Читайте также:
|
|
Вибір пріоритетних та напрямів і заходів для короткостроковихНПДООС проводився орієнтації, з одного боку, таких напрями дій, які можна здійснено і дати конкретні результати за відповідний (до 3 років) період, з іншого боку, таких термінові заходи, що дадуть максимальний ефект на більш далеку перспективу. До таких заходам ставляться, передусім, розвиток системи екологічного освіти і традиції виховання, вдосконалення системи та структури регулювання охорони навколишнього середовища проживання і природокористування, розробка і впровадження нових екологічно безпечних технологій, інші напрями екологічної політики і удосконалення інституціональних відносин. Найважливішими завданнями є уточнення і розмежування повноважень федеральних і регіональних органів влади у сфері природокористування; створення відповідних сучасної ситуації форм управління на природні ресурси з інтересами від суб'єктів господарської діяльності. Ефективність природоохоронного регулювання багато чому визначається інституційними відносинами у суспільстві. Центральним їх елементом стосунки щодо прав власності на природні ресурси. Ці відносини потребують розвитку та законодавчого рішення. У зв'язку з цим уНПДООС передбачена як готувався проект Федерального закону "Про порядок віднесення ділянок надр до об'єктів федерального значення, зокрема: до федерального фонду резервних родовищ з корисними копалинами, щодо умов користування ними, і навіть про порядок віднесення їх до федеральної власності".
Економічний і фінансовий механізми. З аналізу існуючої соціально-економічну ситуацію, і навіть тенденцій на досяжну для ока перспективу, слід формувати економічний механізм природокористування у таких основних напрямах:
- вдосконалення обліку, і оцінки природно-ресурсного потенціалу територій;
- методичне і нормативне правове забезпечення запровадження платежів за право користування на природні ресурси з урахуванням їхньої економічної оцінки;
- вдосконалення системи платежів за забрудненню довкілля (нормативно-методичні документи);
- відпрацювання методології оцінки шкоди внаслідок забруднення довкілля;
- вдосконалення системи інструментів фінансування екологічних програм, тож заходів щодо охорони довкілля із джерел, включаючи кошти фондів екологічного страхування, екологічних та інших банків та пакет міжвідомчих нормативних правових документів для вдосконалення механізму реалізації програм екологічного спрямування;
- формування ринку екологічних робіт і рівнем послуг;
- організація системи ліцензування діяльності природоохоронного призначення;
- впровадження обов'язкового і добровільного екологічного страхування покриття непередбачуваних видатків, що виникають унаслідок аварій.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 127 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |