Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Кабінет інфекційних захворювань

Читайте также:
  1. аналіз і прогнозування травматизму та професійних захворювань
  2. Бюджет Пенсійного фонду України на 2010 рік [87] був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2010 №626.
  3. Вимоги до приміщення кабінету (лабораторії) біології та лаборантської
  4. Вимоги до розробки інструкції з охорони праці в навчальному кабінеті.
  5. Вимоги Закону України „Про охорону праці” щодо розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій.
  6. Документація навчального кабінету з охорони праці в закладах освіти.
  7. Дотримання техніки безпеки в кабінеті
  8. Заходи безпеки під час проведення лабораторних занять, практичних робіт, демонстраційних дослідів у приміщені кабінету (лабораторії) біології
  9. Кабінет Міністрів України: структура і компетенція

При відкритті кабінетів інфекційних захворювань пропонується врахувати наявність таких приміщень:

1. Кабінет лікаря.

2. Кабінет медичної сестри.

3. Процедурна.

4. Маніпуляційна.

5. Приміщення для зберігання медичного обладнання та інструментарію.

6. Приміщення для зберігання інвентарю для прибирання приміщень.

7. Туалет для хворих.

Кабінет інфекційних захворювань повинен мати окремий вхід і вихід; не може суміщатись з іншими службами, кабінетами поліклініки.

На посаду лікаря кабінету інфекційних захворювань призначається лікар-інфекціоніст дитячий.

У своїй роботі лікар кабінету інфекційних захворювань керується цим Положенням, діючими наказами та інструкціями, які регламентують діяльність інфекційної служби.

Лікар кабінету інфекційних захворювань підпорядковується завідуючому поліклінікою або заступнику головного лікаря з поліклінічного розділу роботи. Методичне керівництво роботою кабінету здійснює районний (міський, обласний) інфекціоніст дитячий.

Основними завданнями діяльності кабінету інфекційних захворювань є:

Проведення лікувально-діагностичної та консультативної допомоги інфекційним хворим, у тому числі ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД.

Організація диспансерного спостереження за перехворілими на інфекційні хвороби, також ВІЛ-інфікованими і хворими на СНІД.

Вивчення та аналіз динаміки інфекційної захворюваності, розробка заходів щодо її зниження; підвищення рівня діагностики та якості ліку вання інфекційних хворих.

Організаційно-методична та робота по профілактиці, діагностиці, лікуванню інфекційних хвороб, організація навчання лікарів та середнього медичного персоналу з питань інфекційних захворювань, у тому числі СНІДу.

Організація та проведення санітарио-освітньої роботи.

Відповідно до вищезазначених завдань лікар кабінету інфекційних захворювань зобов'язаний:

Забезпечити своєчасну якісну діагностику та госпіталізацію інфекційних хворих, а також медичну допомогу в амбулаторних умовах.

Надавати консультативну допомогу інфекційним хворим в поліклініках, соматичних стаціонарах, вдома.

Здійснювати контроль за лікуванням дітей з інфекційними хворобами в домашніх умовах, яким за епідеміологічними показаннями не обов'язкова госпіталізація, долікуванням реконвалес центі в після виписки з стаціонару.

Організовувати своєчасне обстеження у вогнищах інфекційних захворювань.

Здійснювати контроль за своєчасним виявленням інфекційних захворювань лікарями- педіатрами дільничними та лікарями інших спеціальностей і проведенням профілактичних та протиепідемічних заходів.

Забезпечувати диспансеризацію та динамічне спостереження за інфекційними хворими, в тому числі на СНІД та ВІЛ-інфікованими, реконвалесцентами інфекційних захворювань в установленому порядку.

Використовувати в процесі диспансеризації для оцінки повноти одужання сучасні методи інструментального, лабораторного та апаратного обстеження.

Проводити експертну оцінку ефективності диспансеризації.

Здійснювати облік хворих на інфекційні захворювання, бактеріоносіїв. паразитоносіїв як за даними екстрених повідомлень (ф. № 058/0), так і за даними статистичних талонів (ф. № 025-2/©) та журналів обліку інфекційних (ф. №060/0) хворих.

Проводити аналіз динаміки інфекційної захворюваності та ефективності лікувально- діагностичної роботи поліклініки, експертизу тимчасової втрати непрацездатності дітей до 17 років включно та по догляду за ними, внаслідок інфекційних захворювань. Брати участь в аналізі, плануванні та організації профілактичних щеплень прикріпленого до поліклініки дитячого населення.

Брати участь у складанні комплексного плану з профілактики інфекційних захворювань,

протиепідемічних заходів щодо санітарної охорони території від занесення та розповсюдження особливо небезпечних інфекцій.

Здійснювати контроль за роботою медичного персоналу навчальних закладів з метою раннього виявлення та профілактики інфекційних захворювань.

Брати участь у розслідуванні та ліквідації вогнищ інфекційних захворювань.

Організовувати навчання та прийом заліків у медичного персоналу лікувально- профілактичного закладу з питань профілактики, діагностики та лікування інфекційних захворювань.

Брати участь в організації та проведенні санітарно-освітньої роботи серед населення.

Якісно та своєчасно вести медичну документацію згідно з діючими наказами та розпорядженнями. Складати звіти про діяльність кабінету, вести журнал обліку роботи кабінету інфекційних захворювань (ф. № 128/0).

Лікар інфекціоніст дитячий систематично підвищує свою кваліфікацію за всіма видами післядипломного навчання, а також шляхом участі в науково-практичних конференціях, семінарах.

При плануванні роботи лікаря кабінету інфекційних захворювань у графіках роботи кабінету враховуються години для прийому реконвалесцентів і хворих, які знаходяться на диспансерному обліку та проведення консультативної роботи в поліклініці, стаціонарі, вдома, роботи у вогнищах, організаційно-методичної, санітарно-освітньої роботи, підготовки і проведення навчання персоналу.

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 407 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав