Читайте также:
|
|
На виконання завдання Генеральної прокуратури України № 05/2/1-147вих-13/138окв від 26.02.2013 про проведення перевірок додержання вимог законодавства щодо забезпечення конституційних прав на житло громадян, які проживають у гуртожитках, надаємо інформацію в частині, що стосується дотримання прав дітей з цих питань.
У місті Севастополі розташовано 89 гуртожитків, в тому числі: 60 гуртожитків, які протягом 2001-2013 років прийнято до комунальної власності та перебувають на балансі КП «Житлосервіс-15», 12 – державної форми власності, 16 гуртожитків включені до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації). Також є 1 соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
В ході проведеної органами прокуратури міста перевірки звернуто увагу на додержання житлових прав сімей, які проживають у гуртожитках та мають дітей.
Так, проведено перевірку у комунальній установі «Севастопольський соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо додержання порядку зарахування та законності відрахування з гуртожитку осіб вказаної категорії.
Встановлено, що станом на 20.06.2013 у гуртожитку проживає 23 особи. З них 5 поселені до гуртожитку у поточному році. Усі мешканці соціального гуртожитку поселені до нього відповідно до вимог Положення про соціальний гуртожиток, за наявності відповідних соціальних та вікових підстав.
Випадків відрахування із соціального гуртожитку немає. Упродовж 2013 року із соціального гуртожитку за власним бажанням вибуло 6 осіб.
Соціальний гуртожиток є єдиною установою в місті Севастополі для проживання дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, та не здатен повною мірою задовольнити потреби дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у житлі.
Протягом 2012 року та першого кварталу 2013 року з дитячих будинків вибуло 13 дітей зазначеної категорії, з прийомних сімей - один. Дев’ять осіб з вказаного числа у зв’язку з відсутністю житла направлено до соціального гуртожитку. У поточному році забезпечення соціальним житлом потребуватиме ще 9 випускників дитячих будинків та прийомних сімей. Проте, вільними у соціальному гуртожитку на сьогоднішній день є лише 6 місць. Таким чином, три дитини після досягнення повноліття та вибуття з дитячих будинків можуть залишитись на вулиці.
Крім того, відповідно до вимог чинного законодавства термін перебування у соціальному гуртожитку обмежений і не може перевищувати 3-х років, а вік особи, яка проживає у гуртожитку, не може перевищувати 23-х років. При цьому, питання подальшого влаштування осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після закінчення граничного терміну перебування у соціальному гуртожитку (у наступному році таких буде 7) Севастопольською міською державною адміністрацією не вирішено.
З урахуванням викладеного, прокуратурою м. Севастополя внесено подання голові Севастопольської міської державної адміністрації, за результатами розгляду якого Севастопольською міської державною адміністрацією наразі вирішується питання щодо відкриття другого соціального гуртожитку у м. Севастополі за адресою: вул. Крестовського, 49.
Також, в ході проведеної прокуратурою міста перевірки виявлено факт порушення прав мешканців гуртожитку «Романтик», розташованого за адресою: м. Севастополь, вул. Горпіщенко, 44.
Встановлено, що у 2009 році Ляховій Н.О., Ляхову С.Ю. та їх неповнолітньому сину Ляхову В.С., 2007 року народження надано житлову кімнату у гуртожитку ТОВ «Жил-Уют» на підставі ордерів № 08 серії 57 від 25.05.2009 та № 14 серіїї 57 від 17.12.2009.
Згодом, 01 січня 2009 року за ініціативою ТОВ «Жил-Уют» між підприємством та Ляхововю Н.О. укладено договір оренди, вказаного житлового приміщення, строком дії з 01.01.2010 по 31.12.2010.
Після закінчення строку дії договору оренди ТОВ «Жил-Уют» висунуло Ляховій Н.О. незаконні вимоги про звільнення житлового приміщення і звернулось до Нахімовського районного суду м. Севастополя з позовом про усунення перешкод у користуванні спірним приміщенням шляхом виселення з житлового приміщення.
Рішенням Нахімовського районного суду м. Севастополя від 21.08.2012 у задоволенні позову ТОВ «Жил-Уют» відмовлено, проте апеляційний суд міста Севастополя рішенням від 04.10.2012 задовольнив апеляційну скаргу ТОВ «Жил-Уют», рішення суду першої інстанції скасував, прийняв рішення про виселення Ляхової Н.О., Ляхова С.Ю. та їх неповнолітнього сина Ляхова В.С.
Дане рішення апеляційної інстанції оскаржено в касаційному порядку. Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ 20.02.2013 касаційну скаргу задоволено, рішення апеляційного суду міста Севастополя скасовано.
Крім того, прокурором Нахімовського району міста Севастополя, з метою захисту прав Льовової М.М., яка є багатодітною матір’ю та виховує 4 дітей, 06.08.2012 здійснено вступ у цивільну справу за позовом Кондратюка Ю.М., Кондратюк Т.Ю., Кондратюк А.Ю. до Львової М.М. про виселення з житлового приміщення.
Прокурором встановлено, що Кондратюку Ю.М., як працівнику ДП «Агропромбуд», видано ордер для проживання у кімнаті № 107 у гуртожитку по вул. Арсенальна у м. Севастополі, але фактично Кондратюк Ю.М. та його сім’я за вказаною адресою не проживали.
У подальшому цей гуртожиток передано у власність територіальної громади, а саме - на баланс КП «Жилсервіс-15» Севастопольської міської ради, яким видано ордер на вселення до вказаної кімнати Львової М.М. та її дітей.
Рішенням Нахімовського районного суду м. Севастополя від 17.10.2012 у задоволенні позову Кондратюка Ю.Н. відмовлено.Дані щодо кримінальних проваджень у зазначеній сфері до Єдиного реєстру досудових розслідувань не вносились.
Стан додержання житлових прав неповнолітніх, в тому числі тих, що проживають у гуртожитках, знаходиться на постійному контролі керівництва прокуратури міста.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 73 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |