Читайте также:
|
|
Ефективність роботи керівника колективу підприємства визначається не тільки тим, які рішення він приймає, а й тим, наскільки своєчасно і повно ці рішення були реалізовані, як вони вплинули на виконання завдань, що стоять перед підприємством. Отже, прийняттям рішення процес не завершується. Необхідно організувати і проконтролювати їх виконання.
Прийняте рішення може бути успішно реалізоване, якщо в колективі буде проведено відповідну організаційну роботу.
Етап організації виконання рішень містить такі операції:
¨ Оформлення рішення як постанови(наказу) або розпорядження з конкретно окресленою програмою дій для його виконання;
¨ Роз’яснення в колективі змісту і значення прийнятого рішення, його можливих результатів;
¨ Розробку організаційних заходів щодо його виконання, в яких слід чітко зазначати, як слід їх виконувати, в які строки, конкретних виконавців.
- розміщення працівників;
- узгодженість їх дій;
- забезпечення необхідними засобами;
- створення умов для творчої, продуктивної праці.
Організаційна робота щодо здійснення управлінського рішення передбачає чітке визначення його змісту в нормативному документі, чітке формулювання цілей і завдань виконавців, своєчасне доведення завдань до підпорядкованих об’єктів і безпосередніх виконавців, створення оптимальних умов для виконання рішення, своєчасну регламентацію діяльності об’єктів і безпосередніх виконавців, визначення порядку і строків виконання ними робіт, забезпечення підпорядкованих об’єктів і виконавців необхідним засобам, робочою силою, надання технічних консультацій та організаційної допомоги.
Завершальним етапом процесу управління є контроль за виконанням прийнятих рішень. Контроль зумовлений не лише необхідністю перевірки роботи осіб, що відповідають за виконання певних рішень. Своєчасний контроль дає змогу вчасно виявити недоліки в реалізації рішень, додаткові шляхи і нові заходи для чіткого здійснення поставленої мети, завдання. Він є важливим засобом підвищення відповідальності та зміцнення трудової дисципліни в колективах, дає можливість запобігти помилкам при виконанні прийнятого рішення.
При контролі виконання рішень слід підготувати матеріали для морального і матеріального заохочення тих працівників. Які брали активну участь у реалізації їх, а також узагальнити і обговорити помилки в організації робіт. Це дасть можливість уникнути аналогічних помилок у майбутньому.
Отже, розробка й прийняття управлінських рішень – одна з найбільш відповідальних робіт, яку виконують керівники підприємств. Якість рішень визначає весь хід процесу управління, кінцеві результати господарської діяльності підприємств.
Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 79 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |