Читайте также:
|
|
Стаття 10. Органи, уповноважені розглядати справи про порушення постачальниками вимог цього Закону
Справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядає Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації і його територіальні органи.
Від імені Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації та його територіальних органів мають право накладати штрафи головний інспектор України з державного нагляду за якістю продукції, його заступники та відповідні державні інспектори України з державного нагляду за якістю продукції.
Стаття 1 1. Функції та повноваження посадових осіб державної інспекції України з державного нагляду за якістю продукції щодо перевірки дотримання вимог цього Закону
Посадові особи державної інспекції України з державного нагляду за якістю продукції відповідно до покладених на них завдань:
здійснюють виявлення неякісної та небезпечної продукції;
здійснюють перевірку відповідності продукції відомостям, зазначеним у декларації відповідності;
оформляють матеріали щодо накладання штрафів на постачальників у випадках, передбачених цим Законом.
З метою належного здійснення своїх функцій посадові особи державної інспекції України з державного нагляду за якістю продукції мають право:
1) безперешкодно відвідувати при пред'явленні посвідчення підприємства, установи та організації будь-яких форм власності для здійснення перевірок якості та безпечності продукції;
2) відбирати зразки продукції у постачальників для перевірки її якості та безпечності. Вартість відібраних зразків, якщо внаслідок випробувань вони стали непридатні для подальшого використання за призначенням, а також вартість випробувань покривається за рахунок бюджетних коштів. У разі, якщо буде встановлено, що продукція є неякісною чи небезпечною, згадані витрати сплачуються постачальником;
3) одержувати під час проведення перевірок необхідні відомості та матеріали щодо продукції;
4) забороняти виробництво, випуск, зберігання, транспортування, реалізацію та використання неякісної або небезпечної продукції;
5) видавати постанови про визначення недійсною декларації відповідності, якщо буде встановлено, що продукція не відповідає відомостям, зазначеним у декларації відповідності;
6) видавати обов'язкові до виконання приписи про усунення порушень встановлених вимог щодо якості та безпечності продукції.
Стаття 12. Рішення у справах про порушення постачальниками вимог щодо якості та безпечності продукції
Рішення відповідних державних інспекторів України з державного нагляду за якістю продукції про накладання штрафів оформляються постановами.
Примірник постанови надсилається державній податковій адміністрації за місцезнаходженням постачальника для контролю за сплатою штрафу.
Штраф підлягає сплаті постачальником у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
Суми штрафів у розмірі 60 відсотків зараховуються до державного бюджету, ЗО відсотків до місцевих бюджетів, 10 відсотків залишаються в розпорядженні Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації.
Рішення у справах про порушення постачальниками вимог щодо якості та безпечності продукції, передбачених цим Законом, може бути оскаржено в установленому порядку.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 92 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |