Читайте также:
|
|
Об'єктом дослідження є кабінет секретаря Вченої Ради НМетАУ. Приміщення розташоване на третьому поверсі чотирьохповерхової адміністративної будівлі. Споруда побудована з цегли. Поблизу не має виробничого приміщення з підвищеним рівнем вібрації та шуму. Загальна площа приміщення 32м2, висота – 3,5м. Приміщення має 1 вікно та 1 двостулкові двері. Наявні штучні системи опалення та світла, встановлено кондиціонер. У кабінеті діє витяжна вентиляція.
Стіни забарвлені в світло-бежевий колір, стеля – біла, паркетна підлога. Оформлення інтер'єру приміщення, забарвлення стін, стелі, підлоги та обладнання відповідають нормам СН 181-70[3]. У приміщенні розташовано 2 письмових столи, шафи для зберігання документів. Одне з робочих місць обладнане комп’ютером та принтером. Також обладнане місце для розташування офісної техніки (копіювальний апарат та факс). Робочі місця розташовані на відстані 1м від стіни з вікном. Прохід між рядами робочих місць – 1м. Кількість працюючих в приміщенні – 2 особи. На одне робоче місце в даному приміщенні припадає близько 16м2. Відповідно до нормативів ДСанПіН3.3.2.007-98[4] розміри та забезпечення працюючих робочою площею дотримано, оскільки норматив складає 6м2/чол.
В даному приміщенні, згідно з ДСН 3.3.6.042-99[5], виконуються легкі фізичні роботи (категорія Іб). Охоплюють види діяльності, при яких витрата енергії дорівнює 141 - 175Вт (121 - 150 ккал/год). До категорії Іб належать роботи, що виконуються сидячи, стоячи або пов'язані з ходінням та супроводжуються деяким фізичним напруженням.
Параметри мікроклімату на робочих місцях досягаються за рахунок раціонального планування виробничого приміщення і оптимального розміщення в них устаткування з вентиляції, опалення та охолодження.
Мікрокліматичні умови приміщення майже відповідають нормам ДСН 3.3.6.042-99[5] для теплого періоду року. Величини температури в середньому становлять – 23°С, відносної вологості – 42% та швидкості руху повітря – 0,1м/сек в робочій зоні виробничого приміщення.
Система освітлення в приміщенні є суміщеною. Природне освітлення здійснюється за рахунок бокового одностороннього світлового прорізу. Загальна площа вікна – 3м2. Загальне штучне освітлення здійснюється за рахунок 6 стельових світильників типу ЛПО, у кожному з яких встановлено по 2 люмінесцентні лампи потужністю 36Вт.
Згідно з ДБН В.2.5-28-2006[6], розглянуте приміщення можна віднести до класу «Кабінети й робочі кімнати». В приміщенні виконуються зорові роботи високої точності, де найменший або еквівалентний розмір об’єкта розрізнення є понад 0,30 до 0,50мм. Розряд зорової роботи – ІІІ. Підрозряд зорової роботи – Г, де контраст об’єкта з фоном є середнім або великим, а фон є середнім або світлим. Відносна тривалість зорової роботи в напрямку зору на робочу поверхню складає не менше 70%. За нормативами для даного типу зорової роботи освітленість на робочій поверхні від системи загального штучного освітлення має складати 300лк. Показник дискомфорту – не більше 40М. Коефіцієнт пульсації – не більше 15%. Для сумісного освітлення при боковому розміщенню вікна КПО має складати 0,6%.
Відповідно до ПУЕ[11] електрична мережа в приміщенні є ізольованою. Електропроводка прокладена всередині конструктивних елементів споруди. Штепсельні розетки встановлені на висоті, зручній для приєднання до них електричних приладів, але не вище 1м. Вимикачі для світильників загального освітлення встановлені на висоті 1м від підлоги. Електричні пристрої (вимикачі, перемикачі та штепсельні розетки) номінального струму до 16А і напруги 220В.
Одним з найбільш поширених джерел впливу електромагнітних випромінювань є ПЕОМ. У відділі знаходиться 1 комп’ютер, за яким кожен день працює робітник. До шкідливих випромінювань комп’ютера відносяться низькочастотні електромагнітні поля й іонізуюче (рентгенівське) випромінювання монітору на електронно-променевих трубках (ЕПТ). У приміщенні встановлено рідкокристалічний екран. Як відомо, електростатичне поле і рентгенівське випромінювання відсутні у рідкокристалічних екранів.
Відповідно до ДСН-3.3.6.037-99[7] та ДСанПіН 3.3.2.007-98[4] рівень шуму в приміщенні для працюючих за ЕОМ не повинний перевищувати 50дБ для режиму налагодження і 60дБ для режиму введення інформації. Приміщення розташоване вікнами у двір і знаходиться далеко від проїжджої частини вулиці. Основними джерелами шуму в приміщенні є устаткування і люди.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 77 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |