|
Керівник: доц.каф.менеджменту
Петровська Т. Е.
ВСТУП
На даний момент торгівлю можна назвати барометром економічного розвитку держав. Вона забезпечує надходження до бюджету значної частини коштів, сприяє зміцненню фінансової системи, є необхідною умовою розвитку виробництва.
У своїй діяльності підприємці та торгово-оперативні працівники магазинів повинні приділяти особливу увагу правильному вибору стратегії діяльності для забезпечення стійкості асортименту, конкурентоспроможності, прибутковості та стабільності функціонування. Тому, на мій погляд, на сьогодення вивчення всіх аспектів, пов'язаних з механізмом діяльності торгових підприємств, а також шляхів покращення задоволення потреб споживачів є однією з головних цілей для майбутнього працівників торгівельної сфери.
В сучасних умовах підприємству важливо уникати різних негативних ситуацій, які виникають в торгівлі та стосуються збутової політики.
Збутова політика - це сукупність взаємозв'язаних елементів збутової діяльності, спрямованих на задоволення потреб споживачів шляхом оптимального використання збутового потенціалу підприємства і забезпечення на цій основі ефективності продажу.
Проблеми збуту підприємствам необхідно вирішувати під час розробки маркетингової політики. Саме на цьому етапі слід прийняти рішення стосовно вибору ринків збуту, методів збуту і його стимулювання. Розробка збутової політики підприємства передбачає визначення пріоритетних напрямків, засобів та методів, необхідних для активізації збуту. Розробка збутової політики підприємства повинна базуватись на результатах аналізу наявної збутової системи. Причому цей аналіз доцільно здійснювати не лише за кількісними показниками, але й за якісними: рівень обслуговування, задоволеність і прихильність покупців, результативність комунікаційної політики, правильність вибору сегментів ринку, результативність роботи збутового персоналу тощо.
Основними цілями збутової політики є: - досягнення певної частки товарообігу; - завоювання заданої частки ринку; - визначення глибини розподілу; - мінімізація витрат на розподіл.
Головним змістом збутової політики є вибір оптимальної схеми доставки продукту від виробника до споживача, її фізичний розподіл, а також після продажне обслуговування.
Для того, щоб розробити збутову стратегію підприємства, необхідно провести дослідження зовнішнього й внутрішнього середовища організації, провести стратегічний та конкурентний аналіз, визначити можливі варіанти стратегій, а потім обрати один з варіантів і сформулювати власну стратегію. На останньому етапі підготовлюється остаточний стратегічний план, виходячи з раніше проведених розробок.
На сьогодняшній день тема вибору стратегії управління підприємством та його ефективної діяльністі є дуже актуальною, тому що без конкретної стратегії підприємству буде дуже важко вижити в сучасних ринкових умовах та втриматися на конкурентній арені. Стратегія становить генеральну програму діяльності підприємства, в основі якої лежить визначення основних, довгострокових цілей та задач.
Мета та завдання роботи – висвітлення теоретичних та практичних питань, що стосуються управління підприємством, спрямоване на підвищення його ефективної дяльності на прикладі ПП «Тиндик».
Об’єкт дослідження – особливості розробки та реалізації ефективної стратегії діяльності ПП «Тиндик».
Предмет дослідження – теоретичні та практичні питання, що стосуються управління підприємством, спрямованого на підвищення його ефективної дяльності.
У роботі використовувались такі методи досліджень, як аналіз, синтез, метод проведення аналітичної та розрахункової роботи, економіко – математичного моделювання, метод індукції.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 66 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |