Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Методичні рекомендації. Розгляд першого питання семінару слід почати із загальної характеристики, опису змісту та співвідношення таких понять як «метод»

Читайте также:
  1. I. ЗАГАЛЬНІ ПОРАДИ І РЕКОМЕНДАЦІЇ
  2. ЗАВДАННЯ І МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ПО ВИКОНАННЮ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
  3. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  4. Загальні методичні вказівки
  5. Загальні методичні вказівки
  6. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  7. Загальні методичні вказівки
  8. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО НАПИСАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
  9. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ПРИНЦИПИ
  10. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Розгляд першого питання семінару слід почати із загальної характеристики, опису змісту та співвідношення таких понять як «метод», «методологія», «методика» й «техніка дослідження». Далі потрібно розглянути періодизацію історії розвитку методів досліджень міжнародних відносин, описати її загальні етапи.

У другому питанні потрібно визначити роль позитивізму у становленні та розвитку методів дослідження міжнародних відносин; розкрити зміст запропонованих позитивізмом методологічних принципів дослідження (верифікація, операціоналізація, квантифікація, фальсифікація); розглянути проблематику методів дослідження міжнародних відносин у «великих дебатах» в теорії міжнародних відносин: традиціоналізм та модернізм; позитивізм (біхевіоризм) і постпозитивізм (постбіхевіоризм).

У третьому питанні необхідно розглянути поширені у теорії міжнародних відносин класифікації методів дослідження. Слід розкрити поняття загальних та спеціальних, кількісних та якісних методів дослідження, з’ясувати їх співвідношення у теорії міжнародних відносин. Варто приділити увагу існуючому у політичній науці поділу на формальні та неформальні методи, особливостям їх застосування у теорії міжнародних відносин. Окремої уваги потребують методи моделювання та прогнозування, а також прикладні методи (спостереження, контент- та івент-аналіз, опитування, факторний аналіз, когнітивне картування та ін.).

У четвертому питанні потрібно розглянути загальні теоретико-методологічні підходи у науці про міжнародні відносини. Почати варто з розкриття змісту терміну «підхід», аналізу його співвідношення з терміном «метод». Необхідно розглянути поняття «парадигма» та специфіку його застосування при характеристиці загальнотеоретичних підходів у теорії міжнародних відносин. Далі треба розкрити зміст нормативного та емпіричного підходів, проаналізувати значення для теорії міжнародних відносин та особливості застосування критично-діалектичного, соціологічного, інституціонального, системного, політико-культурного, порівняльного, історичного підходів.

У першому рефераті необхідно розкрити загальні схеми наукового дослідження (індуктивні та дедуктивні стратегії побудови теорії), описати методологічні принципи та стадії цього процесу.

Тема другого реферату стосується проблеми «рівнів аналізу» в теорії міжнародних відносин. При її розгляді треба з’ясувати її методологічне значення, описати багатоманіття типологій «рівнів аналізу» (К. Волц, Д. Сінгер, Р. Джервіс, Дж. Розенау, Б. Бузан та ін.).

 




Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 92 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав