Читайте также:
|
|
Метою цього законопроекту є створення відповідних умов та правових підстав для стабілізації ситуації у країні, захисту конституційного ладу та безпеки громадян.
Для досягнення мети законопроекту пропонується посилити заходи безпеки у відношенні окремих категорій осіб та об’єктів, збільшити санкції за деякі кримінальні та адміністративні правопорушення, встановити додаткові заходи впливу для охорони громадського порядку, прав та законних інтересів громадян.
Законопроектом серед іншого запропоновано введення нових складів правопорушень, боротьба з якими ведеться в усіх без винятку розвинених країнах світу.
В жодній країні світу дані види діяльності не заохочуються та сприймаються як негативні явища, проте різні правові системи мають деякі відмінності щодо наявності або відсутності кримінальної відповідальності за ці дії як окремий склад кримінального правопорушення.
Так у країнах світу по різному вирішено питання про встановлення кримінальної відповідальності за наклеп. Для прикладу, кримінальні кодекси 19 штатів США містять кримінальну відповідальність за дифамацію (у 10 із них відповідальність передбачена за образу честі та гідності навіть померлих осіб). Кримінальна відповідальність за наклеп передбачена у Австрії, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Греції, Данії, Ісландії, Іспанії, Італії, Латвії, Литві, Німеччині, Норвегії, Польщі, Португалії, Фінляндії, Хорватії, Чорногорії, Чехії, Швейцарії, Швеції.
Очевидно, що це питання вирішується в тому числі з урахуванням загального рівня культури інформаційних відносин у країні, відповідального ставлення до своїх професійних обов’язків розповсюджувачів інформації, суспільних діячів та громадян.
Небезпека цього явища в Україні з огляду на масштаби його поширення в умовах сьогодення є беззаперечним фактом. Розповсюдження неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність, завдає особі моральних страждань, підриває її авторитет і репутацію, часто використовуються як засіб політичної боротьби з метою усунення конкурентів. Таке становище негативно впливає на моральний стан суспільства, підриває авторитет органів державної влади.
Також масового поширення набуло таке явище як екстремізм, тобто діяльність, спрямована на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, захоплення або утримання влади, розпалювання соціальної, расової, національної, етнічної, мовної чи релігійної ворожнечі та ненависті, здійснення масових заворушень, порушення громадського порядку, хуліганських дій та актів вандалізму.
Відтак на цьому етапі є виправданим та доцільним введення кримінальної відповідальності за наклеп та екстремістську діяльність, також є доцільним підсилення відповідальності за інші протиправні дії, що значно зросли останнім часом.
Дата добавления: 2015-01-29; просмотров: 64 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |
|