Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ЛК__. Соціальний супровід у системі ЦСССДМ

Читайте также:
  1. Автоматизація оброблення інформації у податковій системі України
  2. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України у системі органів державної влади та його завдання.
  3. Аминокислотный состав белков.
  4. БИЛЕТ№6-Строение и функции белков.
  5. Бізнес-культура в системі факторів підприємницького успіху
  6. Бізнес-культура в системі факторів підприємницького успіху
  7. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти.
  8. Виникнення козацтва. Запорізька Січ: соціальний устрій та господарство.
  9. Виробничий (операційний) менеджмент: суть, передумови виникнення та місце в системі менеджменту організацій
  10. Власність і її місце в економічній системі.

 

 


Специальная школа является основным типом учебного учреждения, в котором обучаются дети, имеющие различные психофизические аномалии. Образовательный процесс в специальной школе носит коррекционно-развивающую направленность и способствует формированию компенсаторных способностей, развитию личности учащихся, их социальной адаптации и интеграции в общество. В школе осуществляется лечебно-восстановительный процесс (углубленный медицинский осмотр 2 раза в год, консультации у специалистов выполнение лечебных рекомендаций и др.). Наполняемость классов от 8 до10 – 12 человек, при комбинированных дефектах – 6.

В настоящее время система специального школьного образования включает 15 типов специального обучения, реализуемых в 8 (6) основных видах специальных школ с обеспечением содержания, форм и методов организации. Для детей с эмоциональными нарушениями и девиантным поведением специальных учебных учреждений в нашей стране не существует.

Как отмечает Т.В.Варенова (2003), специальное образование представляет собой сложную дифференцированную систему, развитие которой шло неравномерно. С первых шагов своего становления и формирования специальное образование отстаивало принцип индивидуального подхода в обучении с позиций учета комплексного психофизического развития ребенка с особыми образовательными потребностями (Л.С.Выготский, А.Р.Лурия, М.С.Певзнер, Ф.Ф.Рау и др.). На смену этим прогрессивным идеям пришла дидактоцентрическая педагогика, идущая не от ребенка, а от предмета. Такое специальное образование изолировало аномального ребенка от общества, создавая значительное число закрытых специальных учреждений.

В 1990/91 учебном году на пике своего расцвета, как указывает Т.В.Варенова (2003), система специального образования охватывала около 1,5% детского населения СССР, что составляло не более трети нуждающихся. С начала 90-х годов произошли изменения в отношении государства к детям с отклонениями в развитии и их правам. Созданная к этому времени система подверглась критике за ее закрытость, безвариативность, недостаточный охват нуждающихся, недооценку роли родителей в процессе образования, дидактоцентричность в ущерб личностному и эмоциональному развитию.

Все специальные школы (классы), кроме вспомогательных дают цензовое образование, которое обеспечивает формирование базового объема знаний и оказание коррекционной помощи и поддержки.

Нецензовое образование обеспечивает адекватную познавательным возможностям общеобразовательную подготовку, коррекционную помощь и поддержку, профессионально-трудовое обучение. Такое образование получают дети с легкой и умеренной степенью умственной отсталости. Нецензовое, абилитационное образование рекомендуется для детей с тяжелой и глубокой степенями умственной отсталости, тяжелыми множественными нарушениями. Это образование обеспечивает общее развитие, коррекцию и компенсацию нарушений, бытовую адаптацию и социализацию.

Наиболее острой является проблема профессионального образования лиц с нарушениями психофизического развития. В соответствии с новым Положением в структуре специальной школы может открываться отделение социальной адаптации и реабилитации, которое наряду с консультативными абилитационными задачами, может оказывать помощь в профориентации, получении профессии, трудоустройстве и трудовой адаптации.

 

 

ЛК__. Соціальний супровід у системі ЦСССДМ

 

До міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді звернувся 20-річний хлопець - випускник інтернатного закладу з числа осіб, позбавлених батьківського піклування. Доля склалася так, що Андрій залишився на вулиці, змушений був жити на вокзалі, бродяжити, вів асоціальний спосіб життя. Юнак не мав роботи, а отже і засобів до існування. Враховуючи, що на дворі був кінець лютого, у нього не було теплого одягу та взуття, хлопця охопив відчай. А головне, він втратив віру у себе, і в те, що його життя може поліпшитися.

Працівники Центру взяли юнака під соціальний супровід. Першочерговим завданням було вирішення питання про надання Андрію тимчасового житла, теплого одягу, взуття. За сприяння соціальних працівників центру та міського відділу по роботі з бездомними громадянами хлопцю була надана всебічна допомога. Хлопець почав розуміти, що його життя можна владнати по-іншому. Саме з цього моменту почалися позитивні зміни у житті хлопця. Просто на очах змінилася поведінка юнака. Перед Андрієм відкрилися життєві перспективи. Зараз хлопець має тимчасову роботу, має можливість на власні гроші винаймати житло, вирішується питання з реєстрацією. А ще Андрій зустрів кохану дівчину. У його плани на майбутнє входить продовження навчання, створення власної сім'ї.

 

Відповідно до Порядку здійснення соціального супроводу (N 1795, 25.04.2008, Наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту) центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах, об'єктами соціального супроводу є:

Суб'єктами соціального супроводу є Центри та їх спеціалізовані формування. Безпосередньо соціальний супровід здійснює штатний або залучений працівник Центру, який призначається наказом директора Центру (далі - соціальний працівник).

 

Для ефективного формування оптимального мотиваційного комплексу, доцільно звернути увагу на такі елементи діяльності соціальних працівників:

зворотний зв'язок: обговорення з підлеглим шляхів реалізації конкретного завдання та результатів його виконання. Виявляючи постійний інтерес до роботи підлеглого, менеджер сприяє її успішному виконанню;

різноманітність вмінь та навичок: підвищення змістовності роботи, насичення її творчими, нестандартними моментами, що посилює інтерес до роботи як вагомий внутрішній мотив;

важливість роботи: формування у підлеглого відчуття важливості, значущості своєї роботи. В українському суспільстві на сучасному етапі необхідно підвищити престиж роботи соціального працівника. Для цього до соціальної роботи слід привернути увагу суспільних організацій, засобів масової інформації. Державному комітету у справах сім'ї та молоді, Українському державному центру соціальних служб для молоді, Службі у справах неповнолітніх, Управлінню у справах сім'ї та молоді, Управлінням праці і соціального захисту населення та іншим організаціям слід вивчати і узагальнювати передовий досвід, проводити конкурс на кращого соціального працівника з визначенням переможців;

цілісність роботи: доручення підлеглому здійснення конкретного завдання в повному обсязі, що дає йому змогу отримати задоволення від завершеної роботи. У галузі соціальної роботи це особливо важливо, оскільки за характером соціальної послуги (супровід, інспектування, патронаж) бажано, щоб її надавала постійно одна людина аж до одержання позитивного результату.

 

На одного соціального працівника передбачається ведення не більше 10 соціальних супроводів сімей або осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

До вирішення проблем, які виникли в результаті складних життєвих обставин сім'ї або особи, на різних етапах здійснення соціального супроводу можуть залучатись інші суб'єкти соціальної роботи (органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації різних форм власності, юридичні та фізичні особи тощо).

 

Соціальний супровід базується на принципах:

При здійсненні соціального супроводу Центри мають право порушувати перед відповідними органами клопотання про застосування передбачених законодавством санкцій до підприємств, установ та організацій усіх форм власності, громадян, накладання дисциплінарних та адміністративних стягнень на посадових осіб у разі порушення ними законодавства стосовно дітей та молоді відповідно до статті 12 Закону України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю».




Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 127 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав