Читайте также:
|
|
ТЕМА 3. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ ЗА ПОРУШЕННЯ НОРМ І ПРАВИЛ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
Види відповідальності:
□ дисциплінарна;
□ адміністративна;
□ матеріальна відповідальність адміністративної особи; '
□ матеріальна відповідальність підприємства;
□ кримінальна.
Дисциплінарна відповідальність включає догану або звільнення з роботи. Притягнути до відповідальності має право особа, в прямій підлеглості якої знаходиться винний. Притягнути до відповідальності можна не пізніше шести місяців з дня вчинення і одного місяця з дня виявлення проступку. Оскаржити стягнення можна в тримісячний строк.
Адміністративна відповідальність - накладання штрафних санкцій. Притягнути до відповідальності мають право особи, в прямій підлеглості яких не знаходиться провинний і не пізніше одного місяця з дня порушення. Оскаржити стягнення можна в місячний строк.
Матеріальна відповідальність адміністративної особи ~ відшкодування грошових збитків підприємству або органам соціального страхування, стягнених із заробітної плати адміністративної особи в разі нещасного випадку з працівником, якому ці органи відшкодували непрацездатність, яка настала з вини адміністративної особи.
Матеріальна відповідальність підприємства — відшкодування збитків потерпілому внаслідок нещасного випадку.
Кримінальна відповідальність — включає звільнення з посади, або штраф, або позбавлення волі строком до п'яти років, або притягнення до виправно-трудових робіт строком до одного року.
ТЕМА 4. ОЦІНКА УМОВ ПРАЦІ, ВИДИ ІНСТРУКТАЖІВ, ТРАВМИ І ПРОФЕСІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Аналіз умов праці
Аналіз умов праці на робочих місцях запобігає професійним захворюванням і травмам. При цьому велике значення має АНАЛІЗ ГІГІЄНІЧНИХ УМОВ праці. Для нормальної життєдіяльності організму людини потрібно приблизно 3 л кисню на хвилину. Ця кількість кисню зветься кисневим рівнем.
Роботи за ступенем тяжкості поділяються на:
□ роботи помірної тяжкості з енерговитратами до 172 Дж/с; при цьому людина потребує приблизно 3 літри кисню на хвилину, частота її пульсу - 60- 72 за хвилину, тиск крові - 120/80 мм. рт. ст., через потові залози в оточуюче середовище людина виділяє близько 50 мл вологи за годину;
□ роботи середньої тяжкості з енерговитратами 173-292 Дж/с;
□ роботи найбільшої (граничної) тяжкості - з енерговитратами понад 293 Дж/с; при цьому організм потребує більше п'яти літрів кисню на хвилину, частота пульсу - близько 120, артеріальний тиск наближається до 200 мм.рт.ст., через потові залози виділяється до 250 мл вологи. Разом з вологою із організму виділяються солі. Наступає порушення водносолевого балансу організму. Крім цього, потреба організму в кисні понад кисневим рівнем веде до кисневого голоду. Ці фактори різко знижують працездатність людини.
Важливим моментом є нормальна (оптимальна) інтенсивність праці та увага.
Оптимальна інтенсивність праці - це такий стан праці, при якому не спричиняється шкода організмові людини і всебічно розвиваються її фізичні та розумові здібності.
Увага може бути:
□ довільною, при цьому витрачається енергія людини;
□ мимовільною, при цьому енергія людини не витрачається. Недоліком довільної та мимовільної уваги можуть бути нещасні випадки.
□ АНАЛІЗ ВИРОБНИЧОГО СЕРЕДОВИЩА - його характеризують освітлення, повітряне середовище, шум, вібрація тощо.
□ АНАЛІЗ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ - під безпекою технологічних процесів розуміють гарантії безпеки персоналу при нормальному ході технологічного процесу. Зриви ходу техпроцесів і аварії при цьому несуть найбільшу небезпеку. Вирішальне значення при цьому мають інструктажі та навчання персоналу.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 80 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |