Читайте также:
|
|
При выполнении операции монтирования, в том числе при выборе точки монтирования во время инсталляции Linux-системы, можно изменять свойства смонтированной файловой системы. Для этого нужно указать утилите mount один или несколько параметров. Существует ряд параметров монтирования, поддерживаемых всеми файловыми системами. Есть параметры, характерные для одной конкретной файловой системы. Подробно о параметрах монтирования можно прочитать в руководстве к утилите mount (mount(8)).
ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА UNIX
Введення
UNIX з'явилася в 1969 році. За 30 з гаком років система стала досить популярною і набула поширення на машинах з різною потужністю обробки, відмікропроцесорів до великих ЕОМ, забезпечуючи на них загальні умови виконання програм. Система ділиться на дві частини. Одну частину складають програми та сервісні функції - це робить операційну середу UNIX такою популярною; дана частина ОС легко доступна користувачам, вона включає такі програми, як командний процесор, обмін повідомленнями, пакети обробки текстів і системи обробки вихідних текстів програм. Інша частина включає в себе власне операційну систему, що підтримує ці програми і функції.
UNIX - традиційно мережева операційна система.
Історія створення, призначення
UNIX зародився в лабораторії Bell Labs фірми AT & T більш 30 років тому. У той час Bell Labs займалася розробкою багатокористувацької системи поділу часу MULTICS (Multiplexed Information and Computing Service) разом з MIT і General Electric, але ця система зазнала невдачі. Bell Labs відмовилася від участі в проекті MULTICS, що дало можливість одному з її дослідників, Кену Томпсону, зайнятися пошуковою роботою в напрямку поліпшення операційного середовища Bell Labs. Томпсон, а також співробітник Bell Labs Денис Рітчі і деякі інші розробляли нову файлову систему, багато рис якої вели своє походження від MULTICS. Для перевірки нової файлової системи Томпсон написав ядро ОС і деякі програми для комп'ютера GE-645, який працював під управлінням мультипрограмній системи поділу часу GECOS. У Кена Томпсона була написана ним ще за часів роботи над MULTICS гра "Space Travel" - "Космічна подорож". Він запускав її на комп'ютері GE-645, але вона працювала на ньому не дуже добре через невисоку ефективність розділення часу. Крім цього, машинний час GE-645 коштувало дуже дорого. У результаті Томпсон та Рітчі вирішили перенести гру на машину PDP-7 фірми DEC, що має 4096 18-бітних слів, телетайп і хороший графічний дисплей. Але у PDP-7 було неважливе програмне забезпечення, і, закінчивши перенесення гри, Томпсон вирішив реалізувати на PDP-7 ту файлову систему, над який він працював на GE-645. З цієї роботи і виникла перша версія UNIX. Вже тоді вона включала характерну для сучасної UNIX файлову систему, засновану на індексних дескрипторах inode, мала підсистему керування процесами і пам'яттю, а також дозволяла двом користувачам працювати в режимі поділу часу. Система була написана на асемблері. Ім'я UNIX (Uniplex Information and Computing Services) було дано їй одним співробітником Bell Labs, Брайаном Керніганом,
Першими користувачами UNIX'а стали співробітники відділу патентів Bell Labs, що знайшли її зручним середовищем для створення текстів. Великий вплив на долю UNIX зробив перепис її мовою високого рівня З, розробленого Денисом Рітчі спеціально для цих цілей. Це відбулося в 1973 році, UNIX нараховував до цього часу вже 25 інсталяцій, і в Bell Labs була створена спеціальна група підтримки UNIX. Після опису системи Томпсоном і Рітчі в комп'ютерному журналі CACM в 1974 р. UNIX одержав широке поширення. ОС стала затребувана в університетах, тому що для них вона поставлялася безкоштовно разом з вихідними кодами на С. Широке поширення ефективних C-компіляторів зробило UNIX унікальної для того часу ОС через можливість переносу на різні комп'ютери. Університети внесли значний вклад у поліпшення UNIX і подальшу його популяризацію. Ще одним кроком на шляху до визнання UNIX, як стандартизованого середовища стала розробка Денисом Рітчі бібліотеки введення-виведення stdio. Завдяки використанню цієї бібліотеки для компілятора З, програми для UNIX стали легко стерпними. ОС UNIX є інтерактивною операційною системою, це традиційно мережева операційна система.
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 115 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |