Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ВКАЗІВКИ ДО ЛЕКЦІЇ

Читайте также:
  1. В останні роки активізувалося міжнародне співробітництво Ук­раїни у кримінально-виконавчій сфері, про що йшла мова в першому питанні лекції.
  2. ВКАЗІВКИ ДО ЛЕКЦІЇ
  3. ВКАЗІВКИ ДО ЛЕКЦІЇ
  4. ВКАЗІВКИ ДО ЛЕКЦІЇ
  5. ВКАЗІВКИ ДО ЛЕКЦІЇ
  6. ВКАЗІВКИ ДО ЛЕКЦІЇ
  7. Вступ до лекції
  8. ЗАВДАННЯ І МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ПО ВИКОНАННЮ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
  9. Загальні вказівки

Ревізійна комісія — орган для здійснення контролю за господарською і фінансовою діяльністю правління та посадових осіб підприємства.

Ревізійні комісії є виборними органами підприємств із колективною власністю: колективних сільськогосподарських підприємств, акціонерних товариств, спілок, кооперативів, асоціацій кооперативів, міжгосподарських підприємств і організацій, спільних підприємств, фірм та ін.

Ревізійну комісію обирають на загальних зборах трудових колективів строком на 3-5 років відкритим або таємним голосуванням. До складу комісії можуть входити від 3 до 7 осіб, але для зручності це має непарна кількість людей. Членом ревізійної комісії може бути як фізична, так і юридична особа. Не допускається обрання до складу ревізійної комісії членів правління підприємства, керівників та осіб, які є з ними в близьких родинних стосунках, матеріально відповідальних працівників підконтрольних комісії підприємств.

Трапляються випадки, коли підприємство створюють кілька фізичних осіб. На таких підприємствах ревізійна комісія часто лише задекларована в статуті, а фактично вона не створюється. Жодної відповідальності за це чинним законодавством не передбачено.

Основними обов'язками ревізійної комісії є:

- контроль за дотриманням Статуту підприємства, Правил внутрішнього розпорядку,

- збереженням матеріальних цінностей,

- законністю господарських операцій,

- економним витрачанням сировини і матеріалів, енергетичних ресурсів,

- якістю робіт,

- експлуатацією техніки та ін.

Ревізійна комісія повинна систематично перевіряти дотримання Положення про оплату праці на даному підприємстві, правильність застосування норм, розцінок, тарифів, нарахування премій, дивідендів та інших винагород.

На неї покладаються обов'язки контролю за виконанням рішень зборів трудових колективів, своєчасністю розгляду правлінням пропозицій, скарг, заяв працівників.

Ревізійна комісія зобов'язана перевіряти витрачання коштів та іншого майна за цільовим призначенням, дотримання розрахункової дисципліни, виявляти зловживання, крадіжки, непродуктивні витрати, втрати і псування майна, продукції, а також контролювати правильність ведення обліку та звітності, з'ясовувати причини порушень, недоліків на різних ділянках роботи, визначати вину конкретних осіб, розмір матеріального збитку та вимагати його відшкодування.

Ревізійна комісія повинна робити висновки по річному звіту і доповідати на зборах про результати ревізій і перевірок.

На першому засіданні ревізійної комісії з її складу обираються голова ревізійної комісії, заступник голови та секретар. Заступник голови та секретар можуть бути переобрані за рішенням комісії.

Організаційною формою роботи ревізійної комісії є засідання та перевірки фінансово-господарської діяльності підприємства.

Засідання є правомірним, якщо на ньому присутні половина його членів. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала половина членів ревізійної комісії.

Засідання повинно скликатися не рідше одного разу на три місяці, але не пізніше ніж через тиждень після проведення чергової перевірки.

Перед початком перевірки проводиться засідання для визначення планів, завдань, порядку, строку та терміну проведення перевірки та після проведення перевірки з метою підбиття підсумків.

Ревізійна комісія має право проводит чергові та позачергові перевірки.

Чергові перевірки проводяться за підсумками фінансово-господарської діяльності за рік для подання висновків стосовно річного звіту та балансу.

А позачергові:

а) за рішенням загальних зборів;

б) за рішенням спостережної ради підприємства;

в) з власної ініціативи;

г) на вимогу власників.

Результати ревізії оформляють актом, який затверджують на зборах уповноважених осіб.

Голові і членам ревізійної комісії за проведення перевірок і ревізій нараховують оплату праці на підставі акта ревізії, табеля обліку робочого часу. Порядок і умови оплати праці членів ревізійних комісій визначають у Положенні про оплату праці.Кількість ревізій і перевірок та затрати часу на їх проведення встановлюють на зборах.

Повноваження ревізійної комісії обмежуються перевіркою фінансово-господарської діяльності підприємства та звітуванням про її результати перед загальними зборами учасників.

Ефективне здійснення контрольно-ревізійних заходів вимагає створення відповідного інформаційного забезпечення.

Завданням інформаційного забезпечення є пошук інформації про обєкти, щодо яких здійснювались і в буде здійснюватись контрольно-ревізійні заходи, із зазначенням результатів перевірок та прийнятих заходів;

Інформаційне забезпечення повинно надавати можливість обміну даними та інформацією щодо контрольно-ревізійної діяльності між іншими контролючими органами та відповідати вимогам захисту інформації від несанкціонованого доступу.

Відповідальність за створення та підтримання інформаційного забезпечення контрольно-ревізійної діяльності покладається на архіви та бухгалтерію підприємства.

Для виконання покладених на неї завдань ревізійна комісія вправі вимагати від посадових осіб підприємства надання усіх необхідних матеріалів, бухгалтерських та інших документів, а також особистих пояснень.

 




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 153 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав