 ст. 282 КПК). Рішення слідчого судді за результатами розгляду такої скарги не може бути оскаржене (ч. З ст. 307 КПК).

Досудове розслідування підлягає відновленню з того часу, коли прокурору, слідчому з офіційних джерел відомо про одну з вказаних підстав.

Про відновлення досудового розслідування слідчий за погодженням з прокурором або прокурор виносять умотивовану постанову. В описовій частині постанови викладаються: сутність підозри; обставини, що обумовили зупинення досудового розслідування; дата його зупинення; підстави відновлення досудового розслідування.

Копія постанови про відновлення досудового розслідування надсилається стороні захисту, потерпілому (ч. 1 ст. 282 КПК), про що робиться відмітка у резолютивній частині постанови. Відомості про відновлення досудового розслідування вносяться слідчим, прокурором до ЄРДР (ч. З ст. 282 КПК).

 
Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 60 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.01 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав