Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Читайте также:
  1. II. Загальні положення
  2. Буддизм. Основні положення вчення. Культ. Історичний розвиток буддизму. Основні напрямки буддизму: хінаяна і махаяна. Регіональний буддизм
  3. Вимоги пожежної безпеки до інженерного обладнання. Загальні положення
  4. Декларацiя про державний суверенітет України та Акт проголошення незалежності України, їх основні положення та сучасні оцінки.
  5. Загальні вимоги
  6. Загальні вимоги
  7. Загальні вимоги безпеки
  8. Загальні вимоги до оформлення письмової екзаменаційної (дипломної) роботи
  9. Загальні відомості
  10. Загальні відомості

 

Методичні вказівки призначені для самостійної та аудиторної роботи студента над закріпленням теоретичного матеріалу про суть маркетингової цінової політики підприємств, типологію цін, вдосконалення практичних навиків у виконанні економічних та маркетингових розрахунків за визначенням рівня і динаміки цін на товари.

Методичний матеріал спрямований на висвітлення методологічних підходів щодо ціноутворення на промислових підприємствах хімічної галузі, вибір найбільш доцільних стратегій цін.

До самостійної роботи студента входить робота в аудиторії під контролем викладача та виконання контрольної роботи. Контрольна робота з дисципліни “Маркетингова цінова політика” виконується усіма студентами спеціальності 8.050108 “маркетинг” в терміни, які встановлені робочим планом.

Контрольна робота містить 2 теоретичних питання, у відповідях на які студент використовує свої знання, набуті на лекціях з курсу, при вивченні навчально-методичної та ринкової літератури, законодавчих актів України та використання особистого досвіду практичної роботи на підприємстві хімічної промисловості (із зазначенням підприємства).

Письмовий виклад відповідей на поставлені питання повинен строго відповідати змісту запитання, бути повним та конкретним.

Задачі, які розв’язуються у контрольній роботі, повинні містити: умову (вихідні дані), формули для розрахунку необхідних показників (з поясненням умовних позначень) та повний хід рішення (з проміжними розрахунками). Навчальне видання містить 10 варіантів контрольних робіт.

Номер варіанта студент вибирає відповідно до останньої цифри номеру залікової книжки. Варіанти контрольних робіт наведені в четвертому розділі даних методичних вказівок.

Виконана контрольна робота висилається деканату заочного факультету УДХТУ, який направляє її на перевірку кафедрі маркетингу.

 


1. Факторний аналіз ціноутворення

 

Усі товари та послуги мають як ціну так і вартість. У вузькому розумінні ціна являє собою кількість грошей, котрі запитуються за продукт або послугу. У більш широкому тлумаченні ціна - це сума тих цінностей, які споживач віддає в обмін на право володіти або використовувати товар чи послугу.

Ціна виступає єдиним елементом маркетингового комплексу, який відноситься до доходу, бо всі інші належать до витрат. Ціна також являється найгнучкішим елементом маркетингового комплексу. На відміну від властивостей товарів та обов'язків по відношенню до каналів збуту, ціну можливо швидко змінювати. В даній темі розглянемо чинники, які маркетолог повинен враховувати при встановленні ціни. На рішення щодо ціноутворення впливають як внутрішні так і зовнішні по відношенню до компанії фактори (рис. 1.1).

 
 


Рис. 1.1. Фактори, які впливають на ціноутворення.

Перед встановленням ціни компанія повинна вибрати визначену товарну стратегію, якої вона буде притримуватися. Якщо компанія достатньо старанно вибрала свій цільовий ринок та здійснила вірне позиціонування товару, вона здатна оптимально визначати ціну.

Ціна - це один із засобів маркетингового комплексу, який використовується підприємством для досягнення маркетингових цілей. Тобто при розробці маркетингової програми ціну слід розглядати в сполученні з рештою елементів маркетингового комплексу.

Величина витрат виробництва визначає мінімальну ціну, яку компанія здатна запросити за свій товар. Також потрібно враховувати організаційний аспект при встановленні цін.

Зовнішні фактори, що впливають на цінові рішення, містять в собі стан ринку і попиту, конкуренцію та інші елементи навколишнього середовища.

В той час, як витрати впливають на встановлення нижнього рівня цін, ринок та попит встановлюють їх верхню межу. Слід розуміти, що ціноутворення має специфіку щодо конкретного типу ринку. Також на встановлення цін впливають розмір витрат виробництва конкурентів, їх ціни, а також передбачувана реакція конкурентів на зміну цін самим підприємством.




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 95 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав