Читайте также:
|
|
ФІНАНСОВА ПОЛІТИКА
1. при борговому фінансування існує ефект витіснення лише приватних інвестицій (G↑ – B↑ – i↑ – I↓). В результаті дод.держ.видатки підпищує Yd, що на грош.тов.ринка за умови Ys=const дає лише збільшення Р. Оскільки Р збільшується, реал.запас грошей змешується. Оскільки змін Ld,Ls не відбувається, то збільшується лише номінал. Зарплата.
2. при податковому фінансуванні витісняються не тільки інвестиції, а й споживання (бо дод.податкове навантаження зявляється).
Отже, при фін.політиці ПОВНЕ витіснення відбувається.
ГРОШОВА ПОЛІТИКА
Немає «грошової ілюзії», отже внаслідок збільшення кількості грошей в обігу, відбулося збільшення заг.рівня цін, воно викликає зменшення реал.грош.запасу та повернення функції LM до попереднього рівня – повне витіснення, повна неефективність грошової політики.
4.Неокейнсіанці
ФІНАНСОВА ПОЛІТИКА
· Приріст держ.видатків лише за рах. боргового фінансування
· Спираються на IS,LM
При збільшенні держ.видатків, через те, що позитивний ефект частково елімінується зменшенням грош.каси, приріст У існує, але цей приріст менший, ніж за логікою витратного мультиплікатора. Отже, існує часткове витіснення (G ↑-P↑ -M\P↓).
ГРОШОВА ПОЛІТИКА
Грошовий імпульс при операціях з борговими забовязаннями (облігаціями).
Збільшення грош.пропозиції через викуповування борг. облігацій -У↑, P↑ -M\P↓ - частково елімінується позитивний ефект. Отже існує часткове витіснення.
Нові кейнсіанці вважали, що грош.політика більш ефективна при стримуванні економіки, ніж розігріві.
5.Особливі випадки
- до них відносяться явища, які засвідчують відхилення від тієї логіки, яка представлена т.новими класиками, ноеоклас.синтезом, новими кейнсіанцями.
Т. ХААВАЛЬМЕ
Мультиплікатор =1! При стимул. Фін.політиці за неповного використання ресурсів зміна У = зміні G, отже немає витіснення, та і немає мультиплікації.
Дод.умови: держ.інвестиції=0, всі держ.видатки=держ. споживанню
Т. РІКАРДО-БАРРО
Різниці між спосоюом фінансування держ.видатків немає!
Для платників податків немає різниці між податк.і борг.фінансуванням держ.видатків, бо обидва однаково впливають на рівенб добробуту. При доведенні використовується ідея дисконтування боргу.
ЛІКВІДАЦІЙНА ПАСТКА
o Така ситуація в економіці, коли жодні зміни Ms і зміни у фін.політиці не здатні вплинути на зміну відсотку.
o Якжо відсоткова ставка не змінюється, то немє не позитивного, не негативного ефекту від стабілізаційної політики.
· За умов ліквід.пастки і встановлюється з врахуванням абсолютної преваги ліквідності.
· Така абсолютна п еревага ліквідності має місце тоді, коли найменші і викликають величезні зміни в Md.
· Оскільки немає ефекту витіснення (а ефективність оцінюється з позиції витіснення), то відсутні загрози ефективності фін.регулювання.
o Ліквід.пастка може виникати через недовіру до всіх інших, крім грошей, форм активів. Ставка і встановл. На гранично низькому рівні, що будьякі зміни Ms її знизити не можуть.
ІНВЕСТИЦІЙНА ПАСТКА
Ø І інвестиційні і ліквідаційні пастки найчастіше спостерігаються в економіках кризового стану.
Ø Там, де існують ліквід. Та інвестиц. Пастки при сформованому грошовому та фін.ринку, фін.політика визнається як впливова через відсутність ефекту витіснення. Грошова політика визнається неефективною (при збільшенні LM i не змінюється, а зростає рівень цін)!
Знание и познание.
Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 115 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |