Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Фізико-хімічні властивості рідких компонентів.

Читайте также:
  1. Алгоритми. Властивості алгоритмів. Форми подання алгоритмів.
  2. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  3. Біологічні властивості.
  4. Бор, його сполуки. Способи добування та властивості борних кислот та їх солей.
  5. Властивості відношень
  6. ВЛАСТИВОСТІ М'ЯЗІВ
  7. Властивості показників за модулем.
  8. Властивості пухлин
  9. Властивості розчинних сумішей і розчинів
  10. Властивості уяви

Жир кормовий за якістю повинен задовольняти наступні вимоги:

· кислотне число – не більше 20;

· перекисне число – не більше 0,1;

· вміст вологи – не більше 0,5%.

Меляса вводиться в комбікорми для підвищення його кормової цінності і кращого споживання тваринами, а також як зв`язуюча речовина при гранулюванні. Меляса містить сахарози – 50%, органічних речовин – 20%, мінеральних речовин – 10%. Вона є пересиченим водяним розчином сахарози. Меляса розчиняється в воді при будь-яких співвідношеннях. Зі зниженням температури від 50 до 40 0С в`язкість меляси підвищується в 2,5 рази. При температурі 10-15 0С меляса втрачає свою плинність («текучесть»).

За температурою 60-70 0С внаслідок зменшення в`язкості виникає вільна конвекція і при нагріванні до 100-110 0С меляса кипить, утворюючи велику кількість піни. Тривале кипіння може привести до перетворення всієї маси меляси в піну.

За технологічними умовами дозволена температура нагрівання меляси повинна бути не більше 70 0С. При температурі 80 0С і вище, або тривалому нагріванні протягом 2-3 діб в мелясі відбувається екзотермічна автокаталітична сахаро-амінна реакція, в результаті якої утворюється гумусоподібний осад, який засмічує трубопровід.

Фосфатидний концентрат – жироподібний продукт пастоподібної консистенції, який містить до 40% фосфатидів і 60% рослинної олії. Нагрітий до температури 55-60 0С, він стає течким («текучим»). Фосфатидний концентрат вводиться до комбікормів у суміші із жиром в різних співвідношеннях, що передбачено рецептом.

Рідкий концентрат лізину – джерело незамінних амінокислот з вмістом сухої речовини – 45-60%. Рідкий концентрат лізину при температурі вище 0 0С є легкорухомою рідиною.

Бішофіт – масляниста рідина, що містить життєво необхідні макро- і мікроелементи і використовується в комбікормовій промисловості для оптимізації вологості готової продукції. За фізико-хімічним властивостям бішофіт належить до нев`язких легкорухливих рідин і не вимагає використання тепла при введенні до комбікорму. Норма його введення – 0,1-0,3%.

Вода вводиться в комбікорми для оптимізації вологості готової продукції і технологічних цілей.

Введення рідких компонентів в комбікорми. Із накопичуваних ємкостей жир, меляса та ін. шестірневим («шестеренчатым») насосом перекачують в витратні («расходные») ємкості або баки з мішалками або засобами автоматизації: датчиками рівня і регуляторами температури. Для попередження засміченості насосів і форсунок та очищення рідин від домішок перед витратними ємкостями встановлюють фільтри грубого, а після – тонкого очищення. Фільтри встановлюються паралельно і працюють по черзі. Перед ними і після них в нагнітальному трубопроводі встановлюються манометри. За перепадом тиску визначають потрібність очищення фільтру.

Перед подаванням у виробництво мелясу підігрівають спочатку в резервуарі для зберігання, а потім у теплообмінних апаратах.

Рідкі компоненти додають в розсипні і гранульовані комбікорми на різних стадіях технологічного процесу: до змішувача періодичної дії на лінії вагового дозування і змішування; у змішувач безперервної дії на відпусканні готової продукції, у змішувач прес-гранулятора перед гранулюванням, на гарячі гранули при виході їх із матриці прес-гранулятора. Найбільш точним і нескладним способом є введення рідких компонентів у змішувач періодичної дії. У сучасні змішувачі періодичної дії рідкі компоненти вводять в кількості до 4% проти 1-2% в аналогічне обладнання старих конструкцій, в змішувачі безперервної дії – до 10%, в прес-гранулятори – 3-4%.

Дозування рідин: жиру тваринного кормового, фосфатидного концентрату, меляси, рідкого концентрату лізину, бішофіта і води може здійснюватись насосами-дозаторами різної продуктивності. Для дозування електрострумопроводильних рідин: меляси, рідкого концентрату лізину, бішофіту і води можуть використовуватись електромагнітні витратоміри, неелектрострумопроводильних – жиру тваринного кормового, фосфатидного концентрату, рослинної олії – індукційні витратоміри.

Введення рідких компонентів у змішувач основної лінії дозування-змішування рекомендується здійснювати під тиском через трубу, що повинна бути розташована під кришкою змішувача і форсунки.

На підставі наукових досліджень в останні роки і з урахуванням сучасних вимог до якості змішування комбікормів з рідинами, точності дозування розроблені установки УЖД і УЖН нового покоління періодичної і безперервної дії для введення рідких компонентів. Схема такої установки наведена на рис. 2.

Для введення жиру тваринного, олії рослинній у змішувачі комбікормів періодичної дії випущена установка марки УЖД продуктивністю від 0,25 до 6,3 м3/год, у змішувачі комбікормів безперервної дії – марки – УЖН продуктивністю від 0,63 до 6,3 м3/год. Для введення меляси виробляють установки УЖН і УЖД продуктивністю від 1,8 до 6,0 м3/год.

 

Рис. 2. Схема установки для введення рідких компонентів в комбікорми

1 – витратна ємкість; 2,3 – фільтр; 4,5 – насос; 6 – запобіжний хлипак («клапан»); 7 – регулятор температури; 8,9 – датчики рівню; 10 – манометр; 11 – перетворювач первинний лічильник рідини; 12 – вторинний прилад лічильника рідини; 13 – рахувально-задавальний пристрій; 14 – сигналізатор рівню; 15 – шафа керування

 

Для виміру витрат рідини при дозуванні їх у змішувачі періодичної і безперервної дії використовуються лічильники рідини:

· для олії і жиру – турбінного типу;

· меляси – електромагнітного типу.

 

При дозуванні рідини у змішувачі періодичної дії використовується програмований рахувально-задавальний пристрій, а у змішувач безперервної дії – система автоматичного регулювання витрат рідини.

Нові установки для введення рідини забезпечують :

· автоматичне об`ємне дозування рідини в дозах від 1 до 100 л, з витратою від 100 до 6300 л/год;

· автоматичний вимір підсумкових витрат рідини, точність дозування рідин з похибкою 0,5-1,0%;

· автоматичне заповнення витратної ємкості рідиною;

· контроль і регулювання рівню рідини у витратній ємкості;

· контроль і вимір тиску у трубопроводі;

· регулювання і вимір температури нагрівання рідини у витратній ємкості;

· високу ступінь очищення рідини від сторонніх домішок.

 

Керування установками можливо у трьох режимах:

· ручному;

· автоматичному від шафи керування;

· автоматичному від контролера, який керує процесом дозування і змішування сипких компонентів.

 

Рідкий концентрат лізину, бішофіт і воду вводять по спеціальним аналогічним лініям або по лінії введення жиру, але без використання нагрівання трубопроводів і обладнання. Введення водних розчинів і води у змішувач здійснюють за допомогою відцентрових дефлекторних форсунок.

Форсунки дефлекторні, які використовуються для розпилу рідин, забезпечують дрібнодисперсний плоскоструминний факел. Вони прості по конструкції, зручні в обслуговуванні і надійні у роботі. При дрібнодисперсному розпилу рідина краще поглинається комбікормом. Корундова кераміка, з якої виготовлені форсунки, забезпечує довго тривалість їх експлуатації.

Установки введення рідких компонентів марки УВМ в змішувач періодичної дії розроблені в трьох модифікаціях:

· УВМ-60 (доза рідини -5-60 кг);

· УВМ-120 (доза рідини – 10-120 кг);

· УВМ-200 (доза рідини 20-200 кг).

 
Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 26 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2022 год. (0.02 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав