Читайте также:
|
|
Постановка проблеми: У статті досліджуються концептуальні засади безробіття як деструктивного явища з негативними наслідками
- ЇЇ зв'язок з науковим і практичним завданням: Сучасні автори досліджують лише структурні та динамічні елементи безробіття.
Аналіз останніх досліджень і публікацій: Наукова стаття Т. Г Трофпнової» безробіття як фактор нівелювання економічних та суспільно-виробничих відносин (відповідні течії епохи безробіття»), в якій наведено різні прояви деструктивності безробіття. в україні немає досліджень, які б розглядали безробіття та його наслідки за допомогою системного підходу
Мета статті (постановка завдання): метою данного дослідження є комплексний аналіз безробіття як негативного соціального явища у різних сферах та на різних рівнях життєдіяльності суспільства.
- Виклад основного матеріалу дослідження (безробіття варто розглядати як комплексну соціальну проблему, деструктивні наслідки якої вимагають системного аналізу. Наслідки безробіття мають місце не лише в економічній та трудовій, але й в соціокультурній сферах життєдіяльності суспільства. Безробіття не лише симптомізує, але й підсилює кризовий стан економічної сфери. На увагу заслуговують наслідки які являють собою безробіття на мікроекономічному рівні: відсутність заробітку, руйнування трудового потенціалу, кваліфікації. Суспільство в умовах зростання безробіття уражено соціальними паталогіями, які руйнують соціум.: прояви асоціальної поведінки, формування субкультури безробіття. Міграції. посилення соціальної напруги. Безробіття несе загрозу деградації населення підриває сімейні стосунки, здоров’я.
Висновки: необхідність відновлення у нашому суспільстві пропаганди трудових цінностей і трудового способу життя, дієвість регулювання на державному рівні системи соціально - трудових відносин у плані додержання роботодавцями норм трудового законодавства.
Друга стаття до 9.
Актуальні проблеми соціальної політики та їх шляхи вирішення Постановка проблеми:
Соціально економічна криза в Україні посилила негативні тенденції в усіх сферах функціонування соціуму. Загальний низький рівень життя, прогресуюче безробіття, демографічна криза становлять реальну загрозу національній безпеці. Проте однією з передумов соціальної безпеки є формування та реалізація активної і сильної соціальної політики.
Аналіз останніх досліджень:
Пріоритетність розвитку соціальної сфери визначено на державному рівні відповідно до указу президента України про основні напрямки соціальної політики. основною метою цього указу є
створення умов для функціонування соціальної політики згідно із стратегією економічного розвитку та фінансової стабілізації. Кінцевим результатом цього процесу має бути забезпечення достатнього життєвого рівня населення, розвиток трудових ресурсів,
Мета(постановка завдання):
В статті слід розглянути актуальні проблеми соціальної політики, пріоритетами якої є створення умов для забезпечення достатнього життєвого рівня населення, розвитку трудового потенціалу, народонаселення, формування середнього класу, проведення пенсійної реформи, надання всебічного розвитку освіти, культури.
Виклад основного матеріалу:
Політика доходів населення є основною проблемою соціальної політики. Вона повинна забезпечувати підтримку реальних доходів усіх громадян. Однак на сучасному рівні маємо неадекватні механізми розподілу та перерозподілу доходів. Пріорітетами соц.. політики у цій галузі мають бути запобігання зниженню реальних доходів населення, усунення різкого розшарування населення. Соціальну політику треба спрямувати на зростання номінальної заробітної плати порівняно з індексом споживчих цін, продуктивності праці. Таким чином найважливішим завданням соц.. політики у сфері соціального страхування є забезпечення фінансової стабільності системи обов'язкового соціального страхування.
Висновки:
Основними заходами реалізації визначеної стратегії є ухвалення та введення в дію нової законодавчо - нормативної бази у сфері соц.. політики та адекватне її фінансове забезпечення. Таким чином реформування, законодавчо-нормативної бази є важливою складовою вдосконалення соц.. політики в Україні.
10. Відредагуйте назви посадових осіб або професій відповідно до сучасних норм слововживання.
Завідувач кабінетом, завідуюч кафедри, керуючий трести, комп’ютерник, манікюрниця, газівник.
11. Серед запропонованих термінів виділіть ті, що належать до вашої фахової термінології. Визначте сферу використання інших термінів. Поясніть їх значення.
Терміни в соціології:
Субкультýри — сукупність культурних зразків, тісно пов'язаних з домінантною культурою і у той же час відмінних від неї. Субкультура - це спільність людей, чиї переконання, погляди на життя і поведінку відмінні від загальноприйнятих.
Лю́мпени (люмпен-пролетаріат, лумпен-пролетаріат, нім. Lumpen-proletariat, від нім. Lumpen — «лахміття») — декласовані й деморалізовані верстви населення, які опинилися на «дні» суспільства й нездатні до самостійного організованого руху, хоча висувають завищені соціальні вимоги й претензії.
Консенсус (з лат. consensus згода) -домовленість, згода з приводу умов здійснення операції, діяльності, в яких зацікавлені кілька сторін.
Валідність - (фр. valide — законний, дійсний) — ознака надійності, чинності вихідної інформації, яка використовується в економічних дослідженнях: реальність інформації, відсутність у ній помилок, можливих через неточність вибраної методики збирання та обробки даних.
Грýпа реферéнтна — реальна або умовна соціальна спільність, з якою індивід співвідносить себе як з еталоном і на норми, думки, цінності і оцінки якої він орієнтується в своїй поведінці і самооцінці.
Девіáнтна поведíнка (відхильна поведінка) — поведінка індивіда або групи, яка не відповідає загальноприйнятим нормам, внаслідок чого відбувається порушення цих норм.
Моніторинг (рос. мониторинг, англ. monitoring, нім. Monitoring n) — комплекс наукових, технічних, технологічних, організаційних та інших засобів, які забезпечують систематичний контроль (стеження) за станом та тенденціями розвитку природних та техногенних процесів.
На́ція (лат. natio — плем'я, народ) — полісемантичне (багатозначне) поняття, що застосовується для характеристики великих соціокультурних спільнот індустріальної епохи.
Ґендер (англ. gender — «стать», від лат. genus — «рід») — соціально-біологічна характеристика, через яку визначаються поняття «чоловік» і «жінка», психосоціальні, соціокультурні ролі чоловіка і жінки як особистостей, на відміну від статі, яка позначає біологічні відмінності.
Прострація (лат. prostratio — повалення) — стан надзвичайної фізичної і нервово-психічної кволості у людини. Прострація може виникнути при тяжких інфекційних захворюваннях, фізичному виснаженні, нервових потрясіннях тощо.
Сленг — міський соціолект, виниклий з Арго різних замкнених соціальних груп (правопорушників, крамарів, ремісників, в'язнів, бурсаків-учнів, вояків, інтернет-спільноти), як емоційно забарвлена лексика низького й фамільярного стилю (зрідка й словотворів: випивóн — пиятика, закусóн — закуска), поширена серед соціальних низів і певних вікових груп (ремісничої, шкільної молоді) міст.
В інших сферах використання:
Алогамія (від грец. - інший та- шлюб), чужо-запилення - запилення квітки пилком іншої квітки, яка міститься на тій самій (сусіднє запилення, гейтоногамія) або на іншій рослині (перехресне запилення).
Акомодація у фізіології — пристосування до чого-небудь (напр. до нових житлових умов).
У гістології — зміна форми і співвідношення клітин у тканинах у процесі пристосування до змінених умов.
Акомодація ока — здатність очей пристосовуватися до розглядання предметів на різних відстанях.
Акомода́ція (лат. accomodatioo — пристосування) в мові — пристосування суміжних приголосних і голосних звуків один до одного, внаслідок чого властивості приголосного поширюються на голосний. Розрізняють два види акомодації звуків: прогресивна та регресивна.
Байт (byte) — одиниця виміру обсягу даних.
Б'єф (фр. bief) — ділянка річки, каналу або водосховища, яка розташована безпосередньо біля шлюзу чи загати.
Гідравліка — наука, яка вивчає закони рівноваги і руху рідин, а також способи застосування цих законів для розв`язання конкретних технічних завдань.
Дебі́тор — юридична чи фізична особа, яка має грошову або майнову заборгованість підприємству, організації чи установі.
Деї́зм (від лат. deus, «бог») — віра в Бога-творця світу, але невіра в його подальшу діяльність у цьому світі (тобто, в подальшому він не втручається — на противагу теїзму).
Девальва́ція (від лат. de — префікса, що означає рух униз, та лат. valeo — маю значення) — офіційне зменшення золотого вмісту грошової одиниці чи зниження курсу національної валюти щодо золота, срібла, певної іноземної валюти.
Інтеграл — центральне поняття інтегрального числення, узагальнення поняття суми для функції, визначеній на континуумі.
Комуні́зм (від лат. communis — спільний, загальний) — політична ідеологія, заснована на ідеї спільного майна, суспільства загальної рівності та свободи.
Комюніке́ (фр. communiqué, від лат. communico — повідомляю) — офіційне повідомлення про хід і наслідки переговорів між державними і громадськими діячами, делегаціями у міжнародних відносинах.
Лізинг (англ. leasing — оренда, майновий найм) — підприємницька діяльність, спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових коштів, яка полягає в наданні лізингодавцем у виключне користування на визначений строк лізингоодержувачу майна. Лізинг – це довгострокова оренда машин і обладнання, видача обладнання напрокат.
Міграція населення (лат. migratio — переселення) — переміщення людей через кордони тих чи інших територій зі зміною місця проживання назавжди або на більш-менш тривалий час.
Мікстура - філателістична суміш.
Мікстура - лікарська форма.
Монофтонг (дав.-гр. μόνος — один і φθόγγος — звук) — простий голосний звук.
Всі голосні звуки в українській мові є монофтонгами. В деяких мовах є складні голосні звуки — дифтонги, трифтонги.
Набо́б (Urdu: نواب, Hindi: नवाब; від арабського нувваб — намісники) — в Індії та Пакистані титул правителів провінцій, що відокремилися від Імперії Великих Моголів. Переносно — багата людина,
життя якої визначається східною пишнотою.
Прогресія — послідовність чисел, кожне з яких зв'язане особливим чином з попереднім.
Речник - працівник річкового транспорту
Речник - осадова гірська порода, що представляє собою суміш піску і гальки з глиною
Речник - садове товариство в Москві
Скарбни́к (підска́рбій) — це людина, яка завідувала фінансами в Запорозькій Січі. У ширшому розумінні скарбник або скарбничий це особа, що відає коштами якоїсь установи, організації, об'єднання осіб тощо, посадовець, який завідує скарбницею.
Тезáурус (від лат. thēsaurus — скарб, множина, скарбниця, що відтворює давньогрец. θησαυρός, етимологічно не цілком ясне[1]) — одномовний тлумачний або тематичний словник, який прагне максимально охопити лексику конкретної мови, словник, що подає лексику певної мови в усьому її обсязі з прикладами їх використання в тексті, словник, в якому слова, що належать до якої-небудь галузі знань, розташовано за тематичним принципом і показано семантичні зв'язки між лексичними одиницями.
12. Наведіть нові назви професій та спеціальностей, що з’явилися наприкінці ХХ століття. Поставте їх в родовому, давальному ат орудному відмінках.
№ | Професія | Р.В. | Д.В. | О.В. |
1. | Асистент | а | Ові(у) | ом |
Бренд-менеджер | Бренд-менеджера | Бренд-менеджерові(у) | Бренд-менеджером | |
Девелопер | Девелопера | Девелоперові(у) | Девелопером | |
Декларант | а | ові(у) | ом | |
Джобер | Джобера | Джоберові(у) | Джобером | |
Дистриб’ютор | Дистриб’ютора | Дистриб’юторові(у) | Дистриб’ютором | |
Координатор | а | ові(у) | ом | |
Копірайтер | а | ові(у) | ом | |
Коучер | а | ові(у) | ом | |
Логіст | а | ові(у) | ом | |
Маркетолог | а | ові(у) | ом | |
Менеджер | а | ові(у) | ом | |
Мерчандайзер | а | ові(у) | ом | |
Офіс-менеджер | а | ові(у) | ом | |
Промоутер | а | ові(у) | ом | |
Рейдер | а | ові(у) | ом | |
Ріелтер | а | ові(у) | ом | |
Сейлзмен | а | ові(у) | ом | |
Супервайзер | а | ові(у) | ом | |
Трейдер | а | ові(у) | ом | |
Андерайтер | а | ові(у) | ом | |
Блогер | а | ові(у) | ом | |
Батлер | а | ові(у) | ом | |
Лобіст | а | ові(у) | ом | |
Медіа-байєр | а | ові(у) | ом | |
Сомельє | Сомельє | Сомельє | Сомельє | |
Спічрайтер | а | ові(у) | ом | |
Шопер | а | ові(у) | ом |
До твердої групи належать іменники чоловічого роду з кінцевим твердим приголосним основи (крім шиплячих) і закінченням -о: дуб, палац, темп, ударник, успіх; батько, Петро; переважна більшість іменників на -р: вир, вихор, відвар, двір, жир, сир, стовбур, столяр, явір; сюди ж належать іменники звір, комар, снігур, які, проте, в називному відмінку множини мають закінчення м'якої групи: звірі, комарі, снігурі, а також усі іменники іншомовного походження на -ер, -ір, -ор, -ур (-юр) і з постійно наголошеними -ар (-яр), -ир: інженер, майстер, шофер; папір, сувенір; директор, професор, семафор; абажур, гіпюр, каламбур; базар, гектар, комісар, футляр, ювіляр; бригадир, касир, командир, пасажир.
Відмінювання іменників II відміни (у нашому випадку тверда група)
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 175 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |