Читайте также: |
|
ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД УКООПСПІЛКИ
«ПОЛТАВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ»
Кафедра технологічного обладнання харчових виробництв і торгівлі
ЗАХОДИ ЩОДО ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Методичні рекомендації до виконання розділу дипломного проекту для студентів спеціальності
Готельна і ресторанна справа
ПОЛТАВА 2012
Автор:Оберемок В.М. – доцент кафедри технологічного обладнання харчових виробництв і торгівлі, к.т.н.
Молчанова Н.Ю. – асистент кафедри технологічного обладнання харчових виробництві і торгівлі.
Рецензенти: Манжос О.Ф. – зав.кафедри технології та організації ресторанного господарства, д.б.н.;
Роговий С.І – професор кафедри загальноінженерних дисципліни, д.т.н.
Методичні рекомендації обговорені і затверджені на засіданні кафедри технологічного обладнання харчових виробництв і торгівлі
«»2012 р., протокол №.
Зав. кафедри _________ доц. Бичков Я.М.
«УЗГОДЖЕНО»
Декан факультету ХТГРТБ
______________ доц. Шкарупа В.Г.
«___» ___________________ 2012 р.
«УЗГОДЖЕНО»
Декан Полтавського базового заочного факультету
______________ доц. Строчихін Ю.Ф.
«___» ___________________ 2012 р.
«УЗГОДЖЕНО»
Директор навчального центру
____________ доц. Герман Н.В.
«___» ___________________ 2012 р.
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Розділ «Заходи щодо охорони праці та навколишнього середовища», відповідно до наказу Міністерства освіти України від 02.12.98 р. № 420, є обов'язковим у дипломному проекті. Відповідно до статті №13 Закону України «Про охорону праці», роботодавець зобов'язаний створити в кожному структурному підрозділі і на робочих місцях умови праці, які б відповідали вимогам нормативно-правових актів. Розробка безпечних і нешкідливих умов праці, безпеки технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стану засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівниками, а також відповідних санітарно-побутових умов ведеться уже на стадії проектування підприємств. Відповідність розроблених рішень нормативним актам контролюється органами Держгірпромнаглядпраці. Тому введення в експлуатацію закінчених будівництв та реконструйованих об'єктів, впровадження нових технологій здійснюється з дозволу Держгірпромнаглядпраці.
Розділ «Заходи щодо охорони праці та навколишнього середовища» повинен бути узагальнюючим, в якому стисло висвітлюється комплекс технічних та санітарно-гігієнічних заходів щодо забезпечення безпечних умов праці на новому або реконструйованому підприємстві.
Обсяг пояснювальної записки розділу «Заходи щодо охорони праці та навколишнього середовища» повинен складати 7…12 сторінок тексту; визначається темою проекту і узгоджується з викладачем -консультантом.
У пояснювальній записці повинні бути обґрунтовані відповідно до нормативних актів з охорони праці прийняті рішення в окремих розділах проекту з посиланням на них. Матеріал повинен викладатись послідовно і відповідно даних проекту, а не наведенням даних нормативних актів.
У даному розділі разом із заходами, які розроблені в інших розділах проекту, розробляються і спеціальні (розрахунок природного освітлення окремого об’єкту, протипожежні заходи тощо).
При розробці розділу «Заходи щодо охорони праці та навколишнього середовища» необхідно користуватись літературою, яка наведена в методичних рекомендаціях, а також спеціальною літературою, яка рекомендується викладачем-консультантом. У загальному переліку літератури повинна бути наведена література з питань охорони праці, а в тексті розділу повинні бути на неї посилання.
2. ЗМІСТ РОЗДІЛУ «ЗАХОДИ ЩОДО ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА»
Роботу над розділом доцільно почати з вивчення і характеристики об’єктів готельно-ресторанного господарства, що розробляється, з питань категорії об’єктів за вибухо- та пожежонебезпеки, класу пожежонебезпеки приміщень і групи приміщень за ступенем небезпеки поразки електричним струмом. Слід визначити основні небезпеки і шкідливі фактори, що можуть зустрітись на об’єктах готельно-ресторанного господарства та призвести до травматизму, професійних захворювань, забруднення навколишнього середовища.
Після аналізу потенційних фізичних, хімічних, біологічних, психофізіологічних небезпечних і шкідливих виробничих факторів необхідно приступити до освітлення проектних заходів щодо їх усунення.
Розділ повинен містити у собі наступні підрозділи:
• система управління охороною праці в готелі;
• визначення можливих факторів небезпеки і шкідливості в готелі;
• заходи з безпечної життєдіяльності і виробничої санітарії;
• вимоги безпеки праці при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт;
• засоби та заходи електробезпеки;
• протипожежні засоби та заходи.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 131 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |