Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Лiкування.

Читайте также:
  1. Лiкування.

Оскiльки клiнiчнi симптоми РПЗ з’являються здебiльшого у пiзнiх стадiях, 90-95% хворих неоперабельнi. Для лiкування використовують хiрургiчнi методи, променеве лiкування, гормоно- i хiмiотерапiю. Вибiр метода лiкування залежить вiд стадiї, морфологiчної будови, гормонального фону, дiагноз обов’язково повинен пiдтверджуватися морфологiчно.

При Т1-2 виконують радикальну простатектомiю iз сiм’яними мiхурцями, клiтковиною i шийкою сечового мiхура, дана операцiя є доцiльною в тих випадках, коли передбачувана тривалiсть життя хворого складає не менше 10 рокiв. Ця операцiя виконується, як правило, залобковим доступом i передбачає видалення передмiхурової залози разом iз капсулою, сiм’яними мiхурцями, простатичною частиною уретри, шийкою сечового мiхура, регiонарними лiмфатичними вузлами. Пiсля операцiї при Т0 проводять курс профiлактичної естрогенотерапiї, при Т3 - кастрацiю та естрогенотерапiю. Також вивчаються такi методи локального впливу, як крiотерапiя, лазеротерапiя, лiкування сфокусованим ультразвуком високої iнтенсивностi. Попереднi результати дозволяють вважати запропонованi методики досить ефективними.

При лiкуваннi мiсцево-розповсюдженого РПЗ (стадiя Т3), при якому пухлина проростає за межi капсули залози, перевага надається променевим методам впливу у поєднаннi з гормонотерапiєю.

Бiльшiсть хворих РПЗ на момент дiагностики мають вiддаленi метастази. За деякими вiдомостями ця цифра досягас 50-70%. На вiдмiну вiд обмеженого i мiсцеворозповсюдженого процесу, 70% хворих з дисемiнованим РПЗ помирають на протязi 5 рокiв. Застосування естрогенiв супроводжується низкою серйозних ускладнень, таких як пiдвищення згортання кровi з венозними тромбозами, серцево-судиннi розлади. Широке розповсюдження отримали антиандрогени, переважно прямої дiї, тобто тi, що блокують рецептори до андрогенiв безпосередньо у тканинi простати. Стандартом у лiкуваннi метастатичного РПЗ зараз вважається повна або максимальна андрогенна блокада, що полягає у хiрургiчнiй або медикаментознiй кастрацiї, яка досягається за допомогою препаратiв-аналогiв рилiзiнггормону лютеїнiзуючого гормону гiпофiзу (золадекс) у поєднаннi з антиандрогенами прямої дiї (касодекс, флютамiд).

У 20-30% хворих пухлини нечутливi до гормонотерапiї, а у iнших випадках гормонорезистентнiсть розвивається в середньому через 36 мiсяцiв пiсля початку лiкування. В таких випадках застосовують полiхiмiотерапiю, ефективнiсть якої складає 20-40%, найбiльш ефективними препаратами є адрiамiцин та похiднi платини. Для боротьби з болями у кiстках з успiхом застосовується метастрон (водяний розчин хлориду стронцiю-89), який вводять внутрiшньовенно 1 раз на 3-6 мiс.




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 135 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав