Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Поняття і значення зупинення досудового розслідування.

Читайте также:
  1. ADD / SUB пам’ять-безпосереднє значення.
  2. CMP безпосереднє значення –пам’ять
  3. I. Поняття зворотної дії в часі закону про кримінальну відповідальність.
  4. III. Поняття комунікації, комунікаційного процесу, методи його удосконалення
  5. Puc. 2. Класифікація ринків за призначенням і структурою
  6. Адміністративні стягнення: поняття та види
  7. Акт проголошення незалежності української держави (1941р.) та його значення.
  8. Аналіз параметрів мікроклімату робочої зони та оцінка щодо відповідності їх нормативним значенням
  9. Біологічне значення нестатевого розмноження
  10. Боротьба Київської Русi з монголо-татарами та її iсторичне значення.
Размер матрицы                
R 0,58 0,9 1,12 1,24 1,31 1,41 1,45 1,49

 

В задачах, требующих очень точных результатов (сравнение вариантов лечения, средств защиты т.д.) необходимо стремиться к высокому уровню согласованности. При применении метода желательным считается уровень T ≤0,1. Если значение Т превышает этот уровень, рекомендуется провести сравнение заново и проверить свои суждения.

 

Контрольные вопросы:

1. В чем заключается проблема информационной безопасности? Дайте определение понятию "информационная безопасность".

2. Опишите известные виды информации.

3. Какие законы обеспечивают защиту информации?

4. Как определяется перечень конфиденциальных документов фирмы (организации)?

 


Содержание:

1. Теоретическая часть…………………………….3

2. Практическая часть…………………………… 9

3. Контрольные вопросы………………………… 13

4. Литература……………………………………… 15

 


Литература:

1. Мельников, В.П. Информационная безопасность. / Учеб. Пособие для сред. проф. образования: В.П. Мельников, С.А. Клейменов, А.М. Петраков: Под ред. С.А. Клейменова. – М.: Издательский центр «Академия», 2005. – 336 с.

2. Ларичев, О.И. Теория и методы принятия решений, а также хроника событий в волшебных странах / О.И. Ларичев. — М.: Логос, 2003. - 392с.

 

 

Лекція 15. Зупинення досудового розслідування. Закінчення досудового розслідування.

Зміст

Поняття і значення зупинення досудового розслідування.

Підстави та умови зупинення досудового розслідування.

Процесуальний порядок зупинення досудового розслідування. Відновлення досудового розслідування.

Форми закінчення досудового розслідування.

Закриття кримінального провадження.

Закінчення досудового розслідування шляхом звернення до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

 

Для самостійного вивчення

7. Звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру

Поняття і значення зупинення досудового розслідування.

Одним із безпосередніх завдань кримінального провадження є забезпечення швидкого, повного і неупередженого розслідування і судового розгляду кримінальних правопорушень (ст. 2 КПК).

Вимога швидкого розслідування і судового розгляду означає, що строки встановлення події кримінального правопорушення і винних осіб повинні максимально наближатися до моменту вчинення кримінального правопорушення задля одержання достовірної інформації та своєчасного притягнення осіб, винних у його вчиненні, до кримінальної відповідальності.

Такій спрямованості кримінального провадження відповідають положення статей 36 (п. 8 ч. 2), 38 (ч. 4), 39 (п. 2. ч. 2) КПК щодо необхідності забезпечення ефективного досудового розслідування, ст. 28 КПК стосовно вимоги дотримання розумних строків виконання процесуальних дій чи прийняття процесуальних рішень як засади кримінального провадження і однієї з процесуальних гарантій забезпечення прав особи, ст. 283 КПК щодо загальних положень закінчення досудового розслідування у найкоротший строк, тощо.

Однак при цьому не виключаються випадки, коли за об’єктивних чи суб’єктивних причин досудове розслідування не може бути вчасно завершене. До них, зокрема, належать такі випадки, коли підозрюваний ухиляється від кримінальної відповідальності або не може взяти участь у кримінальному провадженні через хворобу (пп. 1, 2ч. 1 ст. 280 КПК), у разі наявної необхідності виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва (п. З ч. 1 ст. 280 КПК).

За таких обставин досудове розслідування тимчасово не може бути продовжене, а тому й потребує зупинення.

Сутність, підстави та порядок зупинення досудового розслідування передбачені гл. 23 КПК. Зупинення досудового розслідування можна визначити як оформлену постановою прокурора або слідчого за погодженням із прокурором вимушену перерву у кримінальному провадженні за наявності передбачених законом підстав і дотримання умов з метою припинення перебігу строків досудового розслідування.

Умовами зупинення досудового розслідування кримінальних правопорушень є наявність письмового повідомлення особи про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, виконання слідчим всіх слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, проведення яких необхідне та можливе, а також усіх дій для встановлення місцезнаходження особи, якщо зупинити досудове розслідування необхідно у зв’язку з обставинами, передбаченими п. 2 ч. 1 ст. 280 КПК (ч. 2 ст. 280 КПК).

У частині 1 ст. 280 КПК наведено вичерпний перелік обставин (підстав), які перешкоджають подальшому кримінальному провадженню та його закінченню на стадії досудового розслідування в одній із форм, передбачених ст. 283 КПК. Такими обставинами є: 1) тяжка хвороба підозрюваного, яка перешкоджає його участі у кримінальному провадженні, підтверджена відповідним медичним висновком; 2) невстановлення місцезнаходження підозрюваного, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності; 3) наявна необхідність виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва.

За таких обставин задачі досудового розслідування не можуть бути виконані, кримінальне провадження, як наслідок, не закривається, не направляється до суду.

Несприятливі наслідки водночас виникають і для інтересів підозрюваного, оскільки він не бере участі у провадженні, не має змоги захистити свої права та законні інтереси. У сукупності всі ці обставини обумовлюють необхідність прийняття рішення прокурором, слідчим за погодженням з прокурором про зупинення досудового розслідування і вжиття заходів для усунення визначених законом перешкод, що заважають продовженню розслідування.

Часова перерва у провадженні досудового розслідування означає, що переривається перебіг лише строків розслідування (ч. З ст. 219 КПК); перебіг інших процесуальних строків не виключається. Так, якщо до учасника кримінального провадження застосовано заходи забезпечення кримінального провадження, у тому числі і запобіжні заходи, то за наявності законних підстав для їх подальшого застосування вони не припиняються та не скасовуються. Оскільки строки заходів забезпечення кримінального провадження перебігають самостійно, то у разі закінчення можливе їх продовження у встановлених законом межах. Доцільність збереження тих чи інших заходів забезпечення кримінального провадження під час зупинення досудового розслідування повинна визначатись відповідною посадовою особою, що їх обрала.

Зупинення досудового розслідування не означає його закінчення. Змінюються лише напрями діяльності слідчого, обумовлені необхідністю усунення перешкод, що заважають продовженню досудового розслідування.

Так, ч. 5 ст. 280 КПК заборонено після зупинення досудового розслідування проведення слідчих (розшукових) дій, крім тих, які спрямовані на встановлення місцезнаходження підозрюваного.

Після зупинення досудового розслідування можуть продовжуватися заходи, рішення про проведення яких було прийняте до моменту зупинення: затримуватися кореспонденція в результаті накладення на неї арешту, зніматися інформація з транспортних телекомунікаційних мереж, відповідно до ч. 4 ст. 249 КПК виконуватись негласні слідчі (розшукові) дії з метою встановлення місцезнаходження особи, яка переховується від органів досудового розслідування, слідчого судді чи суду, та оголошена в розшук, надходити відповіді на запити до різних установ, ін. Водночас запобіжні заходи та інші заходи забезпечення кримінального провадження в період зупинення досудового розслідування застосовуватися не можуть.

Після зупинення досудового провадження змінюються напрями роботи слідчого, які визначаються залежно від підстави зупинення. Зокрема, це може бути перевірка даних лікувальних закладів, моргів, військових комісаріатів, слідчих ізоляторів про можливе знаходження підозрюваного у цих закладах, вжиття заходів, спрямованих на те, щоб підозрюваний не знищив або не сховав доказів, тощо. Якщо під час досудового розслідування місцезнаходження підозрюваного не встановлено, то слідчий, прокурор оголошує його розшук. Про оголошення розшуку вказується в постанові про зупинення досудового розслідування. Відомості про це вносяться до ЄРДР, а здійснення розшуку доручається оперативним підрозділам (ст. 281 КПК).

Підсумовуючи викладене, зазначимо, що сама наявність кримінального процесуального інституту зупинення досудового розслідування є важливою процессуальною гарантією забезпечення прав і законних інтересів особи, яка тимчасово не бере участі у кримінальному провадженні (пп. 1, 2 ч. 1 ст. 280 КПК). Крім того, цей інститут служить економії процесуальних сил і засобів, які спрямовуються лише на розшук підозрюваного, збирання переважно орієнтуючої інформації про його місцезнаходження, виконання процесуальних дій, які необхідні у межах міжнародного співробітництва(пп. 1,2, 3 ч. 1 ст. 280 КПК).

ЄСПЛ у справі «Меріт проти України» (2004) вказав на незадовільний стан національної системи законодавства, яка передбачала право на оскарження тривалості розслідування лише після закінчення досудового розслідування. В КПК 2012 р. ця проблема усунута. Оскільки зупинення досудового розслідування обумовлює збільшення тривалості розслідування, новим КПК одним із засобів вирішення проблеми забезпечення «розумності» строків досудового розслідування правопорушень, поряд з встановленням максимальних строків розслідування (ст. 219 КПК), передбачена можливість оскарження слідчому судді постанови слідчого, прокурора про зупинення досудового розслідування заінтересованими особами: потерпілим, його представником і законним представником, а також підозрюваним, його захисником та законним представником (п. 2 ч. 1 ст. 303 КПК).

Відповідно до роз’яснень ВССУ, наданих в інформаційному листі від 09.11.2012 № 1640/0/4-12 «Про деякі питання порядку оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування», слідчий, прокурор мають право відповідно до ч. 2 ст. 305 КПК на самостійне скасування рішення про зупинення досудового розслідування таким же чином, яким його було ухвалено (наприклад, постанова скасовується остановою). У разі самостійного скасування слідчим чи прокурором постанови про упинення досудового розслідування слідчий суддя закриває провадження за скаргою ляхом постановления ухвали (пп. 8, 9).

Обов’язок скасування незаконних постанов про зупинення досудового розслідування і невідкладне відновлення незаконно зупиненого досудового розслідування окладено на прокурорів також наказом Генерального прокурора України від 19.12.2012 №4 гн «Про організацію діяльності прокурорів у кримінальному провадженні»(п. 6.2).




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 190 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав