|
В орудному відмінку однини іменники мають закінчення -ом, -ем (-єм) і -ям, -им.
Закінчення - ом мають усі іменники чоловічого та середнього роду твердої групи, -ем (після голосного та апострофа — -єм) — іменники чоловічого та середнього роду мішаної та м'якої груп (окрім іменників середнього роду, що закінчуються на -я): майстром, містом, робітником, селом; бійцем, кобзарем, конем, кущем, місцем, морем, ножем, плечем, прізвищем, секретарем, слухачем; пирієм, роєм, солов'єм, урожаєм.
Не відмінюємо іменники іншомовного походження з кінцевими:
а (у тих випадках, коли перед а виступає інший голосний, коли слово односкладове, у власних і непослідовно в загальних назвах з наголошеним а, а також непослідовно у власних назвах з ненаголошеним а: амплуа́, боа́, мас-ме́дія, Брази́лія (столиця Бразилії), Нікара́гуа; бра, па; антраша́, бакара́, Доза́, Дюма́, Сая́т-Нова́; Вітто́ріо де Си́ка (але, наприклад, прізвища Казано́ва, Куроса́ва відмінюємо);
е: кафе́, кашне́, турне́, Туапсе́, Беранже́, Ґе́те;
є: ательє́, конферансьє́, Барб’є́, Ґотьє́, Лавуазьє́;
Асистент – помічник, частіше визначається як особистий помічник, не тільки організовує роботу керівника фірми, але виступає як своєрідний посередник, веде безпосередньо переговори від імені особи, яку представляє, вирішує практичні питання, що стосуються його сфери знань.
Бренд-менеджер – спеціаліст, керівник продажу групи товарів певної торгової марки. На відміну від менеджера з продажу бренд-менеджер займається розкручуванням фірмової марки.
Девелопер – це одна зі спеціалізацій за операціями з нерухомістю (ріелтерів). Він замовляє проект, купує або бере в оренду ділянку землі, “прив’язує” проект до ділянки, погоджує підведення всіх комунікацій, будує об’єкт – наприклад, великий офісний будинок. Потім він може продати належну йому нерухомість. Головне – окупити всі витрати і отримати прибуток.
Декларант – фахівець фірми по роботі на митниці: відстежує оформлення документації і рух вантажів.
Джобер – фахівець-посередник на фондовій біржі. Основні завдання – купівля і продаж акцій (за свій рахунок, на відміну від брокера).
Дистриб’ютор – особа (фірма), що здійснює прямі продажі, зазвичай фірма реалізує товар через цілу мережу працівників (дистриб’юторів). Інтерв’юер – особа, яка проводить інтерв’ювання, опитування, в тому числі для соціологічних та інших соціальних досліджень.
Координатор – здійснює координацію взаємодії постачальників і замовника, відстежує рух вантажів, займається веденням фінансових звітів з постачання.
Копірайтер – людина, яка розробляє креатив у рекламі. У завдання копірайтера входить створення концепції рекламної компанії, рекламних текстів, слоганів, прес-релізів.
Коучер – фахівець, що розкриває потенціал особистості співробітників компанії (зазвичай топ-менеджер): підвищує їх продуктивність і ефективність, допомагає розвитку здібностей здійснювати рух в потрібному темпі і напрямку, приводить в дію системи мотивацій людини.
Логіст(ик)– фахівець, що займається оптимізацією постачань і перевезень сировини, товару, засобів виробництва. Завдання логіста - розробка схеми товароруху, поставок, розрахунок найбільш економічних шляхів, координація основних підрозділів.
Маркетолог– досліджує ринок: вивчає, прогнозує і формує попит на товари і послуги, визначає перспективи збуту, відстежує конкурентне середовище і т.д.
Менеджер – організує і координує, оцінює і стимулює діяльність персоналу нижчої ланки організацій.
Мерчандайзер – спеціаліст з просування продукції в роздрібній торгівлі. Контроль розташування товару на полицях, підтримка іміджу товару, контроль реклами і цін на товар.
Офіс-менеджер – людина, основним завданням якого є забезпечення роботи офісу. Це включає в себе керівництво секретарями, водіями, кур’єрами, виклик фахівців для ремонту оргтехніки, закупівлю витратних матеріалів.
Промоутер – представник компанії по збуту: підтримує імідж фірми, просуває для продажу всі вироблені фірмою товари, працює з мережею магазинів, сприяє продажам товару.
Ріелтер (англ. – real – нерухомий (про майно)) – фахівець з продажу нерухомості.
Сейлзмен (англ. – salesman – продавець) – ходить по наметах і пропонує торговцям продукти фірми.
Сейлзменеджер – менеджер із продажу: відстежує попит на товари, які продаються контролює операції, які здійснюють представники фірми з продажу, проводить пошук клієнтів – покупців (оптових або роздрібних фірм).
Супервайзер – а)займається розробкою маршрутів, здійснює спостереження і контроль за діяльністю торгівельних представників.
Б) фахівець із контролю і нагляду за діяльністю різних об'єктів: як виробничих, так і торговельних. Керівник групи, ланки.
Трейдер – фахівець з організації та контролю внутрішньої і зовнішньої торгівлі, представляє інтереси банку, фірми або фірми-виробника.
Андерайтер - фахівець із страхування. Як правило, штатний співробітник страхової компанії.
Блогер - людина, яка отримує гроші за розміщення прихованої реклами у власному блозі (авторський інтернет-щоденник на вільну тему) вперемішку з особистими записами.
Дворецький (батлер, мажордом, хаусхолд-менеджер, помічник по господарству). Завдання дворецького - стежити за порядком у будинку.
Лобіст - посередник між фінансовими, політичними або професійними групами і держчиновниками, депутатами. Використовуючи налагоджені ділові контакти, він впливає на прийняття рішень на користь інтересів «своєї» групи.
Медіа-байєр Основне завдання медіа-баєрів - домогтися від засобів масової інформації мінімальних розцінок за рекламу..
Сомельє (дегустатор) - або виночерпій — працівник ресторану, відповідальний за придбання, зберігання вин і представлення їх клієнту
Спічрайтер - фахівець з написання статей, промов, доповідей. Досить рідкісна спеціальність.
Шопер (консультант по стилю).
13. Правильно оформлено бібліографічний опис джерела в рядку:
1. а) Ганжуров Ю. Парламентська риторика: досвід комунікативної структуризації / Юрій Ганжуров // Людина і політика. – 2004. – № 5(35). – С. 127–133.
2.
г) Нагорна Л.П. Політична мова і мовна політика: діапазон можливостей політичної лінгвістики / Л.П. Нагорна. – К.: Світогляд, 2005. – 315 с.
3.
г) Мелешко О. Політична реклама як жанр політичного дискурсу / Олександр Мелешко // Сучасна політика. – 2010. – № 11. – С. 24–28.
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 91 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |