Читайте также:
|
|
Закінчення досудового розслідування - заключний етап діяльності на стадії досудового розслідування, на якому приймається підсумкове для цієї стадії рішення.
Згідно з КПК особа має право на розгляд обвинувачення проти неї у суді в найкоротший строк або на його припинення шляхом закриття провадження (ч. 5 ст. 28 КПК).
Відповідно закінчення досудового розслідування може відбутися шляхом:
1) припинення провадження через його закриття на стадії досудового розслідування;
2) передачі провадження до суду.
Принциповою відмінністю між зазначеними варіантами закінчення досудового розслідування є те, що у першому випадку рішення приймає слідчий або прокурор без направлення матеріалів до суду, а в другому - провадження передається до суду, який і виносить остаточне рішення.
У свою чергу, передача кримінального провадження до суду також може мати кілька різновидів. Залежно від специфіки провадження, прокурор має право звернутися до суду з:
1) клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності - якщо в ході досудового розслідування виявлено підстави, з якими КК пов’язує відмову держави від подальшого кримінального переслідування особи;
2) обвинувальним актом - якщо зібрано достатньо доказів винуватості особи, яка є осудною і досягла віку кримінальної відповідальності, та відсутні підстави для закриття провадження або звільнення особи від кримінальної відповідальності;
3) клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру - за умови, якщо суспільно небезпечне діяння вчинила неосудна особа, або особа, яка вчинила кримінальне правопорушення у стані осудності, але захворіла на психічну хворобу до ухвалення вироку;
4) клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру - за умови, якщо перед судом ставиться питання про застосування примусових заходів виховного характеру до особи, яка на момент вчинення кримінального правопорушення досягла одинадцятирічного віку, але не досягла віку кримінальної відповідальності, або до особи, яка на момент вчинення кримінального правопорушення досягла віку кримінальної відповідальності, але є неповнолітньою та існують підстави вважати, що її виправлення можливе без застосування кримінального покарання.
Відомості про закінчення досудового розслідування вносяться до ЄРДР протягом двадцяти чотирьох годин з моменту прийняття процесуального рішення.
Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 149 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |