Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Поняття , об’єкти, суб’єкти та принципи національної безпеки.

Читайте также:
  1. Акустический каротаж(АК). Физические основы, принципиальное устройство скважинных приборов. Решаемые геологические и технические задачи.
  2. Будова Національної системи соціально-психологічної служби України
  3. В ДИПС используют две принципиальные схемы организации индекса — прямую и инверсную.
  4. В чем заключаются сущность и принципиальные различия между либеральной, консервативной и социалистической идеологиями?
  5. В чем принципиальное отличие восточной каллиграфии от западноевропейской?
  6. Вентиляція, її види, принципи розрахунку
  7. Визначення поняття шум – фізичного та фізіологічного. Параметри звукового поля.
  8. Визначіть поняття маркетингової цінової політики і фактори впливу на цінову політику.
  9. Відродження національної культури в сучасній Україні.
  10. Гарантування прав, свобод і обов'язків громадян України при забезпеченні національної безпеки.

Національна безпека — захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, за якої забезпечуються сталий розвиток суспільства, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізація реальних та потенційних загроз національним інтересам.

Об'єктами національної безпеки є:

людина і громадянин — їхні конституційні права і свободи;

суспільство — його духовні, морально-етичні, культурні, історичні, інтелектуальні та матеріальні цінності, інформаційне і навколишнє природне середовище і природні ресурси;держава — її конституційний лад, суверенітет, територіальна цілісність і недоторканність.Суб'єктами забезпечення національної безпеки є:Президент України;Верховна Рада України;Кабінет Міністрів України;Рада національної безпеки і оборони України;міністерства та інші центральні органи виконавчої влади;Національний банк України;суди загальної юрисдикції;прокуратура України;місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування;Збройні Сили України, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки України, Державна прикордонна служба України та інші;військові формування, утворені відповідно до законів України;громадяни України, об'єднання громадян.

принципи:

· Детермінованість елементів системи.-дає змогу використовувати найбільш загальні закономірності функціонування· Динамічність.

· Централізоване управління.-Побудова системи забезпечення національної безпеки України повинна здійснюватись і контролюватись лише державою.

· Взаємозвязки між елементами та субєктами.-є неодмінною умовою нормального функціонування системи, засобом підвищення ефективності її функціонування.

· Відповідність.- має відповідати реальним та уявним загрозам і небезпекам, впливу зовнішніх та внутрішніх факторів· Законність.- дійсна реалізація суб`єктивних прав.

· Оперативність-полягає у необхідності швидко реагувати на порушення національних інтересів у сфері національної безпеки та активно переробляти інформацію, що надходить.· Безперервність.-Процес забезпечення національної безпеки відбувається постійно і безперервно· Нукове підтвердження.

· Прогресивність-Система забезпечення національної безпеки України має відповідати та враховувати досягнення науково – технічного прогресу, впроваджувати при функціонуванні останні теоретичні та методологічні розробки у сфері національної безпеки.

 




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 202 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.011 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав