Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Становлення професійних організацій в окремих країнах

Читайте также:
  1. I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. II. Огляд окремих частин тулуба
  3. X. Робота самодіяльних організацій засуджених.
  4. Адміністративні методи -це сукупність прийомів, впливів, за­снованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  5. Велике значення для розуміння природи психіки має висвітлення закономірностей її становлення в процесі еволюції живого світу та суспільно-історичного розвитку людства.
  6. Взаємозв'язки структури (банку) з іншими організаційними підрозділами
  7. Вибір способу пошуку залежно від вимог до професійних якостей кандидатів
  8. Види та організаційно-правові форми підприємств
  9. Визначення економічних наслідків виробничого травматизму та професійних захворювань
  10. Виробничий (операційний) менеджмент: суть, передумови виникнення та місце в системі менеджменту організацій

Великобританія. Хоча в Англії працювало багато бухгалтерів, їх спілка була організована лише в 1870 р. в Ліверпулі, а інститут бухгалтерів – того ж року в Лондоні. В 1871 р. утворився інститут бухгалтерів в Манчестері. В 1880 р. спілки та інститути, що існували, були об’єднані королівською грамотою в ICAEW (Інститут присяжних бухгалтерів Англії та Уельсу). Були поставлені певні умови прийняття до Інституту, що включали загальноосвітні іспити, п’ятирічне навчання членів Інституту, а також проміжні і завершальні іспити з ряду спеціальних предметів.

На сучасному етапі у Великобританії існують шість бухгалтерських організацій: ICAEW (Інститут присяжних бухгалтерів Англії та Уельсу); ICAS (Інститут присяжних бухгалтерів Шотландії); ICAI (Інститут присяжних бухгалтерів Ірландії); ACCA (Асоціація присяжних бухгалтерів Великобританії); CIMA Інститут присяжних бухгалтерів з управлінського обліку); CIPFA (Інститут присяжних бухгалтерів державних фінансових організацій).

Аудиторами Міністерством торгівлі Великобританії визнаються тільки члени перших чотирьох бухгалтерських організацій. В 1970 р. Інститутом присяжних бухгалтерів Англії та Уельсу був заснований Комітет з розробки стандартів бухгалтерського обліку (ASC, раніше ASSC), зі створенням якого було закладено початок створення стандартів фінансового обліку. Задача Комітету з розробки стандартів бухгалтерського обліку зводилась до розробки положень стандартної облікової політики, за прийняття і введення в дію яких відповідають шість професійних організацій, що мають право вето.

В травні 1974 р. був заснований CCAB (Консультативний комітет бухгалтерських організацій), в який увійшли всі шість вищеназваних організацій, щоб виступати від імені бухгалтерів і якому став підзвітний Комітет з розробки стандартів бухгалтерського обліку.

В липні 1990 р. Комітет з розробки стандартів бухгалтерського обліку був розпущений, а його функції були передані створеному в серпні того ж року квазінезалежному органу, підзвітному FRC (Раді з надання фінансової звітності) – ASB (Комітету з бухгалтерських стандартів). Утворений комітет тісно пов’язаний з Радою по наданню фінансової звітності і має право випускати стандарти.

На сьогодні процесом розробки стандартів обліку у Великобританії займаються наступні організації: Рада з фінансової звітності (FRC); Комітет з бухгалтерських стандартів (ASB); Робоча група з нових проблем, що виникають (UITF); Комісія по спостереженню за фінансовою звітністю (FRRP).

США. В кінці ХІХ ст. за досвідом британських інститутів і за безпосередньою участю британських бухгалтерів професійні бухгалтерські організації почали створюватись і в США. Першою організацією в США стала AAPA (Американська асоціація громадських бухгалтерів), зареєстрована в 1887 р. за законом штату Нью-Йорк, який регламентував професію бухгалтера і використання звання Certified Public Accountant (присяжного бухгалтера). Інші штати почали повторювати цей приклад.

У 1882 р. був заснований IAB (Інститут бухгалтерів та рахівників); у 1887 р. – Американська асоціація громадських бухгалтерів, яка в 1917 р. була реформована в Американський інститут присяжних бухгалтерів. Він не залежить від жодної організації і до цього часу є провідною професійною недержавною організацією США в галузі обліку. Згодом американські організації зайняли провідне місце в світовій обліковій практиці.

Рада зі стандартів фінансового обліку (FASB). Створення Ради зі стандартів фінансового обліку (1973 р.) стало наслідком незадоволеності існуючої на той час організаційної структури. До складу цієї організації входили сім постійних членів, які мали різнобічну освітню підготовку і значний досвід роботи в бізнесі, промисловості, практичному бухгалтерському обліку або його викладанні.

Стандарти Ради бухгалтерського обліку офіційно визнають Комісія з цінних паперів та біржових операцій США (створена у 1934 р.) та Американський інститут присяжних бухгалтерів (створений у 1957 р.).

FAF (Фонд фінансового обліку). До сфери діяльності Фонду входить контроль за введенням облікових стандартів в дію. Фонд фінансового обліку призначає членів Ради зі стандартів бухгалтерського обліку та забезпечує фінансування її діяльності.

Комісія з цінних паперів та біржових операцій – державний орган, створений за рішенням Конгресу США у 1934 р. До складу Комісії з цінних паперів та біржових операцій входять п’ять осіб, які призначаються на п’ятирічний строк Президентом США та затверджуються Сенатом.

В 1938 р. Комісія з цінних паперів та біржових операцій делегувала свої повноваження по встановленню облікових стандартів бухгалтерам приватного сектору. Проте і дотепер вона стежить за ситуацією в приватному секторі та підтримує свій вплив за допомогою FRR (Релізів про надання фінансової звітності), в яких роз’яснює окремі облікові процедури для наданої їй звітності.

Росія. В Росії першим бухгалтерським об’єднанням можна вважати створену в Санкт-Петербурзі в 1887 р. “Артель счетоводов”. Наприкінці 1892 – початку 1892 рр. була зроблена спроба організувати в Росії Інститут присяжних бухгалтерів. Тоді відбувся Перший з’їзд обліковців. Громадою рахівників під керівництвом Федора Венедиктовича Єзерського був підготовлений проект положення про Інститут присяжних бухгалтерів.

Сьогодні в регіонах Росії створені територіальні інститути професійних бухгалтерів. Таких інститутів понад 30 в різних регіонах. Президентами інститутів обираються фахівці, які мають великий досвід роботи в галузі бухгалтерського обліку, серед них – вчені, професори.

23 червня 1999 р. відбулось засідання Президентської ради Інституту професійних бухгалтерів, на якому обговорювалось Положення про Комітет з бухгалтерського обліку Інституту професійних бухгалтерів. Також було затверджено Положення Експертної ради з бухгалтерської освіти і складу Експертної ради. Серед основних задач Експертної ради були відмічені:

Президентська рада на даних зборах розглянула і затвердила Положення про постійне підвищення кваліфікації і продовження кваліфікаційного атестату професійного бухгалтера, були затверджені бланк сертифікату підвищення кваліфікації і порядок проходження підвищення кваліфікації для професійних бухгалтерів.

Україна. В червні 1996 р. на першому З’їзді бухгалтерів та аудиторів України в Україні була створена Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ). У вересні того ж року було схвалено Статут Федерації та зареєстровано її у Міністерстві юстиції України.

Федерація представлена у всіх регіонах України 27 територіальними відділеннями і на сьогодні є найчисельнішою професійною організацією України. ФПБАУ є єдиною організацією в Україні, яка представляє професію бухгалтера і аудитора на міжнародному рівні: є членом Міжнародної федерації бухгалтерів, засновником та членом Євразійської ради сертифікованих бухгалтерів та аудиторів. ФПБАУ має угоди про співпрацю з багатьма професійними організаціями Європи

До основних завдань ФПБАУ входить: захист інтересів членів ФПБАУ та сприяння росту довіри громадськості до високої якості їх професійних послуг; розробка і впровадження національних стандартів і практики бухгалтерського обліку і аудиту, що базуються на міжнародних стандартах; створення Кодексу професійної етики та здійснення контролю за його дотриманням; підвищення рівня професійної освіти.

Основними видами діяльності ФПБАУ є: участь у розробці нормативно-правових документів; впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності; дослідницька робота та видання спеціалізованої літератури; підвищення кваліфікації та сертифікація; вивчення світового досвіду; членство ФПБАУ в Міжнародних організаціях.

За ініціативою членів ФПБАУ та при підтримці Міністерства фінансів України Указом Президента України у 2004 р. встановлено професійне свято „День бухгалтера”.

В лютому 2006 р. ФПБАУ прийнята до Единбурзької Групи. В квітні 2006 р. ФПБАУ прийнята до Європейської Південно-Східної асоціації з професійного розвитку бухгалтерів (SEEPAD).

Рада Федерації 26 березня 2004 року прийняла рішення, що ФПБАУ визнає та приєднується до Кодексу етики Міжнародної Федерації бухгалтерів (МФБ).

17-18 червня 1999 р. в Києві було створено Регіональну Федерацію бухгалтерів і аудиторів “Євразія” (скорочено – РФБА). Федерацію очолили президент Алла Іванівна Савченко (Україна) і віце-президент Сапар Хайсанович Кошкимбаєв (Казахстан).

Сфери впливу “Євразії” – обмін професійною і технічною інформацією між організаціями-членами; проведення конгресів, конференцій і семінарів для дискусій та обміну думками.

Відмінною рисою “Євразії” є максимально спрощений прийом у члени Федерації. Ними можуть бути некомерційні і неурядові організації бухгалтерів і аудиторів, створені відповідно до національного законодавства їх країн.

 




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 136 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав