Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Протипожежне водопостачання. Устаткування пінного, газового та порошкового пожежогасіння.

Читайте также:
  1. Аспіраційне устаткування і обробка відходів на технологічних лініях.
  2. Безпечність виробничого устаткування
  3. Внутрішнє та зовнішнє протипожежне водопостачання
  4. Експлуатація устаткування з електричним нагрівом.
  5. Експлуатація холодильного устаткування.
  6. Засоби пожежогасіння.
  7. Обґрунтування вибору методів обробки та устаткування
  8. Первинні засоби пожежогасіння.
  9. Первинні засоби пожежогасіння. Пожежна сигналізація.
  10. Перспективы развития российского нефтегазового комплекса

Пожежа - це неконтрольований процес горіння, який може відбуватися з різних причин: це коротке замикання, перевантаження електроустаткування і електричних мереж, самозаймання сільськогосподарських продуктів і будівельних матеріалів, статичні розряди електрики, необережне і недбале поводження з вогнем, підпали. Автоматична пожежогасіння призначене для виявлення і ліквідації пожежі. В якості вогнегасної речовини використовуються вода, піна низької, середньої або високої кратності, інертні гази, хладон, вуглекислий газ, аерозоль.

За видом вогнегасного засобу автоматичні системи пожежогасіння розділяють на:

водяні системи пожежогасіння;

пінні системи пожежогасіння;

газові системи пожежогасіння;

порошкові системи пожежогасіння;

аерозольні установки гасіння пожежі;

Спринклерная система пожежогасіння (водяна і пінна) - це система трубопроводів, постійно заповнена вогнегасним складом, забезпечена спеціальними насадками, спринклерами, легкоплавка насадка яких, розкриваючись при початковій стадії пожежі, забезпечує подачу вогнегасного складу на вогніще спалаху. При пожежі спринклерні установки приступають до гасіння незалежно від того, чи знаходяться в приміщеннях люди або відсутні. Найбільшого поширення установки пінного пожежогасіння набули в енергетиці і таких галузях промисловості, як нафтовидобувна, хімічна, нафтохімічна, нафтопереробна і металургійна.

Системи газового пожежогасіння призначені для виявлення спалаху на всій контрольованій площі приміщень, подачи вогнегасного газу і сповіщення про пожежу. На відміну від аерозольного, порошкового, водяного і пінного гасіння газове пожежогасіння не викликає корозії і пошкоджень устаткування, що захищається. Установки газовгої пожежогасіння використовують для захисту приміщень з широким діапазоном температур навколишнього середовища в інтервалі: від -40° до +50°C. Системи газового пожежогасіння використовують для ліквідації пожеж і спалаху електроустаткування, що знаходиться під напругою.(музеї,бібліотеки,архіви,технологічне устаткування).

Системи порошкового пожежогасіння призначені для автоматичного виявлення пожежі, передачі повідомлення про пожежу черговому персоналу, автоматичної локалізації і гасіння пожежі. Принцип дії - подача в зону горіння дрібнодісперсного порошкового складу. Способи гасіння: об'ємний, локальний за площею і локальний за об'ємом. Порошковий склад спричиняє мінімальну дію на вироби, що захищаються, матеріали, устаткування (потрібне прибирання порошку). Можливе сполучення установок порошкового пожежогасіння з комплексними системами безпеки об'єкту, технологічним устаткуванням, установками сповіщення про пожежу, системами димовидалення, вентиляції.

Системи аерозольного пожежогасіння використовують вогнегасний аерозоль. Дана речовина володіє високою вогнегасною здатністю. Такі системи зручні в експлуатації і монтажі, можуть застосовуватися в широкому диапазоні кліматичних умов. Аерозоль не спричиняє руйнівної дії на озоновий шар Землі. Володіють порівняно малою вартістю і тривалим терміном експлуатації. Аерозоль не надає шкідливої дії на одяг і тіло людини. Також велика перевага в застосуванні установок аерольного пожежогасіння - це відсутність корозійної дії на більшість конструкційних і електроізоляційних матеріалів.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 105 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав