Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Kontrolní test z matematiky 16.10.2002

Читайте также:
  1. Ukázkový kontrolní text z matematiky
  2. Ukázkový kontrolní text z matematiky

Мета: розглянути всі варіанти складу числа 7; вчити учнів складати, читати й розв’язувати приклади на додавання за малюнками; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення.

Обладнання: предметні малюнки, індивідуальні картки з прикладами, набори геометричного матеріалу та цифр.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Робота з предметними малюнками

— Жук розставляв іграшки по порядку, але збився. Допоможіть йому.

На дошці виставлено в ряд предметні малюнки у кількості 7 в різному порядку. Діти повинні розставити малюнки по порядку. Далі робота проводиться над кількісною та порядковою лічбою, знаходженням наступного й попереднього чисел, сусідів числа.

2. Гра «Шифрувальник»

На дошці — код. Під буквами стоять цифри. Обчисливши приклади, діти над цифрами знаходять букву і складають слово.

М О К І Д С

6 4 2 5 3 7

Виходять слова: сік, дім, сом.

3 + 4 = 7 С 1 + 2= 3 Д 2 + 5 = 7 С

4 + 1 = 5 І 3 + 2 = 5 І 2 + 2 = 4 О

1 + 1 = 2 К 3 + 3 = 6 М 4 + 2 = 6 М

II. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з геометричним матеріалом. Склад числа 7

Учитель пропонує покласти на парту 6 кружечків ліворуч і 1 кружечок праворуч.

— Порахуйте всі кружечки. Скільки було кружечків ліворуч? Що ми робили потім? Скільки стало кружечків, коли ми додали ще один? Як же ми утворили число 7? Як називається число 6 по відношенню до 7? Отже, число 7 можна утворити шляхом додавання до попереднього числа одиниці. Далі вчитель пропонує дітям з геометричних фігур викласти кількість 7 різними способами за допомогою двох груп різних фігур. Поступово на дошці з’являється табличка — склад числа 7.

2. Робота з підручником

Порахувати метеликів і ластівок. Назвати всі числа по порядку. За малюнками пояснити, на які два числа можна розбити число 7. Підібрати потрібні числа.

3. Фізкультхвилинка

4. Назви днів тижня

Відгадати загадку.

Сім братів віком рівні, іменами різні. (Дні тижня)

Семеро дітей у тижня — от сімейка дивовижна,

Аж ніяк не може тато всіх до купи поскликати.

Понеділок десь мандрує і кота в мішку пильнує.

А вівторок з середою носять решето з водою.

А четвер йде до п’ятниці випробувать кислиці.

Задоволена субота, аж кипить у всіх робота.

Разом всі пішли зраділі відпочити до неділі.

— Назвіть дні тижня. Який за порядком іде понеділок? Вівторок? Який день останній? Яким за порядком він іде?

5. Вправа на розвиток графічних навичок

Цифровий диктант

1 5 2 3 7 4 6

6. Весела задача

У садок до годівниці

Прилетіли три синиці,

Потім — ще чотири птиці.

Скільки птиць на годівниці?

III. Підсумки уроку

Kontrolní test z matematiky 16.10.2002

 

· Pro každé reálné číslo x platí 1/sin2 x = a) tg(p – x) b) cos2 x c) cos2 x d) cotg2 x + 1

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Funkce y = cos x je na intervalu (33p/2; 17p) a) jen kladná b) jen záporná

c) v levé části kladná, v pravé záporná d) v levé části záporná, v pravé kladná

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Kvádr má výšku 20 a délku 160 cm, tělesová uhlopříčka měří 180 cm. Potom jeho šířka je

a) 20 cm b) 40 cmc) 64 cm d) 80 cm

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Z 25 členů můžeme tříčlennou delegaci vybrat x způsoby, kde x = a) 75 b) 2300 c) 4600 d) 13800

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Je-li v geometrické posloupnosti a 1 = 2, a 2 = 1, potom součet všech jejích členů S ¥ je a) 1 b) 2 c)4 d)8

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Funkce tg4 x je a) sudá a periodická s periodou 4p b) lichá a periodická s periodou 4p

c) sudá a periodická s periodou p/4 d) lichá a periodická s periodou p/4

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Jsou-li funkce f a g liché v množině R, potom součin f.g je v množině R zaručeně funkcí

a) lichou b) sudou c) lichou i sudou d) lichou pro kladnou f, sudou pro zápornou f

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Nechť c = , d = 0,15.1037,5. Potom a) c < d b) c = d c) c > d d) c = d 2

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Má-li pravoúhlý trojúhelník přeponu 4 a jeden úhel p/4, potom jeho obsah je a) 2 b) 2 c) 4 d) 8

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Funkce f (x) je na intervalu (0, 1) konkávní a rostoucí. Potom to nemůže být a) b) –cotg x c) –arccosx d) log5 x ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Řešením rovnice xn = 1 je x = (1 + i)/2. Potom jistě není a) n = 18 b) n = 104 c) n = 186 d) n = 318

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Funkce tg x protíná přímku o rovnici y = 1 v bodě, jehož x -ová souřadnice je přibližně

a) 0,785 b) 1,05 c) 1,57 d) 3,1

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Negací výroku: “Přednáška z M1 je ve středu, nebo ve čtvrtek” je a) Přednáška z M1 je v úterý b) Přednáška z M1 není ve středu, anebo není ve čtvrtek c) Přednáška z M1 je ve středu a není ve čtvrtek anebo je ve čtvrtek a není ve středu d) Přednáška z M1 není ani ve středu, ani ve čtvrtek

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Nechť A, B, jsou dané množiny. Označme C = (A Ç (A È B)). Potom

a) C = A b) C Ì A, ale A Ë C c) A Ì C, ale C Ë A d) A Ë C a C Ë A

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Nechť M = {log2 x: x Î (0,5, 4)} s = sup M, i = inf M. Potom

a) s = 2, i = –1 b) s = 0,5, i = 0 c) s = 4, i = 0,5 d) s = 2, i = 0.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Číslo i 34 je

a) přirozené b) racionální, ale ne přirozené c) reálné, ale ne racionální d) komplexní, ale ne reálné

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Komplexní číslo ve tvaru zlomku (1 – i)/(1 + i) je má po převedení na goniometrický tvar úhel (argument)

a) p/3 b) 2p/3 c) 4p/3 d) 5p/3

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· P = [0; 0], A = [1; –3], B = [6; 2]. Úsečky PA a PB jsou

a) kolmé b) různoběžné, ale ne kolmé c) rovnoběžné d) totožné A alebo C- odpoved

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Definiční obor funkce 1/ tvoří

a) (–¥, 0) È (0, ¥) b) (1, 2) c) (0, 1ñ d) (0, ¥)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

· Nechť x a y jsou kladná čísla. Pak ln(ex / y ) = a) x / y b) ex–y c) xy d) není definován

Správné odpovědi: d,b,d,b,c, d,b,c,c,c, b,a,d,a,a, b,c,a,d,a




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 139 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.018 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав