Читайте также:
|
|
Роль і значення теми: На організм людини в процесі праці діють такі фізичні фактори як шум, випромінювання, вібрація. Чітке уявлення про механізм дії цих чинників, заходи та засоби профілактики мають велике значення для збереження здоров’я і працездатності працюючих.
Ключові слова: Шум, вібрація, випромінювання,СЗЗ.
Обсяг знань і умінь слухачів: Слухачі отримують інформацію відносно механізму дії фізичних факторів на організм людини, заходи та засоби профілактики.
Перелік нормативних актів до вивчення теми:Закон України: «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку». ДСН 3.3.6.037-99 Санітарні норми виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку. ДСН 3.3.6.039-99 Державні санітарні норми виробничої загальної та локальної вібрації
Визначення поняття «шум» – фізичного та фізіологічного. Параметри звукового поля – звуковий тиск, інтенсивність, частота, коливальна швидкість. Звукова потужність джерела звуку. Діапазон частот та звукового тиску, що сприймаються органами слуху людини, нижній поріг сприймання, поріг больового відчуття. Спектральна чутливість органів слуху людини. Рівні звукового тиску та рівні звуку. Класифікація шумів за походженням (механічні, гідро-, газо- та електродинамічні), за характером спектра та часовими характеристиками.
Дія шуму на організм людини, зміни у функціонуванні окремих систем організму, шумові професійні захворювання. Нормування за граничними спектрами та за рівнями шуму залежно від характеру робіт та характеру шуму. Контроль параметрів шуму, вимірювальні прилади, шляхи їх реалізації, вибір, ефективність. Ультразвук та інфразвук.
Параметри та види вібрації, її дія на організм людини. Нормування вібрації. Заходи та засоби захисту від вібрації.
Іонізуючі випромінювання. Види, властивості, та одиниці вимірювання іонізуючого випромінювання. Вплив іонізуючого випромінювання на організм людини. Нормування та захист від іонізуючого випромінювання. Електромагнітні поля та електромагнітні випромінювання радіочастотного діапазону, їх дія на організм людини. Захист від електромагнітних випромінювань радіочастотного діапазону. Інфрачервоне ультрафіолетове випромінювання. Лазерне випромінювання. Засоби індивідуального захисту.
Основні санітарно-гігієнічні вимоги до розміщення підприємства та планування його території. Санітарно – захисні зони.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 71 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |