Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Вибір теми та реалізацій наукового дослідження

Читайте также:
  1. SURFER 7.04 В АРХЕОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
  2. А) натурфілософських дослідження феноменів, витоків життя і свідомості в самій природи
  3. Актуальність дослідження
  4. Актуальність дослідження
  5. Актуальність дослідження і ступінь наукової розробки проблеми
  6. Аналіз результатів дослідження.
  7. Аналіз результатів експериментального дослідження
  8. Анкетування – метод дослідження, при якому спілкування між дослідником і опитуваним опосередковане письмовим опитувальником.
  9. Бенчмаркінг як альтернатива маркетингового дослідження: сутність, функції, види.
  10. В цілому, вибір типу вогнегасника обумовлюється видом та розмірами осередків загорання, а норми їх накопичення установлюються згідно Правил пожежної безпеки.

Вибір теми наукового дослідження є одним з відповідальних етапів. Тема, яку обирає для дослідження студент, повинна бути пов'язана з основними напрямками розвитку галузі (туристсько-готельної індустрії, міжнародного туризму) та науковими дослідженнями, які проводяться у вузі.

Кожна наукова проблема складається з ряду тем.

Тема - це наукове завдання, яке охоплює певну галузь наукового дослідження.

Вибір тієй чи іншої теми для індивідуального чи колективний дослідження здійснюється студентами самостійно за затвердженою

У тематикою кафедри на підставі таких критеріїв: актуальність теми, новизна теми, перспективність, відповідність профілю навчання студентів, здійснення розробки студентами теми в умовах університету, ступінь відповідності теми, вибраної студентами, тематичній спрямованості наукової роботи кафедр.

Під актуальністю теми розуміють її народногосподарську цінність, тобто необхідність і невідкладність вирішення для потреб розвитку національної економіки.

Важливою вимогою до вибору теми дослідження є її перспективність або стабільність: дослідник мас усвідомлювати тенденції розвитку явиш і процесів, які він збирається досліджувати.

Вибрана студентам тема мусить відповідати профілю навчання та

арсеналу методів, які фахівець після закінчення вузу буде мати змогу кваліфіковано використовувати в практичній діяльності. Але це не означає, що в процесі дослідження тема не може виходити за межі основної спеціальної дисципліни.

На другому етапі студент, згідно з обраною темою, самостійно добирає відповідні літературні джерела (книги, брошури, статті), офіційні документи, відомчі матеріали з теми та опрацьовує їх.

Дані про літературне джерело заносяться на бібліотечні картки та перфокарти. На кожне літературне джерело заповнюється окрема картка.

Отже, формується картотека літературних джерел з теми дослідження. Картки бажано згрупувати до відповідних питань, шо розглядаються в науковій роботі.

Третій етап - уточнення проблеми (теми) і складання змісту науково- дослідної роботи. При складанні змісту роботи все необхідно зробити обгрунтування теми, визначити актуальність, новизну, поставити мету, розробити завдання тощо.

Мета дослідження - це те, шо в найзагальнішому вигляді потрібно досягти в кінцевому результаті дослідження. Формулювання мети зазвичай

починається словами: «розробити методику (модель, критерії, вимоги, основа, тошо)», «обгрунтувати...», «виявити...», розкрити особливості...». виявити можливості використання...» тошо.

Четвертий етап - формулювання гіпотези, наукового передбачення, припущення, висунутого для пояснення будь-якнх явиш, процесів, причин, які зумовили даний наслідок.

Гіпотеза с компасом, який визначає напрям діяльності дослідження. к Вдало сформульована гіпотеза передбачає невизначеність результату дослідження і спрямовус дослідження на доведення реальності існування передбачуваного припущенім.

П'ятий етап. Сформульована мета А гіпотеза дослідження логічно визначають завдання, які потрібно вирішувати в процесі роботи. Найчастіше всього вони звучать так. 1) вивчити; 2) виявити; 3) розробити тошо. Бажано, щоб відповіддю на поставлені завдання був зміст відповідних розділів роботи.

Шостим етапом с визначення методології дослідження. У науково- дослідній роботі застосовуються переважно методи спостереження в його різноманітних формах, аналіз і узагальнення власного практичного досвіду і досвіду інших працівників, проводиться науковий експеримент, аналіз результатів роботи підприємств, установ, різноманітні спеціальні дослідницькі методи, а також методи математичної статистики, моделювання, тошо.

Сьомий етап - робота з систематизації накопиченого матеріалу відповідно до плану роботи, проведення аналізу наукових праць, практичного досвіду, узагальнення тошо.

Восьмий етап. На цьому етапі зібрані при експериментальному дослідженні матеріали обробляють статистично. На основі отриманих матеріалів про окремі явиша, шо вивчаються, визначають дані, які характеризують досліджуваний комплекс в цілому.

Дев’ятий етап - складання розширеного плану науково-дослідної

роботи, відповідно до змісту напрацьованого матеріалу.

Десятий етап - літературне оформлення результатів дослідження. Всі матеріали дослідження систематизують і готують до узагальнення та літературного оформлення, формулюються загальні висновки до науково- дослідної роботи. При оформленні роботи слід керуватись вимогами ДАК.




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 170 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав