Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Загальні вимоги

Читайте также:
  1. II. Загальні положення
  2. III. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
  3. III. Вимоги безпеки під час роботи.
  4. IV. Вимоги до технологічних процесів лісосічних робіт
  5. IV. Вимоги соціальної відповідальності
  6. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
  7. V. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНІЙ СИТУАЦІЇ
  8. Види і основні вимоги до виробничого освітлення
  9. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ
  10. Вимоги безпеки до експлуатації електрообладнання і потенційно небезпечних об’єктів

Охорона праці

Вимоги охорони праці при роботі на дорожніх машинах

Загальні вимоги

Згідно з ДБН В.2.3 - 4 - 2000 "Автомобільні дороги" при виборі типу машин для проведення робіт необхідно, щоб технічна характеристика машини відповідала параметрам технологічного процесу і умов роботи.
Машини можна використовувати, якщо температура навколишнього повітря, швидкість вітру і вологість відповідає значенням, вказаним в експлуатаційній документації на машину.

Згідно СНіП III - 4 - 80 "Техніка безпеки в будівництві" до початку робіт з використанням машин необхідно визначити робочу зону машини, межі небезпечної зони, засоби зв'язку машиніста з робітниками, що обслуговують машину і машиністами інших машин.

При використанні машин особливу увагу слід приділити тому, щоб була забезпечена оглядовість робочої зони з робочого місця машиніста. У тому випадку, коли машиніст, керуючий машиною, не має достатнього огляду або не бачить робітника, що подає йому сигнали, між машиністом і робочим встановлюють двосторонню радіозв'язок.

Робоча зона машини в темний час освітлює спеціальними прожекторами. Рівні шуму, загазованості, вібрації та запиленості не повинні гранично встановлених значень.

Машиністами дорожньо - будівельних машин можуть бути особи не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд і визнані придатними за станом здоров'я для керування машинами. Машиністи дорожніх машин повинні працювати в спецодязі, спецвзуття та застосовувати засоби індивідуального захисту відповідно до виду виконуваних робіт. Робочі місця машиніста машини та обладнання слід утримувати в чистоті і забезпечувати обтиральним матеріалом, інвентарем для чищення, який зберігається в спеціально обладнаних місцях. На машині не повинно бути сторонніх предметів, а в зоні роботи машини - сторонніх осіб.

Будівельним і дорожніх машин забороняється працювати на відстані 20 м від відкритих складів палива. Паливо та мастильні матеріали слід перевозити на машинах, обладнаних спеціальними протипожежними пристроями і заземленням у вигляді металевої ланцюги для відводу статичної електрики.
Вихлопна труба повинна бути відведена вперед і нахилена вниз, щоб уникнути попадання іскор на цистерну.

При виявленні в розробляється ґрунті кабелю, труб або інших підземних комунікацій і невідомих предметів необхідно негайно припинити роботу і повідомити керівника робіт.

Найбільш розповсюдженими машинами, що застосовуються при будівництві земляного полотна автомобільних доріг, являються: бульдозери , скрепери та автогрейдери.


Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 10 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2019 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав