Читайте также:
|
|
Магістерську роботу друкують за допомогою комп’ютера з одного боку аркуша білого паперу формату А4 (210Ч297 мм) через півтора міжрядкового інтервалу до тридцяти рядків на сторінці з використанням шрифту Times New Roman 14 розміру текстового редактора Word. Обсяг роботи повинен становити приблизно 100–110 сторінок комп’ютерного набору.
Береги в тексті роботи таких розмірів: лівий — 30 мм, правий – 20 мм, верхній — 25 мм, нижній — 25 мм. Шрифт друку повинен бути чітким, стрічка — чорного кольору середньої жирності. Щільність тексту роботи повинна бути однаковою. Вписувати в текст роботи кремі іншомовні слова, формули, умовні позначки можна чорнилом тільки чорного кольору.
Друкарські помилки можна виправляти підчищенням або зафарбуванням коректором, наносячи на ці місця правильний текст або фрагмент рисунка. Допускається два виправлення на одній сторінці.
Не можна виділяти текст роботи чи окремі його фрагменти курсивом або жирним шрифтом. Текст основної частини роботи поділяють на розділи, підрозділи, пункти, підпункти.
Заголовки структурних частин роботи: “ЗМІСТ”, “ВСТУП”, “РОЗДІЛ”, “ВИСНОВКИ”, “СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ”, “ДОДАТКИ” — друкують великими літерами симетрично до тексту жирним шрифтом. Заголовки структурної частини “РОЗДІЛ” також друкують великими літерами симетрично до тексту жирним шрифтом. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацу жирним шрифтом. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацу із розрядкою. У кінці заголовка ставиться крапка. Відстань між заголовком (за винятком заголовка пункту) і текстом повинна становити 2 відступи. Кожну структурну частину магістерської роботи треба починати з нової сторінки.
До загального обсягу магістерської роботи не входять додатки, список використаних джерел, таблиці та рисунки, які повністю займають площу сторінки. Але всі сторінки зазначених елементів роботи підлягають нумерації.
Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, рисунків, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №.
Першою сторінкою роботи є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок роботи. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер ставлять у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.
Зміст, вступ, висновки, список використаних джерел не нумерують. Номер розділу ставлять після слова “РОЗДІЛ”, після номера крапку не ставлять, потім з нового рядка друкують заголовок розділу. Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку, наприклад: “2.3.” (третій підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок підрозділу. Пункти нумерують у межах кожного підрозділу. Номер пункту складається з порядкових номерів розділу, підрозділу, пункту, наприклад: “1.3.2.”
У магістерській роботі необхідно давати посилання на кожну цитату, запозичену думку, цифру, приклад з досвіду роботи тощо.
Наявність у роботі цитування чужих думок без посилання на них неприпустиме і як наслідок спричиняє відмову у прийнятті роботи до захисту. Посилатися слід на останні видання публікацій. Якщо використовують відомості, матеріали з монографій, оглядових статей, інших джерел з великою кількістю сторінок, тоді в посиланні необхідно точно вказати номери сторінок, ілюстрацій, таблиць, формул з відповідного джерела.
Посилання в тексті на джерела слід зазначати порядковим номером за переліком посилань, виділеним двома квадратними дужками, наприклад: “...у працях [1–7]...”. Посилання оформляються в основному тексті із зазначенням номера джерела зі списку літератури і сторінки, з якої наведено цитату, які записують у квадратних дужках, наприклад: [3, с. 42]; [12, с. 33].
Для підтвердження власних аргументів посиланням на авторитетне джерело або для критичного аналізу того чи іншого друкованого тексту слід наводити цитати. Цитата має бути точною, жодні виправлення в запозичених словах та реченнях не допускаються.
Загальні вимоги до цитування такі:
а) текст цитати починається і закінчується лапками і наводиться в тій граматичній формі, в якій він наданий у джерелі, із збереженням особливостей авторського написання;
б) цитування повинно бути повним, без довільного скорочення авторського тексту і без перекручень думок автора. Пропуск слів, речень, абзаців у цитаті позначається трьома крапками. Вони ставляться в будьякому місці цитаті (на початку, всередині, вкінці);
в) кожна цитата обов’язково супроводжується посиланням на джерело;
г) у разі непрямого цитування слід бути абсолютно точним у викладенні думок автора і також давати відповідні посилання на джерело.
Оформлення списку використаних джерел. Список використаних джерел розміщується після висновків. Список літератури має самостійну нумерацію.
Відомості про джерела, включені до списку, необхідно давати згідно з вимогами державного стандарту. Зокрема, потрібну інформацію щодо згаданих вимог можна одержати із таких стандартів: ГОСТ 7.184 “Библиографическое описание документа. Общие требования и правила составления”, ДСТУ 358297 “Інформація та документація. Скорочення слів в українській мові в бібліографічному описі. Загальні вимоги та правила”, ГОСТ 7.1293 “Библиографическая запись. Сокращение слов на русском языке. Общие требования и правила”.
Джерела можна розміщувати у списку одним із таких способів: у порядку появи посилань у тексті, в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків, у хронологічному порядку.
Складаючи список використаних джерел в алфавітному порядку, необхідно врахувати такі умови:
1. На перше місце у списку виносяться: Конституція України, закони України, укази Президента України; постанови Верховної Ради України; постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України.
2. Решта літератури розміщується в алфавітному порядку прізвищ авторів чи перших слів назви.
Авторіводнофамільців розміщують за алфавітом їх ініціалів, а праці одного автора — за алфавітом заголовків його видань чи згідно з хронологією написання робіт.
У випадку, коли список використаних джерел оформлюється відповідно до порядку появи посилань у тексті, інформація про джерело наводиться лише один раз, незалежно від того, скільки разів з’являється посилання на це джерело у тексті.
Назви використаних робіт перекладу не підлягають і подаються мовою оригіналу.
Необхідно мати на увазі, що у списку використаних джерел обов’язково вказуються джерела, на які автор посилався в роботі, а також ті, на які немає посилань, але їх опрацювання допомогло авторові більш змістовно написати ті чи інші розділи.
2.2. Оформлення допоміжних матеріалів:
Цифровий матеріал повинний оформлятися у виді таблиць. Таблиці варто розташовувати по тексту з посиланням на них. Допускається розміщення таблиці уздовж довгої сторони листа таким чином, щоб вона читалася при повороті його на 90 градусів по годинній стрілці.
Таблиці, що мають другорядне значення, або цілком запозичені варто виносити в додаток.
Якщо висота таблиці перевищує одну сторінку, її продовження переносять на іншу сторінку і пишуть «Продовження таблиці 1.1.» Таблиці варто нумерувати арабськими цифрами в межах кожного розділу, наприклад, таблиця 3.1 (таблиця перша, третього розділу).
Кожна таблиця повинна мати назву, що вказується над таблицею.
Якщо всі показники, приведені в таблиці, виражені в тих самих одиницях виміру, то найменування цієї величини виміру розміщається над таблицею праворуч. Під таблицею вказується джерело даних.
Крім таблиць у роботі можуть використовуватися ілюстрації у виді схем, графіків, діаграм і т.п. Всі ілюстрації іменуються рисунками.
Рисунки можуть розміщатися як на окремих аркушах, а також безпосередньо в тексті роботи. Допускається використання електрографічних копій.
Малюнки нумеруються арабськими цифрами в межах глави, як і таблиці, і повинні мати назва: слово «Рисунок», його номер і найменування розміщається під малюнком. (Рис.1.1. (його назва)).
Графіки, як правило, повинні мати координатні осі і координатну сітку. На координатних осях графіка необхідно наносити значення змінних величин у виді шкал у лінійних або нелінійних масштабах.
Найменування одиниці виміру розміщається за полем графіка.
Магістерська робота повинна бути написана чіткою і грамотною мовою без орфографічних і синтаксичних помилок у тексті й арифметичних неточностях у таблицях і розрахунках.
Зміст роботи не слід викладати занадто довгими реченнями, так простота і доступність написаного тексту є перевагою магістранта і свідчать про оволодіння їм сутності досліджуваної проблеми.
Примітки і виноски на джерела вказуються безпосередньо в тексті номером джерела в квадратних дужках, узятого зі списку використовуваної літератури.
Оформлення додатків. Додатки оформлюють як продовження роботи на наступних її сторінках. Їх розміщують у порядку появи посилань у тексті магістерської роботи.
Якщо додатки оформлюють на наступних сторінках роботи, кожен такий додаток повинен починатися з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок, надрукований угорі малими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово “Додаток __” і велика літера, що позначає додаток. Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Ґ, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь, наприклад: додаток А, додаток Б і т. д. Один додаток позначається як додаток А.
Текст кожного додатка, за необхідності, може бути поділений на розділи й підрозділи, які нумерують у межах кожного додатка. У цьому разі перед кожним номером ставлять позначення додатка (літеру) і крапку, наприклад: В.3.1 — підрозділ 3.1 додатка В.
Ілюстрації, таблиці і формули, які розміщені в додатках, нумерують у межах кожного додатка, наприклад: рис. Д.1.2. — другий рисунок першого розділу додатка Д; формула (А.1) — перша формула додатка А.
Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 188 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |
|