Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Теоретический раздел программы кафедры физвоспитания и здоровья

Читайте также:
  1. A. Раздел специальной психологии, изучающей психическое развитие у умственно отсталых людей и возможности его коррекции.
  2. I Раздел. Определение провозной способности судна.
  3. I)Однофакторный дисперсионный анализ (выполняется с применением программы «Однофакторный дисперсионный анализ» надстройки «Анализ данных» пакета Microsoft Excel).
  4. I. Определение эпидемического процесса и методологическое обоснование разделов учения об эпидемическом процессе.
  5. I. Определение эпидемического процесса и методологическое обоснование разделов учения об эпидемическом процессе.
  6. I. ОРГАНИЗАЦИОННО-МЕТОДИЧЕСКИЙ РАЗДЕЛ
  7. I. ОРГАНИЗАЦИОННО-МЕТОДИЧЕСКИЙ РАЗДЕЛ
  8. II подразделение — производство предметов потребления.
  9. II раздел. Задания этого раздела выполняются студентами самостоятельно письменно или устно (в записи на электронном носителе).
  10. II раздел. Задания этого раздела выполняются студентами самостоятельно письменно или устно (в записи на электронном носителе).

Як вказано в педагогічному словнику: “Громадянськість – це усвідомлення кожним громадянином своїх прав і обов’язків щодо держави, суспільства і почуття відповідальності за їх становище”. Звідси, громадянське виховання спрямоване на формування особистості, яка відповідально ставиться до власних громадянських обов'язків, глибоко усвідомлює, що від її дій залежить як і власне життя, так і доля близьких людей, народу і держави. Отже, в процесі громадянського виховання формується громадянин держави, від суспільної активності якого залежатиме доля нашої країни, її майбутнє.

Діти, ми всі з вами громадяни нашої країни. В Україні дбають про людей, про їх життя, здоров’я, тому що людина – це найвища цінність на землі. Тому у кожного громадянина є права і обов’язки (перерахувати). Вони створені для того, щоб люди вільно і спокійно жили в суспільстві.

Пригадайте, що потрібно для цього? (правила поведінки).

Назвіть, які ви знаєте правила поведінки?

Але інколи люди порушують правила. Це називаються правопорушенням. Хто скоїв правопорушення, буде покараний. Хто і як буде покараний, вирішує суд. Тож, якщо ви скоєте правопорушення, будете відповідати. Не забувайте про те, що своїм негідним вчинком ви можете заподіяти шкоду іншим людям. Жити треба по совісті.

Методи

· виховуючі ситуації, які демонструють настрій, стани, поведінку дітей у довкіллі (тривогу, хвилювання, страхи, фізичний біль, образу) і реакцію старших людей або однолітків на ці стани самопочуття;

· вправи-практикуми: Нащо дітям права? Які обов'язки дітей? Чим відрізняються права дорослих і дітей? Що ти будеш робити, якщо ви гралися у великій купі піску, вона обвалилася і засипала хлопчика?

· ігри-вправи на актуалізацію “Я”: Хто у нас в групі найвідповідальніший (працелюбність, сміливість)? Кому можна доручити важливу справу?

· позитивна оцінка реальних проявів дітей, що відображає їхню громадянську спрямованість, чесність, гідність?

· прогностичні завдання.

 

Вправа «Дай правову оцінку вчинку!»

Завдання. Прокоментуйте життєві ситуації та дайте їм правову оцінку.

Ситуація 1. Марійка отримала листа від подружки, з якою познайомилася влітку в таборі відпочинку. Старша сестра побачила листа і прочитала його. Потім вона розповіла мамі те, про що дізналася із листа.

– Яке право дитини порушила старша сестра? (Право на особисте життя).

Ситуація 2. Аліна принесла до школи свій щоденник, у якому вона записувала свої роздуми, враження, описувала події, які з нею трапилися. Дівчинка записала щось у щоденнику і поклала його в портфель. Миколка (сусід по парті) на перерві дістав щоденник і показав його хлопцям.

– Дайте правову оцінку вчинку Миколки. (Миколка порушив право Аліни на особисте життя).

Ситуація 3. Сашко закохався і почав писати вірші. Зошит з віршами він приніс у школу. Дівчатка-однокласниці взяли зошит, прочитали вірші Сашка і показали їх учительці. Вчителька на уроці на весь клас прочитала вірш Сашка про кохання. Всі дуже сміялися.

– Як мала вчинити вчителька? (Вчителька повинна була пояснити дівчаткам, що вони порушили право Сашка на особисте життя і віддати зошит Сашкові, не відкриваючи його).

Літературна гра «Права дитини»

Завдання 1. Прочитайте скоромовку. Яке право дитини порушено?

Мавпенятко мовить: «Мамо,
Масла, моркви, маку мало.
Миска, мамочко, мілка,
Мало містить молока». (Право на здорове харчування. Мавпенятко недоїдає)

Завдання 2. Прочитайте вголос скоромовки про батьків та дітей. Назвіть, хто з батьків забезпечує права дітей, а хто їх порушує. Поясніть.

***

Ходить квочка коло кілочка,
Водить діточок коло квіток. (Забезпечує, піклується про своїх діток)

***

Тигренятко з тигром-татом
Тренувалися стрибати. (Забезпечує, навчає своє дитя).

***

Летіла лелека, заклекотіла до лелеченят.(Забезпечує, піклується про лелеченят)

***

Ворона проворонила вороненя. (Ворона порушила права вороненя на любов і піклування. Вона недогляділа своє вороненя – «проворонила»)

***

Бобер на березі з бобренятами бублики пік. (Забезпечує. Разом займаються спільною справою. Бобер піклується, щоб бобреня не було голодним).

***

Сорока-воронаНа припічку сиділа,Діткам кашку варила,Ополоником мішала.Діток годувала: «Оцьому дам, оцьому дам,І цьому дам,А цьому не дам…» (Сорока порушила статтю 2 Конвенції ООН про права дитини «Усі діти рівні у своїх правах», а також статтю 3 «Всі діти мають право на любов та піклування»).

Дидактична гра «Вибір» (троянда, півонія)

Пелюстки квіточок розлетілися. На троянді вказано «Закони про права людини», на півонії – «Обов’язки учнів». Ваше завдання: кожну пелюстку правильно прикріпити до квітки.

Гра «Подорож до казки»

Зараз ми здійснимо подорож по казкам. Ваша задача визначити, яке право використали казкові герої.

1. Казка «Про царя Султана» – ніхто не має права розлучати дітей з сім’єю.

Хто з персонажів скоював правопорушення?

2. Казка «Лисиця і Журавель» – право на харчування

3. «Червона шапочка» – право на життя і житло

4. Казка «Гидке каченя» – право на сім’ю

Які права порушувалися в цій казці? Хто їх порушував?

 

 

Теоретический раздел программы кафедры физвоспитания и здоровья

Тема




Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 75 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав