Читайте также:
|
|
Мета: на основі практичних вправ вивчити склад числа 6, ознайомити з новими геометричними фігурами, вчити знаходити їх серед інших; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати увагу, логічне мислення.
Обладнання: предметні малюнки, геометричні фігури, набори цифр, знаків, паличок.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Повторення вивченого
Усна лічба за картками.
Учитель показує картку з прикладом — учні показують картку, що надає відповідь.
2. Гра «Знайди місце»
На дошці — ряди чисел, в яких пропущені деякі числа. Діти повинні вставити число на своє місце.
3. Повторення складу чисел 2–5
Заповнити віконця.
2 + = 5
3 + = 5
3 + = 4
2 + = 4
4 + = 5
1 + = 5
II. Вивчення нового матеріалу
1. Склад числа 6
Учитель пропонує дітям за допомогою паличок двох кольорів викласти кількість — 6.
У дітей будуть різні варіанти. Поступово на дошці заповниться таблиця.
2. Вправи на засвоєння складу числа 6
Робота з підручником (С. 27, № 2, 3).
3. Фізкультхвилинка
4. Вправи на розвиток графічних навичок. Робота в зошиті
Завдання: обвести в зошиті таку кількість клітинок, яка б відповідала числу, що показує вчитель.
5. Ознайомлення з новими геометричними фігурами
— За допомогою 6 паличок утворіть будь-яку фігуру (палички однакової довжини).
— Хто знайомий з утвореною фігурою?
— Це — шестикутник. Чому його так названо? Заберіть одну паличку, з’єднайте всі палички. Яка фігура утворилась? Чому п’ятикутник так названо? Знайдіть такі фігури на таблиці.
На дошці — таблиця з різними фігурами.
6. Орієнтування в просторі
На столі — посуд, розташований у ряд.
— Скільки всього предметів? Що стоїть останнім? Що стоїть першим? Яким за рахунком стоїть чайник? Що стоїть справа від нього? Що стоїть зліва від нього? Яка за рахунком стоїть каструля? Що є для неї попереднім? Яка за рахунком є чашка? Що від неї стоїть справа? Що — зліва?
7. Задача з логічним навантаженням
У Василька 3 кубики, а у Петрика — 2 кубики. На столі стоїть коробка, в яку поміщається 4 кубики. Чи зможуть хлопчики помістити в цю коробку всі свої кубики?
III. Підсумки уроку
14.10.2014
Тема. Повторення складу числа 6. Складання й читання прикладів на додавання. Розв’язання прикладів на додавання на основі перелічування предметів. Порядкова лічба. Розпізнавання многокутників
Мета: вправляти учнів у засвоєнні складу числа 6; повторити й закріпити вивчений матеріал; формувати навички лічби; розвивати мислення.
Обладнання: силуетні малюнки, набори геометричного матеріалу, цифр, предметні малюнки, кубики.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба за картками
Учитель показує картку з числом — діти показують картку з таким числом, яке доповнить його до 6.
2. Розв’язання веселих задач
• Швидко їде Федя на велосипеді,
А за ним — ще п’ять хлоп’ят.
Скільки хлопців їде в сад?
• Каже мати квочка:
«В мене два синочки
І три дочки».
Скільки ж діточок у квочки?
• У садок до годівниці
Прилетіли три синиці.
Потім — ще три птиці.
Скільки птиць на годівниці?
3. Гра «Засели будиночки»
На дошці — будинки, в яких є пусті віконця. У віконцях — прорізи. Діти повинні вставити відповідні картки з числами.
II. Закріплення вивченого матеріалу
1. Розв’язання прикладів
— У Незнайка та Буратіно були надуті кульки. Вітерець дмухнув, і кульки розлетілися. Допоможіть роздати кульки кожному. Проведіть ниточку від кульки до казкового героя.
2. Робота з підручником (С. 28, № 2, 3)
3. Розпізнавання геометричних фігур. Самостійна робота
У кожного учня — картка з геометричними фігурами. Діти повинні червоним кольором розфарбувати п’ятикутники, зеленим — чотирикутники, жовтим — шестикутники.
4. Фізкультхвилинка (за вибором учителя)
5. Порівняння чисел
— Подивіться на першу табличку. Скільки метеликів ліворуч? Покладіть на парту відповідну картку з числом. Скільки метеликів праворуч? Покладіть відповідну картку. Де метеликів більше? Де метеликів менше? Покладіть між картками з числами картку зі знаком. (5 > 3)
(Аналогічна робота проводиться з іншими табличками.)
6. Задача з логічним навантаженням
На столі вчителя стоять кубики: червоний, зелений, жовтий.
— Поставте кубики в ряд, щоб червоний не був у середині і не стояв першим.
III. Підсумки уроку
15.10.2014
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 135 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |