Читайте также:
|
|
В процесі теплової обробки, зокрема стерилізації, колір рослинної та тваринної сировини змінюється. Окрім утворення меланоїдинів проходить руйнування антоціанів, хлорофілів, каротиноїдів.
Антоціани — барвники від рожевого до фіолетового кольору, які містяться у вишнях, сливах, темнозабарвлених ягодах винограду, чорній смородині, малині, полуниці, баклажанах та ін. Антоціани є глікозидами антоціанідінів і похідними однієї і тієї ж ароматичної структури — флавілієвого катіону. Належать вони до групи флавоноїдів і містять один або декілька залишків цукрів (переважно глюкози, рамнози або галактози).
Беталаїни, котрі обумовлюють колір буряка, складаються з пурпурних та жовтих бетаксантинів. Основним пігментом з групи бетацїанінів є бетанін; у свіжому буряку в незначній кількості міститься також ізомер бетаніна - ізобетанін.
Беталаїни — досить термолабільні пігменти.
При нагріванні співвідношення бетанін — ізобетанін змінюється від 25:1 до 2,5:1.
Хлорофіли - барвники, які обумовлюють зелений колір шпинату, щавлю, зеленого горошку та ін.
Каротиноїди — групова назва пігментів, які включають каротини, лікопин та ксантофіли.
Зміни вітамінів.
Найбільш термолабільними є вітамін С, тіамін, фолієва та пантотенова кислоти. Вітамін В6, який міститься в продуктах у вигляді пірідоксола, пірідоксаля і пірідоксаміна, окремо або в сполуках, термолабільний тільки у формі пірідоксаля.
Вітамін А також досить чутливий до впливу тепла, а його провітаміни (р-каротин та ін.) більш термостійкі.
Зміни мінеральних речовин.
Мінеральні речовини в найбільшій мірі втрачаються при бланшуванні, варінні, особливо, якщо використовується вода, а не пара. А при стерилізації значна частка мінеральних речовин екстрагується у рідку фазу. Так, при виробництві консервованого зеленого горошку в заливу переходить 26—28% кальцію, 34—43% магнію, 32-41% калію і 24-27% фосфора.
Геометрическая интерпретация решений дифференциальных
уравнений первого порядка.
у a
b
A S
x
Линия S, которая задается функцией, являющейся каким-либо решением дифференциального уравнения, называется интегральной кривой уравнения
Производная y’ является угловым коэффициентом касательной к интегральной кривой.
В любой точке А(х, у) интегральной кривой этот угловой коэффициент касательной может быть найден еще до решения дифференциального уравнения.
Т.к. касательная указывает направление интегральной кривой еще до ее непосредственного построения, то при условии непрерывности функции f(x, y) и непрерывного перемещения точки А можно наглядно изобразить поле направлений кривых, которые получаются в результате интегрирования дифференциального уравнения, т.е. представляют собой его общее решение.
Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 101 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |