Читайте также:
|
|
Роль і значення теми: На людину в процесі праці може діяти значна кількість шкідливих факторів. Визначення їх, механізм дії,ГДК, заходи і засоби профілактики розробляє гігієна, що і визначає актуальність теми.
Ключові слова: праця, моногонія, гіпокінезія, стомлення, перевтома, мікроклімат, освітлення, вентиляція.
Обсяг знань і умінь слухачів: Студенти отримають знання відносно умов праці, мікроклімату,вимог до виробничого середовища, до освітлення, до вентиляції виробничих приміщень.
Перелік нормативних актів до вивчення теми: Закон України « Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». ДБН В.2.5-28-2006 «Природне і штучне освітлення». ДСанПіН 3.3.6.096-2002 Державні санітарні норми і правила при роботі з джерелами електромагнітних полів,ДСН 3.3.6.042-99 Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень
Психофізіологічна характеристика праці. Фізична та розумова діяльність, поняття про моногонію і гіпокінезію та їх вплив на працездатність і здоров`я людини. Стомлення. Перевтома. Поняття про гігієну праці і виробничу санітарію. Фактори трудової діяльності та умови праці. Мікроклімат та його значення для здоров`я і працездатності людини.
Визначення понять «робоча зона» та «повітря робочої зони».
Склад повітря робочої зони – природно-фізіологічний склад повітряного середовища виробничих приміщень і території підприємств шкідливими речовинами (газами, парою, пилом, димом, мікроорганізмами), виробничі отрути, вплив шкідливих домішок виробничого повітряного середовища на функціонування організму. Матеріальна та функціональна кумуляція. Залежність шкідливого впливу домішок повітряного середовища від хімічного складу домішок, часу дії, концентрації, параметрів мікроклімату, наявності інших шкідливих факторів, фізичної трудомісткості робіт. Гострі і хронічні отруєння, професійні захворювання. Пневмоконіози, фіброгенні шкідливі домішки повітряного середовища
Класифікація шкідливих домішок повітряного середовища за характером дії на організм людини – речовини гостро направленої дії (Г), алергічної дії (А), фіброгенної (Ф) та канцерогенної (К). Класи небезпечності речовин залежно від гранично допустимих концентрацій.
Санітарно-гігієнічне нормування забруднення повітряного середовища на виробництві, гранічно допустимі концентрації (ГДК) та орієнтовно безпечні рівні впливу (ОБРВ) шкідливих речовин в повітрі робочої зони. Визначення ГДК при забрудненні виробничого повітряного середовища кількома шкідливими домішками однонаправленої та різнонаправленої дії.
Загальні вимоги безпеки щодо організації і проведення робіт з надзвичайно небезпечними речовинами.
Контроль стану повітряного середовища на виробництві, періодичність і методи контролю залежно від класу небезпечності домішок повітряного середовища. Вентиляція виробничих приміщень.
Нагляд за дотриманням санітарних вимог до стану повітряного середовища на виробництві.
Освітлення виробничих приміщень. Значення освітлення для успішної трудової діяльності. Основні вимоги до виробничого освітлення. Види виробничого освітлення та їх характеристика. Нормування виробничого освітлення.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 103 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |