Читайте также:
|
|
Вир. шум — це сукупн різних за силою і частотою звуків, що виникають у повітряному середов.і та безпосередньо впливають на працездатність. Джерелами шуму є: транспорт, насоси, двигуни, пневматичні та електричні інструменти, верстати, будівельна техніка тощо.Нормою вир. шуму є рівень звуку до 85 дБ.Рівень шуму на робочих місцях потрібно контролювати не менше одного разу за рік.Вплив шуму на орг-м людини: у робітників, які мають справу з гуркотливими машинами та механізмами, виникають стійкі порушення слуху, у тому числі глухуватість і глухота. Тривала дія шуму робить людину нервовою, погіршує її самопочуття, знижує працездатність та швидкість руху, сповільнює розумовий процес. Усе це може спричинити аварію на виробництві.
Зниження шуму досягається використанням таких заходів: зниження шуму в джерелі створення; зменшення шуму на шляху поширення (за рахунок місцевої та загальної звукоізоляції, шумовлюючих екранів, поглинаючих фільтрів); рац. планування підприємств; викор-ня зелених насаджень; застосування на машинах і механізмах неметалевих деталей, малошумного металу; застосування індивідуальних засобів захисту (навушники, заглушки); раціоналізація режимів праці та відпочинку; використання глушителів шуму.
Вібрація — це тремтіння всього тіла чи окремих його частин внаслідок виконання певних робіт. Джерелом вібрації є механічні, пневматичні та електричні інструменти ударної або обертальної дії, обладнання, яке встановлено без достатньої амортизації та віброізоляції, а також транспортні та с/г машини. Розрізняють вібрацію загальну та місцеву. Загальна вібрація викликає тремтіння всього тіла людини, місцева — залучає до коливання тільки окремі частини тіла (руки, передпліччя, ноги).Вібрація завдає великої шкоди здоров’ю людини — від перевтоми організму та незначних змін функцій організму до струсу мозку, розриву тканин, порушення серцевої діяльності, нервової системи, деформації м’язів, кісток, порушення чутливості шкіри, кровообігу та ін. Заходи щодо боротьби з вібрацією. Вони поділяються на колективні та індивідуальні. Найрозповсюдженішими інженерними методами захисту від вібрації є віброгасіння. Вібруючі машини (вентилятори, насоси, агрегати) встановлюють на окремі фундаменти. Джерела коливань ізолюють від опорних поверхонь гумовими, пружними чи комбінованими віброізоляторами. Серед заходів індивідуального захисту виділяють: спеціальне віброзахисне взуття, рукавиці та рукавички з м’якими надолонниками.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 79 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |